Skocz do zawartości
Gość misku

"MFA" i "MFA Plus" - różnice

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misku

Jeszcze nie mialem okazji zapytac w salonie, ale moze ktos tutaj bedzie wiedzial. Czym roznia sie komputery pokladowe "MFA" i "MFA Plus". W wersji highline w standardzie dostaje sie MFA. Za MFA Plus trzeba doplacic 230 pln. Niewiele odnoszac do ceny calego auta, ale czy warto ? Jakie wymierne korzysci uzyska posiadacz komputera "Plus" ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Tam jest bodajrze wielokolorowy wyświetlacz FIS i ma kilka dodatkowych bajerów w postaci kolorowego wyświetlania informacji o spalonej żarówce itp.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misku

znalazlem ciekawe stwierdzenie: "W komputerze pokładowym MFA Plus można zaprogramować niezliczoną ilość funkcji i informacji, w tym wysokość na jaką ma się unosić klapa bagażnika."

mowa o variancie....ciekawe czy w sedanie tez

 

tu jest zrodlo: http://autocentrum.pl/go/338__Prestizowe_kombi__6__0__5__1214779048.html

 

ktos cos wie na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eelbe

No, ja mam mfa plus wiec co nieco napisze, z gory zaznaczam ze nie wiem co ma "zwykłe" mfa :) Nie iwem czy mozna go nazwać jako wielokolorowy- normalnie są wyswietlane 2 odcienie czerwieni, a jak jast mało paliwa to pojawia tie taki zoltawo-brazowy panel i tam jest logo dystrybutowa. Ponadto pokazuje spalanie średnie (2 mozliwosci), spalanie "na bierząco"- jak sie da kopa to potrafi pokazać 30l/h :), casy jazdy, zasięg (na ile km starczy paliwa) . A co do ustawien ( Mam wersje highline, nie wiem jak jest w innych) mam regulacje czasu swiecenia sie świateł po otwarciu, zamknieciu samochodu, czy pilotem maja otwierac sie wsztstkie drzwi na raz czy najpierw kierowcy, a jak sie wcisnie jeszcze raz to całą reszta, czy lusterka mają być ustawiane samodzielnie czy mają być zsynchronizowane, jak jasno ma świecić oświetlenie nóg, a jaką prędkością możemy maksymalnie jechać (będzie tylko komunikat, bez przesady, spokojnie bedzie mozna przekroczyc tą prędkość :P ) Dodatkowo pokazuje, ktore drzwi są otwarte oraz czy bagaznik i maska są otarte. No, to chyba na tyle :) MAm nadzieje ze troche pomogłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misku

dziekuje, o taka wypowiedz mi wlasnie chodzilo. zapytam w salonie jak to sie ma do zwyklego mfa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Mnie to jednak wygląda na MFA ale z wyświetlaczem typu 1/2 FIS.

Wydawało mi się, że MFA + jest taki jak np w A4 gdzie wyświetlacza jest wielokolorowy

bo świeci na czerwono, żółto i zielono i wyświetlacza DotMatrix jest na całym panelu środkowym zegarów.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cidik

ja bym sie w salonie nie pytał bo przynajmiej w czestochwoei to nic nie wiedza wszystkie ustawieni ktore miły byc biorac mfd+ okoazly sie wyssane z palca jak naprzykład ciągłe włacznei świateł ustawianie szyb itd... wiec najleprze jest do tego forum

 

Bo jak ktos ma to czytał albo czyta instrukcje na serwissie to nic nie wiedzą.... :612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość acmeadow

trochę odgrzeję topic - czy w MFA (bez plusa ;( ) mogę ustawić jakoś automatyczne ryglowanie drzwi po ruszeniu ?

 

i druga sprawa - czy w tym czymś mogę zmienić język? na razie wyświetla mi wszystko po szwabsku a nie jest to szczyt moich marzeń - wolał bym angielski

z góry dzięki za info

 

acme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz ustawić ryglowanie, które się włącza bodajże po osiągnięciu 15km/h. Możesz ustawić utomatyczne wyłączanie ryglowania po zatrzymaniu się. To ryglowanie jest trochę bez sensu bo dzieciaki mogą otwierać drzwi od środka (ryglowanie działa od zewnątrz). Dopiero gdy przekręcisz zameczek w drzwiach kluczykiem to nie otworzą się tylna drzwi od wewnątrz tylko z zewnątrz. Z auta tego nie usuniesz siedząc za kółkiem, więc jest upierdliwe trochę wsiadanie i wysiadanie aby otworzyć drzwi z tyłu szczególnie jak zapomnisz to odblokować a kogoś chcesz wyrzycić w środku miasta. Język oczywiście zmieniasz bez problemu. Na pewno jest angielski, czeski, hiszpański włoski. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość acmeadow

fantastycznie... odpowiedź zasadniczo prawidłowa :ok: , ale muszę trochę sprecyzować zadane pytanie:

 

jak to zrobić?? :niepewny:

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w kompie w comfort i jest hasło z doors i tam będziesz miał coś z open (funkcja otwierania po ryglowaniu) następna funkcja ze słowem close (ryglowanie) oraz funkcję czy otwierać wszystki drzwi z pilota czy tylko kierowcy. Sory ale ustawiałem to dość dawno i nie jest to za precyzyjne ale po południu mogę sprawdzić i napiszę szczegółowo bo teraz jestem w pracy :D

1. Wchodzimy w kompa (to chyba umiemy :P )

2. Wchodzimy w Set up

3. Wchodzimy w Doors

 

i tam ustawiamy co chcemy ;) (wchodzi się i akceptuje dolnym guzikiem na wichajstrze od wycieraczek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość acmeadow

1. Wchodzimy w kompa (to chyba umiemy :P )

 

obawiam się, że mnie przeceniasz.... :D nie umiemy chodzić w kompa.

 

chcesz mi powiedzieć, że oprócz naciskania góra-dół bocznego klawisza wajchy od wycieraczek, można jeszcze wejść jakimś magicznym sposobem w set up? napisz jak a cię ozłocę :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sulim

Przytrzymaj przez kilka sekund przycisk w dół na boku wajchy wycieraczek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość acmeadow

po przeczytaniu tego posta pełen entuzjazmu popędziłem do paska nie zważając na deszcz i mamrocząc do siebie coś w stylu "co proste to genialne". niestety - na tym mój entuzjazm się skończył. trzymałem ten nieszczęsny przycisk w dół, w górę, ze stacyjką, bez stacyjki, na włączonym silniku, z wciśniętym hamulcem... nic. dupa zbita. :cenzura::mur:

 

co robię źle? jak to cholerstwo uaktywnić.... help :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość acmeadow

dodam że mam wyświetlacz "uniwersalny" na którym mam podstawowe funkcje typu średnie spalanie, km do tankowania, czas drogi i inne takie w dwóch wersjach pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krugoo

Dziwne. Włączasz stacyjkę, wciskasz na ok 3 sek. na prawj dźwigni ten przycisk, którym zmieniasz komunikaty w MFD (taki ptaszek). Pojawia się tabelka z napisem MFD i SET UP. Ptaszkiem najedź na SET UP i jaknajedziesz to przytrzymaj przycisk ten od spodu. Powineneś byś teraz w SET UPie gdzie masz zmianę języka i innych funkcji októre ci chodzi.

jasniej nie umiem a u mnie to tak dział bo specjalnie przed chwilka sprawdziłem :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość acmeadow

no cóż. pozostaje mi podziękować kolegom za zaangażowanie. piwko przy okazji. a ja jestem albo za głupi na ten samochód albo coś jest zjebane. obstawiam tą drugą wersję bo raczej czytam z dość dobrym rozumieniem tekstu normalnie. ehhh. widocznie nie było mi pisane :/

:dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest Piotrek nie tak. Kluczyk wkładasz głębiej do pozycji zapłonu (pozycja gdzie świece żarowe się pokazują) ale nie zapalasz silnika (bo wtedy i gdy jedziesz komp Cię nie wpuści w ustawienia ze względów bezpieczeństwa) i wtedy przytrzymujesz w dół przycisk i musi się to pojawić bo jak nie to nie masz nic w kompie i trzeba wgrać oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trochę odgrzeję topic - czy w MFA (bez plusa ;( ) mogę ustawić jakoś automatyczne ryglowanie drzwi po ruszeniu ?

 

i druga sprawa - czy w tym czymś mogę zmienić język? na razie wyświetla mi wszystko po szwabsku a nie jest to szczyt moich marzeń - wolał bym angielski

z góry dzięki za info

 

acme

 

W MFA bez plusa raczej sie nie da ustawic ryglowania drzwi po ruszeniu poniewaz w MFA bez plusa nie ma opcji DOOR. Sam mam zwykle MFA i mam tam tylko "Lights & Vision" i reszte opcji do ustawiania daty, godziny, jezyka, ustawienia fabryczne, display off, mam tez ustawianie predkosci max i korekte tej predkosci przy oponach zimowych.

 

Interesuje mnie za to cos innego. W "Lights & Vision" mam Coming Home, Leaving Home i Comfort Indic. Dziala mi tylko Leaving, ustawilem na 10sek i po otwarciu samochodu z pilota swieca sie swiatla przez 10sek. Natomiast Coming po takim samym ustawieniu jak Leaving nie daje zadnego znaku zycia. Domyslalm sie, ze Coming odpowiada za swiecenie swiatel po zamknieciu samochodu. Czy mam cos jeszcze ustawic? Zostawienie przelacznika swiatel mijania na ON tez nic nie daje. Drugie pytanie dotyczy funkcji Comfort Indic. - co to jest?

 

p.s. instrukcje obslugi mam w jezyku francuskim, ktorego niestety nie znam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie za to cos innego. W "Lights & Vision" mam Coming Home, Living Home i Comfort Indic. Dziala mi tylko Living, ustawilem na 10sek i po otwarciu samochodu z pilota swieca sie swiatla przez 10sek. Natomiast Coming po takim samym ustawieniu jak Living nie daje zadnego znaku zycia. Domyslalm sie, ze Coming odpowiada za swiecenie swiatel po zamknieciu samochodu. Czy mam cos jeszcze ustawic? Zostawienie przelacznika swiatel mijania na ON tez nic nie daje. Drugie pytanie dotyczy funkcji Comfort Indic. - co to jest?

 

p.s. instrukcje obslugi mam w jezyku francuskim, ktorego niestety nie znam ;)

Działa to dokładnie tak jak opisałeś. Zatrzymujesz samochód (masz włączone światła), wyłączasz silnik (nie gasisz świateł), wysiadasz i zamykasz auto - światła świecą jeszcze przez 10s - tak to działa u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności