Skocz do zawartości
bimbol

Światła dzienne od Audi S6 i inne.

Rekomendowane odpowiedzi

No to trochę mnie odwiedliście od mojego pomysłu :D Ale według mnie światła LED w starym passku to wiocha. Moduł o którym mówię posiada nowa Audi A6 C6. Po odpaleniu silnika automatycznie włączają się drogowe ale na mała moc. Poczytajcie temat z forum o Audi A4 http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_swiatla_dzienne_z_wykorzystaniem_swiatel_drogowych-t126510.0.html Chyba aż tak źle to nie wygląda? Co do przepisów to faktycznie jest to mało legalne. Reflektor musiałby mieć oznaczenie DRL.

 

Po prostu nie wszyscy wiedzą, że zanim audi stosowało obecnie modne diody led, wyposażało auta właśnie w takie moduły PWM.

 

Moim zdaniem jest to najtańszy, ale jednocześnie bardzo skuteczny sposób zrobienia sobie dziennych, które poprawiają widoczność samochodu w dzień. Nielegalny jest on dlatego, że nie ma na kloszu homologacji. Koszt takiej przeróbki jest znikomy, ale bardzo skuteczny. Spokojnie mogę zaryzykować stwierdzenie, że skuteczność tego rozwiązania można porównać jedynie z homologowanymi światłami dziennymi, które są sporo droższe i często montowane w złym miejscu. Na pewno z pośród nielegalnych rozwiązań, to jest najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt:Moim zdaniem jest to najtańszy, ale jednocześnie bardzo skuteczny sposób zrobienia sobie dziennych, które poprawiają widoczność samochodu w dzień

 

i tu sie mylisz! po pierwsze jazda z drogowymi moze skonczyc się mandatem, a samo zmniejszenie mocy o 70% mijania czy drogowych (ciut lepiej je widac ze wzgledu na inny kat swiecenie) powoduje ze je słabo widac, szczegolnie jak auto jedzie pod słonce.

 

teraz wiem dlaczego niektotym swiatła tak zdechło swiecą i powiem jedno wiocha!!! na pierwszy rzut oka widac ze gosciu ma wypalone klosze badz problemy z elektryką...

jesli fabrycznie było to zrobione to ok... tak przewidzieli konstruktorzy.

 

światła do jazdy dzienne sa montowane tak aby sweicic na wprost i przez to pomimo małej mocy doskonale je widac, a widaj je lepiej a nizeli załaczone xenony w pasku..

 

szuwax nie przesadzaj legalne RL'y na dobrych diodach wcale tak zle nie wyglada, w starszych paskach nawet łatwiej i lepiej je idzie wkomponowac w zderzak.

 

genesis jesli załozysz do tylnych swiateł led'owe zarówki a ktos ci wjedzie w kufer to jeszcze Tobie sie oberwie za niehomologowane oswietlenie, ktore nie ma żadnych atestów i ktore można miec prawo nie widziec...

Oczywiscie wszystko zalezy kto nam wjedzie i od kumatych policmajstrow, a wierz mi ze sądy nie sa niezawisłe i mozna przegrac sprawę oczywistą do wygrania....taki kraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk_ akurat w 3B wygląda to całkiem całkiem :)http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=1788&d=1207313663 Ale w 3BG jeszcze nie widziałem ładnej przeróbki. Sorry nie wiedziałem że tam trzeba się logować. Zostaje przy jeździe ma xenonie... :D Edytowane przez szuwax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad miesiąca staram się dojrzeć do montażu DayLightów, to co za nimi przemawia to możliwość oszczędzenia żarników, oczywiście odrobinę niższe spalanie, jeśli przyjąć ze jest to około 0,1l na godzinę, to po około 13 miesiącach powinny sie zwrócić :zeco. :debil

Do tego dochodzą tzn korzyści nie do końca wymierne, czyli oszczędność alternatora, a także akusia, no i korzystny wpływ na ekologie lol

Nie widziałem jeszcze B5FL z DRL Osrama, ale mam nadzieje ze tragedii nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk_ akurat w 3B wygląda to całkiem całkiem :)http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=1788&d=1207313663 Ale w 3BG jeszcze nie widziałem ładnej przeróbki. Sorry nie wiedziałem że tam trzeba się logować. Zostaje przy jeździe ma xenonie... :D

 

Widziałem już to auto-bajerancko to wygląda,ja jestem też za takim rozwiązaniem.Sam mam osobiście LED'y i jest :ok Jest to o wiele wygodniejsze,poza tym nie muszę korzystać z xenonów cały czas... Neguję za to moduł do ściemniania zwykłych świateł :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
genesis jesli załozysz do tylnych swiateł led'owe zarówki a ktos ci wjedzie w kufer to jeszcze Tobie sie oberwie za niehomologowane oswietlenie, ktore nie ma żadnych atestów i ktore można miec prawo nie widziec...

Ale ty mówisz o światłach stopu, gdzie faktycznie są one niezbędne i świecą się nawet bez zapalonych postojowych/mijania. Tu faktycznie niehomologowane oświetlenie może być przyczyną niezauważenia, że ktoś rozpoczął hamowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Neguję za to moduł do ściemniania zwykłych świateł :) Pozdrawiam

Zasilanie świateł impulsowo nie można nazwać ściemnieniem, bo w dzień nie widać zmiany w kolorze świecenia. Swoja droga jest masa samochodów które wykorzystują sterowanie impulsowe w świateł tylnych, zamiast stosować stara i nietrwała żarówkę dwuwłóknową, instalują jedna 21w i zasilają ja poprzez moduł pwm. W dodatku, żaden z was nie widział audi z takimi dziennymi? Moim zdaniem jest to mniej szpecące rozwiązanie, a równie skuteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dodatku, żaden z was nie widział audi z takimi dziennymi? Moim zdaniem jest to mniej szpecące rozwiązanie, a równie skuteczne.

Kilka razy widziałem tez BMW 3[e46] i 7[e38] z długimi do jazdy dziennej znalazłem tez w internecie zdjęcia Golfa IV z tym rozwiązaniem , wszystko oczywiście po PWM :)

Przykładowe Foto:

bmwdrlinsunlight001size.th.jpg bmwstyledrlsized.th.jpge46drl1klein.th.jpg

Megane II [ame]

[/ame]

Moim zdaniem wygląda to :ok:

Edytowane przez n00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zasilanie świateł impulsowo nie można nazwać ściemnieniem, bo w dzień nie widać zmiany w kolorze świecenia. Swoja droga jest masa samochodów które wykorzystują sterowanie impulsowe w świateł tylnych, zamiast stosować stara i nietrwała żarówkę dwuwłóknową, instalują jedna 21w i zasilają ja poprzez moduł pwm. W dodatku, żaden z was nie widział audi z takimi dziennymi? Moim zdaniem jest to mniej szpecące rozwiązanie, a równie skuteczne.

 

Błąd w druku ;) Ale chyba wiecie o co mi chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja akurat mam te drugie-są :ok ale w zupełności wystarczą Ci te pierwsze.Wybór należy do Ciebie ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Oba dobre bo można je podpiąć do 12 i 24, a to już świadczy, że zasilanie jest lepiej pomyślane i poświeci to długo, oba homologowane. Ja bym wziął osrama, mimo, że na ryku power led to dopiero raczkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 tygodnie temu zakladalem takie same jak w 2 aukcji ojcowi do auta i swieca przyzwoicie, mocnym bialym swiatlem, ale czy to ma cos z Osramem wsulnego to niewiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja 2 tygodnie temu zakladalem takie same jak w 2 aukcji ojcowi do auta i swieca przyzwoicie, mocnym bialym swiatlem, ale czy to ma cos z Osramem wsulnego to niewiem.

 

Osram to te pierwsze ;) Te z drugiej aukcji sam mam założone i śmiało mogę polecić.Co do barwy światła-zbliżone do 5000K.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał Hudzior

Ja 2 tygodnie temu zakladalem takie same jak w 2 aukcji ojcowi do auta i swieca przyzwoicie, mocnym bialym swiatlem, ale czy to ma cos z Osramem wsulnego to niewiem.

 

Osram to te pierwsze Te z drugiej aukcji sam mam założone i śmiało mogę polecić.Co do barwy światła-zbliżone do 5000K.Pzdr.

 

Sorry, zakladalem te z pierwszej aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 tygodnie temu zakladalem takie same jak w 2 aukcji ojcowi do auta i swieca przyzwoicie, mocnym bialym swiatlem, ale czy to ma cos z Osramem wsulnego to niewiem.

 

chyba wezmę te Osram, tylko napisz mi kolego jak je podpiąć (bo na aukcji nie jest opisane)

widzę 3 kabelki-pewnie jeden pod plus z pozycyjnych, drugi pod masę z aku, a trzeci pewnie plus po przekręceniu stacyjki-tak?

tylko teraz mi powiedz gdzie tego plusa po stacyjce szukać? tak najmniej inwazyjnie żebym nie musiał pół auta rozkręcać :-)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba wezmę te Osram, tylko napisz mi kolego jak je podpiąć (bo na aukcji nie jest opisane)widzę 3 kabelki-pewnie jeden pod plus z pozycyjnych, drugi pod masę z aku, a trzeci pewnie plus po przekręceniu stacyjki-tak?

tylko teraz mi powiedz gdzie tego plusa po stacyjce szukać? tak najmniej inwazyjnie żebym nie musiał pół auta rozkręcać :-)

pozdro

 

W większości + i - są pod stałe napięcie+bezpiecznik.Trzeci kabelek to sterowanie modułem.Zazwyczaj podpina się go pod + pozycyjnych,chyba że chcesz mieć możliwość załączania dodatkowo pozycyjnych to podpinasz ten kabel pod + ze świateł mijania.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Patryk_" opisałeś te twoje co masz a ja pytałem o te Osram, a w nich jest chyba tak jak pisałem wyżej w swoim poście.

Potrzebny mi jest + po stacyjce - gdzie go znajde-czy gdzieś w komorze silnika czy muszę bawić się w rozbieranie plastików w środku ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Patryk_" opisałeś te twoje co masz a ja pytałem o te Osram, a w nich jest chyba tak jak pisałem wyżej w swoim poście.

Kolego "+" masz w wlaczniku swiatel, jest tam pin TFL i pod ten sie najlepiej podlaczyc, wtedy tego 3 kabelka niemusisz podlanczac do lampy aby swiatla dzienne gasly przy wlaczeniu pozycyjnych i mijania, jezeli tak podlaczysz to po przekreceniu stacyjki swiatla dzienne sie oswieca a po wlaczeniu pozycyjnych lub mijania dzienne zgasna.

Ja mam tak podlaczone tylko dodatkowo dolozylem przekaznik zeby swiatla zapalily sie dopiero po przekreceniu kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Hudzior", a którędy z komory silnika przeciągnąłeś ten kabelek do tej wtyczki ?

Ten dodatkowy przekaźnik to rozumiem nie po przekręceniu kluczyka a po odpaleniu autka tak?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności