Skocz do zawartości
pablool

Zmiana fabrycznego zestawu głośnomówiącego na blutooth.

Rekomendowane odpowiedzi

"plug and play". - nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, już to chyba ogarniam. Najwyżej dopytam później.

Edytowane przez MichalSWD
Nowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę się pochwalić, że podłączyłem u siebie HCB-300 (sony ericsson bluetooth) w swoim pasku. Mam radionawigację MFD 1. podłączyłem głośnik w miniiso i telmute w kostce zasilania. Teraz jak ktoś dzwoni, to radio się wycisza i rozmówcę słychać w głośnikach.

Polecam taki zestaw, bo działa super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem zestaw Bury CC9060 wraz z przewodem-adapterem, wszystko podłączone, pasuje idealnie. Denerwuje mnie tylko jeden element. W chwili, gdy zestaw kończy nadawać przez głośniki samochodu słychać pojedyncze puknięcie, trzask (obojętnie czy radio jest wyłączone czy odciszane po rozmowie) - taki mniej więcej jak przy wyłaczaniu starej generacji odbiorników stereofonicznych. Czy to jest normalne? A jeśli nie, to gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wydaje się być rozwiązana. Na centralce są dwa gniazda na minijack 3,5 mm. Przełożyłem wtyczkę odpowiedzialną za sygnał na głośniki samochodu do gniazda aux out na centralce i przestało strzelać. Wcześniej było włożone do gniazda centralki z opisem głośniki zewnętrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojciechtrans

witam serdecznie

 

szukam centralki od zestawu głośnomówiącego w vw passacie b5 fl jest zamontowany mam zestaw cullman na tel. 6310i a chcę założyć ck -200 i potrzebuje j=kabel od oryginalnego mikrofonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki. Mam taki zestaw jak poniżej i chciałbym zamontować uchwyt uniwersalny a pod kabel podłączyć wtyczkę mikro usb, albo ostatecznie ładowarkę usb. Robił już ktoś coś takiego? A może ktoś zna rozpiskę kabelków co od czego?

DSC_0694.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, mam pytanie dotyczące fabrycznego mikrofonu Peiker w pasku 3BG. Otóż od jakiegoś czasu mam w samochodzie zamontowany Parrot 3200 lecz używam mikrofonu na kablu który był dołączony do zestawu, gdyż ten wbudowany w lampke nie działał poprawnie.

Wcześniej nie miałem czasu się tym bawić, lecz powoli nie daje mi spokoju to że mam wbudowany mikrofon w samochód a używam tego nie najlepiej prezentującego się w samochodzie mikrofonu z parrota, dlatego piszę.

Sprawa się ma tak że mikrofon Peiker ma wbudowany wzmacniacz a ten potrzebuje zasilanie. W momencie gdy się podłączy ten mikrofon bezpośrednio do zestawu głośnomówiącego to ten wzmacniacz jeszcze pogarsza sygnał tak że prawie nic nie dochodzi do centralki. Aby działał on poprawnie należy wykonać tzw separator zasilania (podobne są używane w niektórych samochodach do zasilania anteny radiowej, dzięki czemu jednym kablem idzie i zasilanie i sygnał radiowy do radia), lecz nie mam zielonego pojęcia jak on powinien wyglądać... Czy ktoś z Was może się orientuje jak? Jakie zasilanie powinno iść na mikrofon? Gdzieś tu wyczytalem że chyba 8V ale czy aby na pewno, tak nietypowe zasilanie? Pytam gdyż ogólnodostępne stabilizatory napięcia w sklepach elektrycznych są na 12, 9 i 5V a na 8V już troszkę trudniej dostać...

 

Z góry dzięki za jakąkolwiek podpowiedź

 

Podpinam się pod pytanie. Udało się komuś rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie, chcę usunąć uchwyt Coolmann- pozbyć się go całkowicie bo przeszkadza mi po prostu a głośnomówiącego fabrycznego nie mam zamiaru używać. Uchwyt jest moim zdaniem badziewny i przymocowany na stałe. Rozkręciłem co się da i zostaje przymocowana dość sztywno stopka, prawdopodobnie na jakichś wkrętach bo nie widzę żadnych zatrzasków. Czy ktoś wie jak to odkręcić/usunąć? mam nadzieję że nie jest to przykręcone jakoś od wewnętrznej strony deski..Z odpięciem kabla nie będzie problemu. Nie chcę narobić szkód a nie wiem czy można to szarpnąć bo jest na jakimś zatrzasku i pod spodem dopiero wkręty? Proszę o pomoc a poniżej linki do zdjęć tego co zostaje po odkręceniu uchwytu..

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d72f1dc047d07129.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/37feddb30b866f6f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8155385a3467d559.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fe9a7234b85cf56f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/004571eff4868129.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, pomoże mi to na pewno, spróbuję coś podziałać z tym dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navik czy mógłbyś pochawlić się numerem cześci do tego zestawu BT co zakładałeś do siebie, albo model który kupiłeś?? Rozumiem ze wymieniam tą centralke, nie ma jakiś dodatkowych niepotrzebnych zewnetrznych paneli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpinam się pod pytanie. Udało się komuś rozwiązać ten problem?

Najpierw sprawdź jaki mikrofon możesz podpiąć do montowanego zestawu. W/g tych informacji masz różne napięcia wyjściowe z mic i dlatego sygnał jest przesterowany. Ja bym po prostu próbował fizycznie podmienić mikrofony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja mam problem troszkę innej natury. Kupiłem ojcu na gwiazdkę radio z bluetooth, które działa również jako zestaw głośnomówiący, posiada ono mikrofon na kablu podłączany do radia za pomocą zwykłego jacka. Chciałbym was zapytać w jaki sposób mógłbym puścić ten mikforon, żeby zamontować go na przednim słupku, lub osłonie słonecznej, ale tak, zeby kabel był schowany. Będę wdzięczny za pomoc!

 

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim, krótka piłka mam oryginalny fabryczny zestaw na nokie 6230i , czy istnieje jakakolwiek możliwość przerobienia tego tak aby działało po bluetooth ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie oznaczenie zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie to mogę sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie oznaczenie zestawu?

 

Szukać na centralce mam tego oznaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ja kiedyś do zwykłego zestawu podpialem ck7w nokii i chodzi jak złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim passacie B5 z 2004 mam oryginalne radio z nawigacją i zestaw głośnomówiący z uchwytem na telefon (pasuje jakiś Siemens), które postanowiłem wymienić na zestaw z bluetooth'em BURY CC 9048.

 

Przed rozpoczęciem montażu mam parę pytań:

- czy jestem w stanie wykorzystać oryginalny mikrofon zamontowany w podsufitówce i jakoś podłączyć go do nowego zestawu?

- czy oprócz wiązki ISO dołączonej do zestawu będę potrzebował jakieś inne kable do podłączenia zestawu?

- czy macie jakieś sugestie gdzie zamontować nową centralkę? Za radiem czy próbować usunąć stary zestaw i próbować przeciągnąć nowe kable z podłokietnika?

- Kobieta, od której kupiłem zestaw mówiła, że może będę potrzebował podciągnąć + od stacyjki i podłączyć go pod centralkę. Gdzie go szukać a może jestem w stanie wykorzystać któryś kabel podciągnięty do podłokietnika do starego zestawu?

- jeżeli będę musiał wymienić mikrofon (bo rozumiem, że obcięcie w podsufitówce starego i wstawienie nowego raczej nie wchodzi w grę) na nowy to którędy leci stary kabel, tak żebym mógł go zastąpić nowym i czy będzie to trudne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności