Skocz do zawartości
pablool

Zmiana fabrycznego zestawu głośnomówiącego na blutooth.

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam taki problem.

temat jest już dość stary i szukałem na alledrogo jednak zestawu wymienionego wyżej nikt już nie oferuje(THB BURY COMFORT COMPACT BT CC 9040 BLUETOOTH)

co polecacie teraz?

 

dodam tylko że obecnie użytkuje jabłuszko 3G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Radio z BT. Sprawdza się znakomicie. Chyba, że ma ori navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ma co prawda MCD ale zawsze. mniej kusi a w sumie wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jeśli nie mam montowanego uchwytu, czy wszystkie te kable są wyprowadzone? i jak się ma to do 3B przed liftem? Tam jest troszke inaczej szukac w podłokietniku czy pod podłokietnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, a jeśli nie mam montowanego uchwytu, czy wszystkie te kable są wyprowadzone? i jak się ma to do 3B przed liftem? Tam jest troszke inaczej szukac w podłokietniku czy pod podłokietnikiem?

 

jesli nie ma (i nie bylo nigdy) uchwytu to nie bylo tez centralki a co za tym idzie nie ma zadnego okablowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu więc się podczepie...

 

Wymieniłem ori centralkę i mikrofon na bury 9045 i wszystko jest fajnie.

Ale...

Osoby z którymi rozmawiam słysza echo tego co mówią (albo tego co ja mówie) nie pamiętam i mówią że jest to tak silne echo że nie da się rozmawiać prawie :(

Co może być przyczyną? :(

Posiadam telefon SE Xperia 1. Niby jest kompatybilny z tą centralką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest taka możliwość to zmniejsz czułość mikrofonu i odsuń go ile się da od głośników (albo zasłoń od strony głośników)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zmniejszyć czułość?

Jest zamontowany tam gdzie fabryczny czyli w lampce więc daleko od głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie dotyczące fabrycznego mikrofonu Peiker w pasku 3BG. Otóż od jakiegoś czasu mam w samochodzie zamontowany Parrot 3200 lecz używam mikrofonu na kablu który był dołączony do zestawu, gdyż ten wbudowany w lampke nie działał poprawnie.

Wcześniej nie miałem czasu się tym bawić, lecz powoli nie daje mi spokoju to że mam wbudowany mikrofon w samochód a używam tego nie najlepiej prezentującego się w samochodzie mikrofonu z parrota, dlatego piszę.

Sprawa się ma tak że mikrofon Peiker ma wbudowany wzmacniacz a ten potrzebuje zasilanie. W momencie gdy się podłączy ten mikrofon bezpośrednio do zestawu głośnomówiącego to ten wzmacniacz jeszcze pogarsza sygnał tak że prawie nic nie dochodzi do centralki. Aby działał on poprawnie należy wykonać tzw separator zasilania (podobne są używane w niektórych samochodach do zasilania anteny radiowej, dzięki czemu jednym kablem idzie i zasilanie i sygnał radiowy do radia), lecz nie mam zielonego pojęcia jak on powinien wyglądać... Czy ktoś z Was może się orientuje jak? Jakie zasilanie powinno iść na mikrofon? Gdzieś tu wyczytalem że chyba 8V ale czy aby na pewno, tak nietypowe zasilanie? Pytam gdyż ogólnodostępne stabilizatory napięcia w sklepach elektrycznych są na 12, 9 i 5V a na 8V już troszkę trudniej dostać...

 

Z góry dzięki za jakąkolwiek podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamontowany zestaw parrot 3100.Na konsoli komunikat No signal.Resety nie pomagają.Potrzebuję dotrzeć do centralki ale nie wiem gdzie ona może być.

Znalazłem.Centralka była schowana za radiem.Tak intuicyjnie wymontowałem radio i tam była schowana poniżej radia pod plastikiem.Odłączyłem na jakiś czas do niej zasilanie i zobaczę co dalej bo na wyświetlaczu no signal.

Edytowane przez mareckiwawa07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof6410

Mam audi a6c5 i orginalny zestaw głośnomówiący ,chciałbym zastąpić go BT .Moje pytanie brzmi czy te wszystkie czyności o których mówicie na forum dotyczące WV passata mogą dotyczyć rownież instalacji w audi. Ponieważ są to auta w ktorych jest bardzo dużo tych samych rozwiązań .Byłem w kilku zakładach zajmujących się tematem i powiedziano mi że pod starą instalacje nie robią.trzeba zamontowac nową.Bardzo prosze o informacje na ten temat.dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam audi a6c5 i orginalny zestaw głośnomówiący

Jeśli wygląda to podobnie i będziesz chciał się tego pozbyć (oryginału) to może się dogadamy?

22082009243.jpg

22082009248.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W passatach wyposażonych fabrycznie w zestaw głośnomówiący jest mikrofon i cala wymagana instalacja. Wystarczy tylko zmienic centralke.

 

Do orginalnej centralki wchodza dwa kable z wtyczkami. Jeden od uchwytu, drugi od instalacji samochodu.

Odpinamy wtyczki od starej centralki (nokii lub cullman'a) interesuje nas tylko ta od strony instalacji samochodu, ta od uchwytu jak i sam uchwyt mozemy zdemontowac.

Oto rozpiska sygnalow w tym kablu:

Zlacze 18pin (tylko przydatne piny):

 

1 - masa

4 - mute

7 - Tel audio-

9 - mikrofon-

10 - Ignition

11 - Vcc (akku)

16 - Tel audio+

18 - mikrofon+

 

To zlacze zapewnia nam wszystkie wymagane sygnaly: zasilanie, stacyjke, sygnal mutowania radia, mikrofon, wyjscie audio (poprzez radio na glosniki samochodowe - bardzo wygodne rozwiazanie)

 

podlaczamy te sygnaly do naszej nowej centralki Bluetooth i cieszymy sie nowa funkcjonalnoscia :)

 

ps: sterowanie glosnoscia z kierownicy zostaje gdyz steruje sie radiem/navi a w naszym przypadku audio z FSE podpiete jest na wejscie tel radia/navi.

 

Chciałbym w ten sposób podłączyć zestaw Parrot CK3000 Evolution

http://parrotcontact.emencia.net/website/user-guides/CK3000evo/download-user-guides.php?pdf=CK3000evo_Quick-start-guide_EN-TC-PL-RU.pdf

ale nie wiem za bardzo w którym miejcu mam obciąć kable w Parrocie we wtyczce do głośników, bo wychodzi z niej 8 kabli.

4 są do "pilota" a pozostałe 4 wchodzą do czarnego pudełka z którego wychodzi już tych kabli 17

W związku z tym mam pytania:

 

1 Czy czarna skrzyneczka jest wogóle potrzebna?

2 Który kabel jest od czego kolorami

3 Czy orginalny mikrofon po założeniu wtyczki Jack 3,5 mm będzie współpracował z nową centralką

 

Do teraz użwałem orginalnego zestawu Cullmann z uchwytem Nokia 6230i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś może napisać co wlożyć teraz, żeby przerobić MCD z zestawem Nokii na BT?

Modułów BT Bury CC9045, 9040 już brak na runku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sorki że odkopuje ale mam parę pytań do was bo nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji obsługi zestawu głośnomówiącego. Mam zestaw od siemensa na telefon C55, M55, S55 niestety tych telefonów nie ma lecz swego czasu posiadałem Siemensa C65 dzisiaj założyłem zestaw głośnomówiący i podpoiłem telefon i na wyświetlaczu nawigacji pojawił się komunikat: Phone i muzyka się wyciszyła. I nic się nie da zrobić.

 

Czy ktoś używający oryginalny zestaw głośnomówiący mógłby mi napisać do czego służą te dwa przyciski "i" i "kluczyk" no i czy samochód ładuje wam telefon?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy ktoś może polecić we Wrocławiu punkt gdzie sprawnie montują zestawy głośnomówiące ,,,?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam- chcę kupić passka jak poniżej: http://allegro.pl/show_item.php?item=3204308064&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

na zdjęciach widać, że ma jakiś uchwyt ale czy fachowcy mogą mi powiedzieć czy ten bury do tego będzie pasował bo nie mam zielonego pojęcia- w a4 mam bt i tu tez bym chciał. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

 

PS auto chce kupić więc może ktoś coś o nim wie?

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj mareks6

 

Czy rozwiązałeś może problem tego mikrofonu ? Ja założyłem u siebie cc9045 i podpiałem mikrofon wbudowany w VW i faktycznie kiepsko słychać , mikrofon nie daje rady.

 

Pomyślałem o takim w sumie prostym rozwiązaniu jak odcięcie mikrofonu fabrycznego przy kablach i podpięcie tego z zestawu bury i umieszczenie w tym samym miejscu co fabryczny czyli w światełku.

 

Co ty na to , bo widze że jako nie liczna osoba wiesz o co biega.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat. Z racji tego, że jestem nieco zielony jeśli chodzi o sprawy zestawów głośnomówiących pytanie może wydać się poniżej poziomu tego forum. Czy jest jakaś możliwość, żeby pod fabryczne złącze instalacji telefonu (Passat 3BG z fabrycznym zestawem) znajdujące się po prawej stronie konsoli środkowej wpiąć adapter bluetooth i korzystac przez niego z telefonu innej marki niż Nokia? Nie chciałbym wymieniać interface-u ani okablowania. Po prostu "plug and play".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności