Skocz do zawartości
Gość misku

"MFA" i "MFA Plus" - różnice

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj oznaczenie licznika jesli zaczyna sie od 3AA to jest z b7 i aby dzialalby ci te funkcje w liczniku musisz wymienic bordnetz na bcm sporo pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj oznaczenie licznika jesli zaczyna sie od 3AA to jest z b7 i aby dzialalby ci te funkcje w liczniku musisz wymienic bordnetz na bcm sporo pracy

 

Licznik miałem 3C0 920 872 G i został włożony taki sam, o tym samym numerze 3C0 920 872 G. Po prostu był wcześniej przygotowany żeby podmiana krócej trwała. Zauważyłem brak tych funkcji (Convenience i Light & Vision) dopiero po jakimś czasie. Bordnetz mam o numerze 3C8 937 049 AB (co chyba bez znaczenia bo licznik wpadł ten sam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek nie wiem czy czasem nie trzeba zmienić bordnetza na bcm, żeby to działało. Elektrycznie twój licznik to już jest teraz taki jak w B7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek nie wiem czy czasem nie trzeba zmienić bordnetza na bcm, żeby to działało. Elektrycznie twój licznik to już jest teraz taki jak w B7

No to do dupy, jeśli aż tak to wracam do poprzedniego, muszę się skontaktować z Krzysztofem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ci te opcje? Przy xenonie C&LH jest wręcz niewskazane, a jasności świecenia w życiu nie zmieniałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tu na forum rozpiskę z opcjami komputera i stwierdzam że nie mam funkcji "Winter Tires". Szukałem tego specjalnie bo gołym okiem widzę że licznik mi zawyża prędkość o jakieś 7-10 km/h a nawigacja to potwierdza. To samo było na zimowych kołach 16", i to samo jest na letnich 18". Da się tą funkcję jakoś włączyć, znaleźć programem diagnostycznym czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem tu na forum rozpiskę z opcjami komputera i stwierdzam że nie mam funkcji "Winter Tires". Szukałem tego specjalnie bo gołym okiem widzę że licznik mi zawyża prędkość o jakieś 7-10 km/h a nawigacja to potwierdza. To samo było na zimowych kołach 16", i to samo jest na letnich 18". Da się tą funkcję jakoś włączyć, znaleźć programem diagnostycznym czy jak?

 

To ogranicza tylko prędkość - zimówki zwykle mają niższy indeks prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ogranicza tylko prędkość - zimówki zwykle mają niższy indeks prędkości.

 

Nie rozumiem, czyli nie służy ta funkcja do korygowania wskazań licznika dla innej średnicy koła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ogranicza tylko prędkość - zimówki zwykle mają niższy indeks prędkości.

 

Ogranicza to Cie wiesz co ...

jak sobie to ustawisz to jedyne co masz to PPIIIIIKKKK i komunikat ze przekroczono prędkość

 

by mieć ogranicznik to musisz mieć LIMITER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:pardon Aaaa, to ta funkcja co tylko informuje że się jakąś prędkość przekroczyło. To to mam. Myślałem że da się ustawić aby pokazywało kilka km mniej :sorry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:pardon Aaaa, to ta funkcja co tylko informuje że się jakąś prędkość przekroczyło. To to mam. Myślałem że da się ustawić aby pokazywało kilka km mniej :sorry

 

 

jak ci przekłamuje to koduj byte 0 w liczniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogranicza to Cie wiesz co ...

jak sobie to ustawisz to jedyne co masz to PPIIIIIKKKK i komunikat ze przekroczono prędkość

 

by mieć ogranicznik to musisz mieć LIMITER

 

Nie ogranicza?!

No to ustaw sobie to PIIIK na 30 km/h a jak masz USA, to 20 mph.

Zobaczysz, czy Cie nie ograniczy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ci przekłamuje to koduj byte 0 w liczniku

Znaczy jak? :ocochodzi Tak łopatologicznie, bo nie miałem z tym nigdy do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ogranicza?!

No to ustaw sobie to PIIIK na 30 km/h a jak masz USA, to 20 mph.

Zobaczysz, czy Cie nie ograniczy... :)

 

Po co komu MPH w Eu ?

Miałem juz takich co włączyli Digital Speed na km/h , Additionality speed na USA i się zdziwli - czemu MPH nie równa się km/h :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja "additional speed" jest dla podróży do kraju o innym systemie (np.: my jadąc do GB możemy mieć problem z ich milami, a tak widzimy nasze km na wskazówce i ich mile na wyświetlaczu) ale wtedy nie działa cyfrowa prędkość na ekranie (chyba).

 

Wracając jednak do dopasowania wskazań - o co chodzi z byte 0? Co można tam ustawić?

Ja mam obecnie 205/55/16 ale powinna być 215-ka i mam lekkie przekłamanie. Może by tak zrobić listę kodowań licznika wraz z informacją o oryginalnej oponie w/g wklejki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie trochę temat

Mam aktualnie licznik 3C0920871E z dużym fisem zmieniony z 3C0920852J w którym nie było kompa

Wyświetla mi podstawowe funkcje z MFA za pomocą manetki ale chciałbym MFA+ z pełną obsługą menu

Proszę o informacje czy jest to możliwe przy mojej konfiguracji

Bordnetz 3C8 937 049 E

Gateway 3C0 907 530 L

Moduł komfortu 3C0 959 433 R --- 18 bajt- bit5,7-odznaczone , bit6 zaznaczone

6 bajt- bit0- odznaczone

Czy jeszcze jakieś funkcje uaktywnic czy poprostu mój moduł komfortu za słaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj dluzej z manetki gora albo dol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i nie włącza ani góra ani dół

Przy okazji szukam bo jakoś nie mogę znależć opisu do modułu komfortu  bajtu  1,3,4,5 

Edytowane przez rudimax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, włączyłem sobie w MFA opcje AUDIO i za nic w świecie nie mogę powrócić do głównego pulpitu tak abym mógł włączyć SETUP ktoś może wie jak cofnąć do Menu?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności