Skocz do zawartości
Gość misku

"MFA" i "MFA Plus" - różnice

Rekomendowane odpowiedzi

czy mozna dodac MFA do passata b6 ? czy ktos to robił juz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do mojej galerii, a wszystkiego się dowiesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chialem sobie ustawic xenonki na coming home ale nie mam takiej opcji w mfd+ passek z 2010 roku comfortline2.0 tdi czy jest jakas inna procedura czy trzeba dograc opcje do modulu komfortu??? pokretlo od swiatel mam tylko 3 funkcyjna 0,postojowe i mijania .

prosze o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

chialem sobie ustawic xenonki na coming home ale nie mam takiej opcji w mfd+ passek z 2010 roku comfortline2.0 tdi czy jest jakas inna procedura czy trzeba dograc opcje do modulu komfortu??? pokretlo od swiatel mam tylko 3 funkcyjna 0,postojowe i mijania .

prosze o pomoc!!!

Jak pokrętło masz na 3 pozycje, to nie masz coming home, czujnika deszczu, i zmierzchu zarazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam takie 3 pozycje i mam C/L home...

Od czego to więc zależy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam takie 3 pozycje i mam C/L home...

Od czego to więc zależy?

 

Bo go "wymusiłeś" dodając MFA+ :P C/L Home występuje z czujnikiem zmierzchu, a czujnik zmierzchu z czujnikiem deszczu. Albo jest jeszcze opcja, że masz czujnik zmierzchu/deszczu a przełącznik wymieniany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak Ty masz to c/l home z pokrętłem na 3 ? Po co Ci w dzien asysta świateł jak widzisz lepiej niz bez nich ? C/l home ma sęs jak jest czujnik zmierzchu. Mozesz zakodowac w sterowniku by działalo, nawet w środku lata na pustyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czujnika zmierzchu/deszczu.

Od czasu założenia mfa+ pozwala mi ono obsługiwać C/L home.

Wcześniej mogłem ustawić to vcdsem.

W dzień pokrętła nie używam, bo włączyłem tryb amerykański.

Po zmroku daję na mijania i wtedy już coming home się przydaje (i tylko wtedy działa).

Leaving mam wyłączony, bo zapalał światła zawsze.

Edytowane przez pikopiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam czujnika zmierzchu/deszczu.

Od czasu założenia mfa+ pozwala mi ono obsługiwać C/L home.

Wcześniej mogłem ustawić to vcdsem.

W dzień pokrętła nie używam, bo włączyłem tryb amerykański.

Po zmroku daję na mijania i wtedy już coming home się przydaje (i tylko wtedy działa).

Leaving mam wyłączony, bo zapalał światła zawsze.

Więc, tak jak pisałem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam czujnika zmierzchu/deszczu.

Od czasu założenia mfa+ pozwala mi ono obsługiwać C/L home.

Wcześniej mogłem ustawić to vcdsem.

W dzień pokrętła nie używam, bo włączyłem tryb amerykański.

Po zmroku daję na mijania i wtedy już coming home się przydaje (i tylko wtedy działa).

Leaving mam wyłączony, bo zapalał światła zawsze.

A ja miałem ustawiony tryb skandynawski i najlepiej się sprawdzał.

Ustawiasz wtedy włącznik w pozycję czujnik świateł i jak się zrobi ciemno układ włączy podświetlenie deski, światła masz cały czas. No, ale trzeba do tego mieć czujnik zmierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,a jak mam pakie pytanie. Mam MFA + i niestety nie moge wlaczc "pod MENU" przciskiem od manetki wycieraczek. Walcze juz z tym dluzszy czas i jakos nie moge sobei z tym poradzic. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "pod Menu" ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,a jak mam pakie pytanie. Mam MFA + i niestety nie moge wlaczc "pod MENU" przciskiem od manetki wycieraczek. Walcze juz z tym dluzszy czas i jakos nie moge sobei z tym poradzic. Prosze o pomoc.

 

Przytrzymaj dłużej przycisk z boku manetki... na postoju oczywiscie...

Edytowane przez pikopiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przytrzymaj dłużej przycisk z boku manetki... na postoju oczywiscie...

 

Chodzi o to że wiem jak powinno sie wchodzic w menu ale to nie dziala. Wydaje mi sie ze cos jest nie tak z licznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kodowaniu kluczyka w serwisie w Rybniku nie dość, że zmienili mi wszystkie ustawienia komputera pokładowego to na dodatek zubożyli mi jego funkcjonalność przynajmniej o L/C Home i teraz lampy mi świecą przy otwieraniu auta(jak zmierzyłem to przez 1/2 minuty), a ja nie mam możliwości tego ani regulacji, ani wyłączenia. Czy jest możliwość przywrócenia pełnej funkcjonalności MFD sprzed wizyty w serwisie, czy muszę iść kopać się z serwisem aby naprawili co zepsuli, bo szczerze powiedziawszy boję się żeby czegoś jeszcze nie skopali. Niestety to świecenie zauważyłem wieczorem dopiero kilka dni po wizycie w serwisie bo przez tych kilka dni jeździłem tylko w dzień. A inne parametry(język, drzwi, szyby) ustawiłem sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że nic Ci nie skopali. Po zaprogramowaniu nowego kluczyka ma on wartości domyślne dla ustawień komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, miałeś rację. Po włożeniu starego kluczyka miałem dostęp do tych ustawień(oczywiście wszystko było pozmieniane). Po ustawieniu MFD wg własnych preferencji i po włożeniu nowego kluczyka ustawienia wróciły do noemy na obydwu kluczykach. Mam nadzieję, że to było to.

I jeszcze jedna uwaga - nowe ustawienia zaskoczyły podczas uruchomionego silnika. Przy wyłączonym silniku i włączonej stacyjce nowy kluczyk miał "zubożoną" wersję MFD.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za moze nie do konca na temat.. sporo szukalem lecz znalazlem tylko czesc odpowiedzi na moje pytania.. choc nie do konca.. nie wiem jaki mam wyswietlacz zglupialem juz czy jest MFA czy MFA plus.. dodaje zdjecie problem w tym ze jesli jest to MFA plus (podejzewam ze jest bo zeby zmienic date musze chyba z menu innego sposobu nie ma) to nie mam pojecia jak wejsc w menu.. odlaczania aku i resetowanie nic dalo.. moze inne porady chetnie przyjme kazda..

IMG_1509 licznik.jpg

IMG_1510 licznik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz MFA plus.

Aby wejść w wenu na postoju naciśnij i przytrzymaj dłużej górny lub dolny przycisk w szczycie prawej manetki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto wlanie chodzi ze trzymanie manetki nawet 10min nic nie daje.. odlaczenie akumulatora tez nie pomogo.. a patrzac sie teraz wrecz sofnela living home

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności