Skocz do zawartości
Gość Cyna

Hamulce tarczowe tył

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cyna

Witam. Mam problem z hamulcem ręcznym.Otóż po zaciągnięciu nie odbija on z powrotem. ćzyściłem i smarowałem dżwignie od hamulca, niestety nie pomogło. Zauważyłem że brakuje sprężyny na zacisku hamulcowym która odciąga dzwignie z powrotem. Niestety nigdzie nie idzie dosztać takich sprężyn nawet w serwisie. Czy ktoś może ma jakiś swój domowy patent żeby z tym sobie poradzić. Z góry dziękuje za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chciałem kupić same zawleczki do mocowania hamulca to facet powiedział że mogę, ale tylko cały zestaw naprawczy. Tzn: sprężyny, gumki na cylinder i zwleczki. Cena około 40zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość inuit

Powiedzcie gdzie można kupić osłonę termiczną (chyba tak to się nazywa) taka blacha z tyłu przy tarczy hamulcowej od wewnątrz, u mnie w sklepach nie nawet w serwisie nie mają a na szrotach są ale też już podgniłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie gdzie można kupić osłonę termiczną

 

to nie jest oslona termiczna, bo taka czesc istnieje, ale izoluje tloczek od klocka. to jest plyta oslaniajaca lub tarcza nosna - w przypadku bebnow.

 

 

 

w dobrym aso zapytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość inuit

DZięki, ano zwał jak zwał ale gdzie to można dostać oprócz ASo u mnie nie mają i czy jazda bez tego nie spowoduje awarii bo szybsze zużycie części na pewno choćby od syfu który się tam dostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na allegro kogoś kto sprzedaje części z rozbiórki B4 a jest takich sporo. Ja tak kupiłem cały komplet tył-20zł a przód-25zł oczywiście za sztuke w bardzo dobrym stanie. Tak słyszałem że w ASO sztuka kosztuje ok. 180zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też szukam i jak na razie nie znalazłem... :/

Prawa strona przy okazji wymiany filterka paliwa została całkowicie zdaktywowana...

Jak ktoś znajdzie to niech wrzuci namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy sorki za wykop ale mam pewien problem z tarczami na tyle..

Wymieniłem klocki 2.0 2E 92 r. i niestety problem sie nadal pojawia... tarcze trą tak ze sie nie da dotknąc alusa (przednie fele lekko ciepłe choć i tak przód więcej pracuje) i zaraz płyn hamulcowy czuć pod pedałem ze zagotowany... gorsze hamowanie.

 

Zmieniłem klocki na tyle, nasmarowałem wszystkie prowadnice, odpowietrzyłem i nadal lipa, nadal ociera....

Proszę o pomoc, jakieś rady bo już nie mogę dojśc łądu z tymi zaciskami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deebee
Koledzy sorki za wykop ale mam pewien problem z tarczami na tyle..

Wymieniłem klocki 2.0 2E 92 r. i niestety problem sie nadal pojawia... tarcze trą tak ze sie nie da dotknąc alusa (przednie fele lekko ciepłe choć i tak przód więcej pracuje) i zaraz płyn hamulcowy czuć pod pedałem ze zagotowany... gorsze hamowanie.

 

Zmieniłem klocki na tyle, nasmarowałem wszystkie prowadnice, odpowietrzyłem i nadal lipa, nadal ociera....

Proszę o pomoc, jakieś rady bo już nie mogę dojśc łądu z tymi zaciskami...

 

1. Zakladam, ze zmieniajac klocki wkreciles tloczki zaciskow z tylu taki specjalnym przyrzadem.

2. Jak wymienialem w moim B4 klocki z tylu, to doczytalem w manualu, ze tyl odpowietrza sie inaczej niz przod - z przodu klasycznie pompujesz hamulec i odkrecasz odpowietrznik, natomiast z tylu korektor hamowania wytwarza dosc duze cisnienie i odpowietrza sie inaczej (o ile dobrze pamietam, sprawdz dla pewnosci w manulalu - jest na necie):

- siadasz do auta i naciskasz hamulec bez pompowania (kolega trzyma klucz na odpowietrzniku)

- wlaczasz zaplon

- kolega odkreca odpowietrznik, pedal schodzi w podloge, kolega zakreca odpowietrznik

- wylaczasz zaplon

- puszczasz pedal

 

Powyzsze powtarzasz az do usuniecia pecharzykow powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

natomiast z tylu korektor hamowania wytwarza dosc duze cisnienie i odpowietrza sie inaczej (o ile dobrze pamietam, sprawdz dla pewnosci w manulalu - jest na necie):

 

Korektor nie wytwarza zadnego cisnienia .. on je co najwyzej ogranicza . Opisana przez Ciebie metoda dotyczy hamulców z ABS. Tam pompa utrzymuje cisnienie i odpowietrza sie tak jak napisales.

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy odpowietrzyłem tylny ham. zmieniłem klocki, reperaturki wszystko zmienione uszczelniacze... Poprostu wsio na zaciskach ... i co.... problem nadal sie powtarza...:mad:

Na imadle chodził bez zarzutu, ręczny oddawał. Na aucie dziwne rzeczy się dzieją.

Popuściłem linke ręcznego tak że jest aż luz, juz dla pewności tak.

LInka ręcznego nie zapieczona ani nic normalnie chodzi...

Zmieniłem wężyk ten ostatni gumowy idący od rurek do zacisku.

Odpowietrzając wlałem 1l płynu hamulcowego.

 

Efekt lepszy hamulec z tym ze ten tył trze, i grzeje wszystko łacznie z felą do temp. takiej że nie da się dotknąc feli.:(

 

Poradzcie gdzie szukać dalej bo już zgłupiałem...

 

szukać innych zacisków, podpasują od b5? bo słyszałem że ten problem już jest wyeliminowany tam...

NIeiwem poprostu ręce mi opadły, delikatnie mówiąc zgłupiałem już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany dzięki pomocy ze strony innych forum.

NIestety tutaj cisza była w tym temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem rozwiązany dzięki pomocy ze strony innych forum.

NIestety tutaj cisza była w tym temacie...

Widocznie nie umieliśmy Ci pomóc, bo nie znaliśmy odpowiedzi...

Może wspaniałomyślnie podzieliłbyś się z nami informacjami w jaki sposób Twój problem został rozwiązany ... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slonce

Właśnie! Też mam podobne problemy więc dawaj to cudowne rozwiązanie, z tym że u mnie ręczny do tego słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede wymieniał w pasku tarcze i klocki z tyłu passat 2000r bez liftu o co chodzi z tymi odkręcaniem tłoczków tj jakieś koło obracam w lewo do oporu nastepnietłok wkrecic do oporu w prawo może mi to ktoś jaśniej napisać o co z tym chodzi ?? nie wystarczy wepchnąć ich do środka??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bede wymieniał w pasku tarcze i klocki z tyłu passat 2000r bez liftu o co chodzi z tymi odkręcaniem tłoczków tj jakieś koło obracam w lewo do oporu nastepnietłok wkrecic do oporu w prawo może mi to ktoś jaśniej napisać o co z tym chodzi ?? nie wystarczy wepchnąć ich do środka??

 

Pozdrawiam

poszukaj w odpowiednim dziale i temacie a tloczki tylne są wkręcane nie to co z przodu na wpych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koksik997 no to pomogłeś :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem lecz nie znalazłem doszukałem sie że są wkręcane ale jak wykręce to koło co klocek dolega to tłoczek wkręcam w drugą stronę lecz czy potem to koło spowrotem mam wkręcic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie klocków trzeba odpowietrzyć układ? Książka napraw nic o tym nie wspomina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wymianie klocków trzeba odpowietrzyć układ? Książka napraw nic o tym nie wspomina...
nie trzeba bo nie ingerujesz w przewody chydrauliczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności