Skocz do zawartości
Jonasz

Pomóżcie zlokalizować w mądrych programach.

Rekomendowane odpowiedzi

Padł mi centralny zamek (drzwi tylne prawe). Pomiar Vagiem wskazuje że jest to zamek. Niestety nie jest to zamek, ale sterowanie umieszczone razem z silniczkiem podnoszenia szyb (to jest ostatni punkt styku dla VAGa w tym elemencie - zamka już nie testuje).Postanowiłem kupić takie cudo i zamienić. Znalazłem na Allegro taką część i teraz mam prośbę żebyście sprawdzili czy będzie pasowała do mojego auta.

Sprzedawca pisze: "... etykietka na silniku jest niekompletna podaje nr z elementu alumionowego 3b9 8397528F wydaje mi sie ze to bedzie to samo ..." więc proszę was cobyście mi pomogli :D w sprawdzeni czy rzeczywiście będzie to to samo. :609:

 

W sumie narazie niezła cena jest i można się skusić.

 

dziekuję.

 

Swoją drogą to coraz więcej używek się pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Podany przez Ciebie numer jest zdecydowanie za długi o jedną cyfrę :(

 

Numer silnicznów w prawych tylnych drzwiach mogą być następujące:

 

3B0 959 812 A

1J4 959 812 D

 

Dla sedana i dla Varianta jednakowe.

 

Gdybyś podał dokładniejsze dane swego auta w podpisie to byłoby mi nieco łatwiej znaleźć numery a tak muszę sie domyślać rocznika itp.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

centralny komputer sterujacy system komfort - numery VAG:

f 3B0 959 798 G lub (H) lub (J)

mechanizm podnośnika ze sterowaniem - numery VAG:

strona lewa tył 3B0 959 811A

strona prawa tył 3B0 959 812A

zamek drzwi - numery VAG:

strona lewa tył 3B4 839 015 A lub zastosować 3B4 839 349

strona prawa tył 3B4 839 016 A lub zastosować 3B4 839 350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki typ mojego auta jest :D

Spieszę zmienić w sigu :D

Znaczy się Marku że widać z tego - część owa pasować nie będzie do mojego samochodu ?

Szlag mnie trafi z tymi zamkami !

Poardźcie gdzie kupić taki mechanizm żeby pasował jednoznacznie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonasz - Niedawno na forum MrWho też miał problem z zamkiem. Co się okazało popękane przewody idące do drzwi - więc zanim kupisz to sprawdź dokładnie co jest przyczyną niesprawności.

 

A co do tych sterowników to jest sporo różnych modeli z różnych lat najlepiej jak byś znalazł dokładnie taki jak masz u siebie. Czy będzie dział inny może TAK może NIE.

W niektórych modelach szyby są sterowane elektrycznie, 2 szt (tylko przód) lub 4 (przód i tył) różnice są w elektronice, również w wydaniach EN DE USA i różne dla różnych modułów komfortu.

 

Zobacz zdjęcie: W dolnym rogu na konstrukcji tego elementu jest mały napis flamastrem B6 - czyli wygląda na to że to jest od nowszego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
HHA :614:

Ja się domyślałem z 50 razy - ale jak się Jonaszowi popsuły zamki to znaczy że to jest Passat Variant 3B z 1998 roku :619:

 

A w którym ja momencie powiedziałem, że może to być nowszy modeli niż 3B, hmm ???

Jakoś nie jest dla mnie specjalnie trudne to w jakich latach był produkowany model z silnikiem 110KM czyli jakiś tam AFN.

 

Nie wiem Marek o co Ci w tym poście chodziło ??? Delikatna zaczepka czy jak ???

HHA

 

[Marek] No to więc odpowiem na to pytanie? Nigdy nie stosowałem sformuowań o charakterze dwuznacznym, pogardliwym lub ubliżającym. Bardzo często jednak w niektórych prośbach o pomoc jest niewystarczająca ilość danych auta - i tu trzeba się właśnie domyślać. Faktycznie jak by w podpisie od razu były wszystkie dane to by nie było problemu, co prawda te dane te były w poprzednich postach. Wszystko wskazywało by na to że się nie zrozumieliśmy lub błędnie odczytane zostały moje intencje - tak przynajmniej się domyślam, jednocześnie przykro mi że zaistniała taka niefortunna sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek:

Sprawdzałem już kilkukrotnie.

Pewien szpenio (a niezły z niego elektromechanik od VW w szczególności) stwierdził autoratywnie że jest to moduł sterowania szybami (na tym module kończy się ścieżka sprawdzania VAGa). Sprawdził VAGiem i powiedział że nie może być nic innego.

Hmm nie wiem poważnie mówiąc jak sprawdzić czy to to czy może coś innego. Na VAGu się nie znam (nie mam go) na Macajewa to cholernie dużo roboty więc jestem w kropce :(

Stąd moje, może nieco chaotyczne, poszukiwania pomocy.

Z drugiej strony to przecież elektormechanik mógł się pomylić - najpierw mówił, że to zamek (pewnie na podstawie tego że zamki padają w tych modelach na maksa), wymieniłem zamek i dalej to samo, żeby zobaczyć czy przewody nie są porwane trzeba by rozbierać całą instalację :(

I tak szarpię się z tematem od roku prawie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A w którym ja momencie powiedziałem, że może to być nowszy modeli niż 3B, hmm ???

Jakoś nie jest dla mnie specjalnie trudne to w jakich latach był produkowany model z silnikiem 110KM czyli jakiś tam AFN.

 

 

HHA

 

Hmm jakiś tam AFN ?

Odczułem to jak obywatel gorszej kategorii. I nie powiem żeby mi się podobało :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

No nie piszę przecież pogardliwie, że dychawiczny AFN tylko napisałem tak podejrzewając, że najprawdopodobniej jest to AFN :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze lepiej :D

Dychawiczny :D

Ja tam nie narzekam - gdybym jeszcze te cholerne drzwi naprawił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to jest B6 - a te części chyba są różne od B5 ?

Bardzo Ci dziękuję za zaangażowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności