Skocz do zawartości
bimbol

Światła dzienne od Audi S6 i inne.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hha

A ASO Skoda to u nas wogóle oferuje. Ich ETKI są strasznie okrojone i bardzo często nie oferują częsci z numeracją 3Bx, 3Cx, 8Dx, 8Ex, 4Dx, 4Fx.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha... a jednak oferują ;), sam osobiście zakupowałem listwy US z obrysówkami do mojego i mimo to ,że miał koleś problem z wyszukaniem to dało radę i szczerze mówię ,wyszło to taniej niż w VW o jakieś 15%...

Plichta -Gdańsk.

pozdrawiam

skanuj0002fe5.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mów ile w tym ASO-Skoda chcą za lampki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mów ile w tym ASO-Skoda chcą za lampki!!

na spocie ogólnopolskim Ci powiem :D jak zobaczysz u mnie :D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Postanowiłem sam zrobic sobie takie światełka diodowe, dopiero kompletuje materiały:

- 30 szt diód białych (kąt świecenia 25-45 stopni) po 15 szt na stronę

 

ile mcd ;) maja twoje diody?

 

popatrz na to zdjecie:

http://www.passatplus.de/umbauteile/audi-s6-tfl/innenleben.jpg

jest tu tylko 5 diod (elektronika na PCB tez nie jest tam od parady i przedewszystkim ten radiator)

 

polecalbym zapoznac sie z tematem diody LED mocy....

np serii LXHL-BW02 (Diody LED mocy firmy Luxeon) lub OF-HPWW-5SL (OPTOFLASH)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda jedna 58 000 mcd... wydaje mi się że przy takiej ilości będzie to całkiem ładnie świecić ... to nie ma byc dokładnie to samo co audi wymyśliło, zastosowanie 5 diód wyższej mocy wymagałoby zrobienie dobrych odbłyśników ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
każda jedna 58 000 mcd... wydaje mi się że przy takiej ilości będzie to całkiem ładnie świecić ... to nie ma byc dokładnie to samo co audi wymyśliło, zastosowanie 5 diód wyższej mocy wymagałoby zrobienie dobrych odbłyśników ...

Odpowiednie (czyt. okrągłe) Kolimatory bardzo łatwo dokupić, choćby tu:

http://www.allegro.pl/item298055458_kolimator_do_luxeon_power_led_lxhl_nx05.html

Audi nie po to zastosowało diody mocy, aby było ich mniej, tylko po to aby one w rażącym słońcy były widoczne. Nie chce cię martwić, ale to co ty zamierzasz zrobić będzie miało ze światłami dziennymi wspólną tylko nazwę. Tak więc będzie to ładna ozdoba, bardzo ładnie się prezentująca, zwłaszcza po zmierchu. Jeśli ma taką właśnie role pełnić to jak najbardziej wszystko jest ok.

Swiatła dzienne Hella, oparte o diody mocy.

Natomiast, jeśli maja to być światła dzienne w praktyce jak i z nazwy, lepiej będzie zastosować diody mocy + kolimatory, do tego niech ci ktoś zrobi odpowiedni kontroler (tak by z postojówkami świeciłu mocno, a z mijana tylko delikatnie) wtedy będzie można śmiało mówić o światłach dziennych a'la Audi.

Oczywiście cena znacznie wyższa.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co watek umarl?interesuja mnei efekty,zrobil juz ktos te lampki i moze sie pochwalic?zdejcia i wogole jakies opisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... co to znaczy "ZROBIĆ"? Przecież to nie będzie miało homologacji! W dupę sobie można takie coś wsadzić, bo jak ktoś kto się zna - zabierze się za analizę to leżymy i kwiczymy. Mój ojciec już dawno temu zrobił świetne lampy korzystając z reflektorów halogenowych, diód luxeonowych z tzw driverami. Diody mają po 3W mocy i świecą jak mijania. Są idealnie ustawione, nie ma mowy o żadnym oślepianiu, widoczność jest bardzo fajna i ten kolor... żaden ksenon się nie umywa. Ale. Przeróbka oświetlenia to modyfikacja niedopuszczalna i takie kombinowanie jest fajne w znaczeniu zabawy i doświadczenia - ale zrobić to tak aby otrzymać na to kwit uprawnieniem do użytkowania - jest nierealne.

 

Jeśli chcecie to porobię w ciągu kilku dni fotki tych światełek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcecie to porobię w ciągu kilku dni fotki tych światełek...

 

Chcemy... w nicy jak świecą też. Diody mocy mają to do siebie, że dają bardzo ciekawy rodzaj światła, gdyż jest bardzo zimne i jasne, coś pomiędzy ksenonem 4300, a 6000, i mają najlepszy stosunek poboru energi (wielkości) do oferowanej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogoda wczoraj była fatalna. Nie zapomniałem i zdjęcia zrobię jak tylko będę miał ku temu okazję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałoby być coś taniego i tylko dla ozdoby to całkiem tanio na UK ebay można dostać coś takiego http://cgi.ebay.co.uk/Audi-S6-R8-S5-LED-Day-Run-Fog-Lights-A3-A4-A6-TT-12CM_W0QQitemZ320211206254QQihZ011QQcategoryZ28645QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polutowałem układ i zastanawia mnie to że na TFL2 (pin 2) idzie okolo 6V a na TFL3 (lewy[3] prawy[4]) 12V nawet jak tylko jest samo zasilanie bez pozycji(5 i 6).7- zasilanie klema 75, 1- masa) lutowalem na bazie tego

 

platine_oben.jpg

 

stromlaufplan.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polutowałem układ i zastanawia mnie to że na TFL2 (pin 2) idzie okolo 6V a na TFL3 (lewy[3] prawy[4]) 12V nawet jak tylko jest samo zasilanie bez pozycji(5 i 6).7- zasilanie klema 75, 1- masa) lutowalem na bazie tego

 

z analizy schematu wynika prosto:

na wyjsciu TFL3_R i TFL3_L bedzie takie samo napiecia jak na wejsciu Standlicht_L lub R poprzez diody odpowiednio D4 i D5 i jak na wejsciu Zundung poprzez diody D9 D2 i D6

natomiast napiecie (a wlasciwie czestotliwosc przebiegu bo uklad NE555 pracuje w tym ukladzie jako generator astabilny) na wyjsciu TFL2 zalezy od wartosci elementow R1, R2 i C3.

Zalaczanie generatora realizowane jest poprzez podanie napiecia na pin4 ukladu NE555 czyli podanie napiecia na wejscie Standlicht_L lub R diody D7 D8

ne555.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyjaśnienie bo balem się podłączyć te lampy led czy czasem bym ich nie popalił i troche siana w plecy byłbym.

 

http://www.elk-datensysteme.de/led-tfl.pdf

 

w tym linku jest też coś opisane o częstotliwości tylko że niemieckiego ni w ząb nie kumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....w tym linku jest też coś opisane o częstotliwości tylko że niemieckiego ni w ząb nie kumam

 

teraz to juz wiem poco Ci ten uklad ;)

Te orginalne lampy TFL maja 3 piny wejsciowe: VCC, PWM i GND.

Wejscie PWM jest do sterowania moca swiecenia tych LED.

Jesli wlaczymy tylko stacyjke to lampy TFL zaswica sie pelna moca gdyz na sygnal PWM podane zostanie pelne napiecie (poprzez rezystor R4) (100% wspolczynnik wypelnienia PWM). Natomiasy kiedy wlaczymy swiatla, zostanie zalaczony generato NE555 i na sygnal PWM podany zostanie przebieg 120Hz ( okolo 7% wspolczynnik wypelnienia PWM) co spowoduje ze lampy TFL beda swiecily z mniejsza moca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyjaśnienie.

Na razie sprawdziłem na zwykłej diodzie jest ok, więc przypuszczam że na ledach z S6 będzie SUPER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisz na forum wyniki, koniecznie ze zdjeciami - jestem ciekaw efektu. Zajefajnie wygladaja takie swiatelka na drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia właśnie nie tylko te światełka wyglądają fajnie ale i wasza konwersacja normalnie do polskiego potrzebowałbym tłumacza:confused: ale tak poza tym to wporzo i czekamy na wyniki, powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności