Skocz do zawartości
Gość misku

"MFA" i "MFA Plus" - różnice

Rekomendowane odpowiedzi

Działa to dokładnie tak jak opisałeś. Zatrzymujesz samochód (masz włączone światła), wyłączasz silnik (nie gasisz świateł), wysiadasz i zamykasz auto - światła świecą jeszcze przez 10s - tak to działa u mnie.

 

Correct - przełącznik świateł zawsze na pozycji "załączone" (niestety traci się przy tym odruch zapalania świateł po ruszeniu, co daje w kość gdy jeżdżę innym autem, lub gdy odbieram auto z serwisu - tam zawsze mi wyłączają światła), a po zamknięciu auta przygotowujesz się na osoby mówiące "Świateł pan nie zgasił!". ;)

Ja już tylko odpowiadam "Dziękuję" i idę dalej, bo nie chce mi się tłumaczyć po raz kolejny, że zaraz zgasną, ale bardzo dobrze, że takie osoby są!

 

A Comfort Indicators to potrójne mignięcie kierunkowskazu przy lekkim ruchu manetki w górę/dół (bez zaskoku na stałe) - bardzo przydatne przy zmianie pasa/wyprzedzaniu/omijaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coming dziala, zostawiam wlaczone swiatla, zamykam pilotem i swieca. Czy jest jeszcze jakas zaleznosc zeby przestalo dzialac Leaving? Otwieram samochod z pilota i sie nie wlaczaja a wczesniej to dzialalo (wlacznik swiatel jest czaly czas w pozycji ON).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Leaving Home działa tylko po zmroku - czujnik natężenia światła (oczywiście od warunkiem, że w kompie jest poprawnie ustawione - 10s).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, w jaki sposob wchodzicie w "ustawienia" w MFA? Ja po wejsCiu do menu MFA przyciskiem strzalka w gore na dzwigni kierunkowskazu mam na MFA nastepujace pozycje: MFA, FZG-STATUS, DISPLAY AUS. Jesli wlacze nawigacje, to pojawia sie jeszcze pozycja NAVIGATION. To wszystko. Wejscie do ktorejkolwiek z wymienionych pozycji menu nie daje mozliwosci ustawien, np przelacznika siwatel, czy zamykania szyb pilotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu masz MFA a nie MFA+ i nie masz możliwości zmiany ustawień z poziomu manetek w samochodzie.

 

AFAIK da rade coś zrobić po podpięciu VAGa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Night_Flier

Witam! Jestem nowy na forum i swojego Passata B5 z 1998r. 1.9TDI mam od kilku dni. Otóż czytam o tym komputerze MFA i mam takie zasadnicze pytanko. Wiem że jest MFA i MFA+, i da się wejść w jakieś opcje (nawet w wersji MFA). Otóż ja mam MFA w okienku obrotomierza (po lewej stronie) i tam mam tylko średnie spalanie, prędkość, godzinę, chwilowe spalanie. Próbowałem przytrzymywać i w górę i w dół te przyciski na manetce od spryskiwaczy ale to nic nie daje. Nie ma nawet jednej dodatkowej opcji. Czy mój komputer jest uszkodzony?

I czy jest możliwość przełączenia się na wyświetlacz środkowy (ten pomiędzy obrotomierzem a prędkościomierzem?

Jak wogóle rozpoznaje się że to jest MFA czy MFA+? Czy jeśli macie MFA bez plusa to wszystko jest wyświetlane tak jak u mnie w oknie obrotomierza czy jest możliwość przełączania?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jak Ci Khs napisał :).

Czy mój komputer jest uszkodzony?

Jeżeli wyświetla informacje, które podałeś jest w pełni sprawny.

I czy jest możliwość przełączenia się na wyświetlacz środkowy (ten pomiędzy obrotomierzem a prędkościomierzem?

Nie ma takiej możliwości, bo u Ciebie nie ma środkowego wyświetlacza.

 

Poszukaj informacji na temat komputera pokładowego na forum B5, jest ich mnóstwo, trochę Ci się rozjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

A ja może troche lakoniczne pytanie zadam , czy jest mianowicie jkaś mozliwość zmiany języka w tych komputerach na polski ??

 

Dziekuję za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez mam problem z wejsce w MFA setup po prostu trzymam ten przycisk w dol ale nic sie nie dzieje Passat jest sprowadzony z wloch moze dlatego czasem jak pokombinuje to tam jest tylko ustawianie jakies predkosci speed Warning i tam tylko moge ustawic ta predkosc nic wiecej moze cos zablokowane jest

Teraz jeszcze raz probowalem nacisnac ten dolny przycisk no i wlaczylem zaplon i pojawil sie komunikat o takiej tresci Stering column loock please visit workship cos takiego potem wylaczylem zaplon wlaczylem jesszcze raz przycisnolem przycisk i juz zadnego komunikatu nie bylo po prostu nic sie nie dzialo co to moze byc Dodam jeszcze ze u mnie na gorze wyswietlacza nie pisze MFA tylko MFD moze dlatego to nie dziala prosze o jakas porade z gory dziekuje

Edytowane przez konr11
powod :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na górze wyświetlacza pisze MFD? MFD to nawigacja montowana w VW, a nie komputer pokładowy. Możesz dać zdjęcie tego napisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na górze wyświetlacza pisze MFD? MFD to nawigacja montowana w VW, a nie komputer pokładowy. Możesz dać zdjęcie tego napisu?

 

To ja wrzucę, ponieważ u mnie też jest napis MFD, navi nie mam, kompa mam MFA+, sterowanie z kierownicy i wszystko hula... :)

 

dsc00092zm1.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja tez mam problem z wejsce w MFA setup po prostu trzymam ten przycisk w dol ale nic sie nie dzieje Passat jest sprowadzony z wloch moze dlatego czasem jak pokombinuje to tam jest tylko ustawianie jakies predkosci speed Warning i tam tylko moge ustawic ta predkosc nic wiecej moze cos zablokowane jest

Speed Warning to tzw. ostrzeganie o przekroczeniu zadanej prędkości - żeby to ustawić nie wchodzisz w setup tylko najeżdżając na tę opcję wciskasz OK.

Najwyraźniej nie masz MFA+, skoro nie możesz tam wejść. Ja mam nawigację i w najwyższej linii tam gdzie jest napisz MFD czy MFA pokazują mi się kierunki geograficzne np. N, SW itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam takie pytanie, zamieszczam zdjęcia, czy mój wyświetlacz to mfa czy mfa+. ale wsumie to az tak nie jest dla mnie wazne. Bardziej chodzi mi o komunikat o treści "speed 0 km/h exceeded". Pojawia sie w momemcie ruszenia samochodu po zapaleniu pozniej juz sie nie swieci. Na moj rozum i znajomosc jezyka informuje mnie ze predkosc 0 zostala przekroczona. O co tak naprawde chodzi i jak to wylaczyc, bo za kazdym razem musze przyciskac przycisk ok pod manetka od wycieraczek zeby przelaczyc na np spalanie chwilobe. prosze o pomoc

 

wys513b.jpg%5Dwys513b.jpgwys513b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest MFA+. Włączyłeś opcję ostrzegania o max prędkości dla opon zimowych (patrz menu "winter tires"). Wejdź tam i wyłacz ostrzeganie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedlem w te ustawienia opon zimowych wylaczylem ale nic nie dalo to efektu. Danal wyświetla sie ten komunikat, ma ktoś jakies inne pomysly ? wkurza mnie ten komunikat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszedlem w te ustawienia opon zimowych wylaczylem ale nic nie dalo to efektu. Danal wyświetla sie ten komunikat, ma ktoś jakies inne pomysly ? wkurza mnie ten komunikat

u mnei w zwyklym mfa jak stoisz wdus dwa razy ok tak zebys mial kreski zamiast predkosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u ojca też przypadkiem włączyłem tą pikawę o przekroczeniu prędkości, z tego co pamiętam żeby ją wyłączyć trzeba było wcisnąć i przytrzymać strzałkę do góry lub w dół na manetce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wejde na ustawienia tej predkosci dla opon zimowych to nie mam predkosci tylko 3 kreski przy wybraniu off, nawet jak zmienialem na ok 140 km/h i zapalilem auto i ruszylem to i tak komunikat sie pojawil. co to za dziadostwo, panowie jak to wylaczyc ?:( pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności