Skocz do zawartości
Gość hha

Olej Motul Specific 505.01 5W-40

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hha

Witam kolegów.

 

Jakiś czas temu czytałem gdzies na naszym forum informacje o tym, ze olej Motul Specific 505.01 nie jest już syntetycznym olejem tylko robionym w technologi syntetycznej.

Otóż jeden z kolegów z naszego forum poprosił mnie o wyłanie mu oleju Motul do swojego PD-ka + kpl filtrów. No i w dniu dzisiejszym zamówiłem co trzeba w jedynej słusznej sieci sprzedaży no i co otrzymałem

 

Fotka poniżej.

 

motul.jpg

 

 

Olej kosztuje wiecej niż Technosynthese !!! ale jak widać jest to 100% Syntetyk od Motula jak to było jeszcze z rok temu czy nieco krócej. No i jak ktoś potrzebuje to ściągnę taki 100% syntetyk od Motula do pompowtryskiwaczy. Norma VAG 505.01

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie 4 miesiace temu (20.07) taki sam MOTUL 100% syntetyk kupiłem w IC w Rzeszowie za 222,49zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie w IC za taki sam dałem 230 zł za 5 litrów :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem taki sam Łodzi w podobnych cenach,bo poprzednik wyłącznie do klasy 505.01 był droższy 240-250zł,a ten który ma kilka norm kosztuje 220-230zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to faktycznie 100% syntetyk czy tylko zmienili nalepkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HHA Otóż w poniżej zamieszczonym poście pisałem na podstawie zaczerpniętej wiedzy u sprzedawców i przedstawiciela Motul (wypowiadał się na forum Leonclub), że olej Technosynthese jest na "bazie" oleju syntetycznego, czyli bliżej mu do półsyntetyka natomiast 100% synthetic to 100% syntetyczny olej.

Za tą wypowiedz zostałem niesłusznie uważam, "zjechany" :)

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=15598

 

Cytat:

Napisał nakonr

to nie jest stary tylko inny rodzaj.

motul technosynthese jest "półsyntetykiem" dlatego jest tańszy.

 

Napisał Boommax

Jak masz wygadywać takie pierdoły, to zasięgnij troche wiedzy....to jest kompletnie ten sam olej. Róźnią się między sobą tylko etykietą.

Nawet gdzieś na forum o tym jest napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odświeze temat po dluzszym czasie. Mianowicie dwa lata temu zalalem moj samochodzik olejem motul specific 505.01 5w40 Technosynteze. Autko nie brało oleju i jestem z tego bardzo zadowolony. Niestety firma Motul zrezygnowala z produkcji tego oleju. Zostal na rynku 100% syntetyk.

 

I tutaj pada pytanie.....czy moge bez obaw zalac mojego PD pelni syntetykiem Motula????

 

Wiem ze niby Technosynteze to nie do konca polsyntetyk ale mam jakies dziwne obawy.

 

Za wszystkie opinie dziekuje bardzo.

 

Pozdrawiam.

 

ps, autko z przebiegiem 230kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy moge bez obaw zalac mojego PD pelni syntetykiem Motula

 

Lej śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lej śmiało.

 

słusznie prawi, możesz lać z powodzeniem pełen syntetyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co sądzicie o tym oleju http://www.strefakierowcy.pl/21289,motul-specific-cng-lpg-5w40-5l-gwarancja-oryginalno-ci-wie-ej-produkcji-i-dost-pno-ci-b-yskawiczna-wysy-ka-ubezpieczon-paczk-od-15-z-.html dedykowany jest do samochów z lpg, ja posiadam passata 2.0 benzyna + lpg i zastanawiam sie tym wyborem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś kotleta odgrzał.

 

Co do olei Motul są barszo dobre. Możesz zapytać się kolegi Weso lub elemenateur z forum może mają lepszą cenę dla tej oliwy.

http://forum.vw-passat.pl/threads/34201-Promocja-na-olej-i-filtry-do-konca-swiata-)-Zapraszamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

co sądzicie o tym oleju http://www.strefakierowcy.pl/21289,motul-specific-cng-lpg-5w40-5l-gwarancja-oryginalno-ci-wie-ej-produkcji-i-dost-pno-ci-b-yskawiczna-wysy-ka-ubezpieczon-paczk-od-15-z-.html dedykowany jest do samochów z lpg, ja posiadam passata 2.0 benzyna + lpg i zastanawiam sie tym wyborem

rozumiem, że auto masz zalane syntetykiem? przy przejściach z półsyntetyka na syntetyk zalecają zrobić płukankę silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastąpiła zmiana składu oleju. Producent podaje takie parametry

 

 

e9db890ba6edf019.jpg

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności