Skocz do zawartości
Gość kwil

Czy ktoś czyścił laser zmieniarki?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kwil

Witam wszystkich i proszę o pomoc.

Objaw mam taki że po włożeniu płyty do zmieniarki wyskakuje mi napis " Error disc". Płyty widzi wszystkie, ale żadnej nie chce odtworzyć. Podejrzewam więc, że może być brudne szkło lasera. Rozebrałem to cacko do połowy, ale do lasera i tak się nie dostałem. Może jest jakiś sposób żeby laser wysunął się w odpowiednie miejsce.

Przeszukałem całe forum, ale się nie natknąłem na temat czyszczenia lasera w zmieniarce.

Są sposoby czyszczenia lasera w radyjku mcd ale zmieniarka ma trochę inną budowę.

Może ktoś z szanownych forumowiczów już coś takiego robił lub wie gdzie można znaleźć coś na ten temat to byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie nie wiem cy da Tobie cos czyszczenie, czy nie pogorszysz sprawy, wez pod uwag ze soczewka jest plastikowa nie jak kiedys szklana, wiec kurz, syf po prostu wzera sie w soczewke. sproboj nagrac to co chcesz na czarnych plytach,powinno odtwarzac chyba ze jest z nia az tak zle.

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kwil

dzięki za podpowiedz, ale nie na tym rzecz polega, żeby przegrywać każdą płytę, tylko mają grać wszystkie i już. Po to to jest.

W każdym bądź razie dzięki.

Pozdrawiam.:niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Może ktoś z szanownych forumowiczów już coś takiego robił lub wie gdzie można znaleźć coś na ten temat to byłbym bardzo wdzięczny.

 

Ja robilem, lecz niewiele pamietam wiem jedynie tyle ze rozkrecilem zmieniarke dosc znacznie. W moim przypadku dodatkowo zmieniarka nie chciala wyciagac plyt z zasobnika, brakowalo jednej sprezynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kwil

Ja robilem, lecz niewiele pamietam wiem jedynie tyle ze rozkrecilem zmieniarke dosc znacznie. W moim przypadku dodatkowo zmieniarka nie chciala wyciagac plyt z zasobnika, brakowalo jednej sprezynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kwil

Fajnie by było gdybyś sobie przypomniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To może wcale nie być laser.

Zmieniarka pracyje w dość ciężkich warunkach - podobny objaw będzie jeżeli zużyje się silniczek napędzający płytę, wtedy płyta dostaje bicia i laser nie jest w stanie "utrzymać ścieżki" (spotkałem się z tym w DVD)

Nie znam się na zmienarkach więc nie wiem czy można ale są jeszcze płyty czyszczące http://www.allegro.pl/item268527646_3a1_uniwersalna_plyta_czyszczaca_cd_dvd_seven_f_ra.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie odradzam plyty czysczace, niestety one tylko skracaja zywotnosc soczewki, pamietajcie ze sa one plastikowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kwil

Już miałem się zdecydować na płytę czyszczącą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie odradzam plyty czysczace, niestety one tylko skracaja zywotnosc soczewki, pamietajcie ze sa one plastikowe.

Tak, przy częstym czyszczeniu może to i prawda, ale nie przy jednym czy dwóch użyciach.

Myślę że więcej złego może przynieść nieumiejętne rozkręcenie zmieniarki (można jej np. później już nie poskładać, albo co gorsza zostaną części do zbudowania drugiej ...), albo przez ręczne czyszczenie lasera.

Ale to tylko moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Fajnie by było gdybyś sobie przypomniał

 

Niestety nie przypomne sobie.

 

Co do plyty czyszczacej. Watpie zeby sie dalo wlozyc taka plyte w pojemnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do plyty czyszczacej. Watpie zeby sie dalo wlozyc taka plyte w pojemnik.
wkładasz płytkę w magazynek, wybierasz numer dysku a póżniej w/g instrukcji.... w zależności na którym kawałku jest czyszczenie ;) ,proste, nie ???

ja czyściłem laser w swojej zmieniarce... mam philipsa 6 CD, specjalnie dla Ciebie porobię foty, jak co i gdzie ale nie dziś :D nie jestem w formie ;)

kdjk, fajnie by było jak byś się jutro zjawił na spociku :hyhy:

patrz regionalne :D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
wkładasz płytkę w magazynek, wybierasz numer dysku a póżniej w/g instrukcji.... w zależności na którym kawałku jest czyszczenie ;) ,proste, nie ???

 

Widocznie sporo sie zmienilo w temacie plyt czyszczacych, kiedys uzywalem i szczoteczka dosc znacznie odstawala od plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wkładasz płytkę w magazynek, wybierasz numer dysku a póżniej w/g instrukcji.... w zależności na którym kawałku jest czyszczenie ;) ,proste, nie ???

 

Widocznie sporo sie zmienilo w temacie plyt czyszczacych, kiedys uzywalem i szczoteczka dosc znacznie odstawala od plyty.

może powinienem dopisać ,że lepsze ponoć są do DVD ! i CD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kwil
wkładasz płytkę w magazynek, wybierasz numer dysku a póżniej w/g instrukcji.... w zależności na którym kawałku jest czyszczenie ;) ,proste, nie ???

 

Widocznie sporo sie zmienilo w temacie plyt czyszczacych, kiedys uzywalem i szczoteczka dosc znacznie odstawala od plyty.

może powinienem dopisać ,że lepsze ponoć są do DVD ! i CD ;)

 

Cześć witam.

Czy mogę się podłączyć do czyszczenia? Będę bardzo dźwięczny :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kwil

:D

Witam wszystkich i proszę o pomoc.

Objaw mam taki że po włożeniu płyty do zmieniarki wyskakuje mi napis " Error disc". Płyty widzi wszystkie, ale żadnej nie chce odtworzyć. Podejrzewam więc, że może być brudne szkło lasera. Rozebrałem to cacko do połowy, ale do lasera i tak się nie dostałem. Może jest jakiś sposób żeby laser wysunął się w odpowiednie miejsce.

Przeszukałem całe forum, ale się nie natknąłem na temat czyszczenia lasera w zmieniarce.

Są sposoby czyszczenia lasera w radyjku mcd ale zmieniarka ma trochę inną budowę.

Może ktoś z szanownych forumowiczów już coś takiego robił lub wie gdzie można znaleźć coś na ten temat to byłbym bardzo wdzięczny.

NAPRAWIŁEM SAM JUŻ DWIE ZMIENIARKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gdyby ktoś był zainteresowany to służę pomocą.

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany to służę pomocą.

 

wiec ja jestem

nie mam akurat fabrycznej ale zmieniarke sony,

problem jest taki ze po wlozeniu magazynka caly czas kreci sie silnik przesuwu lasera, przesuwajac go na zewnatrz, raz kreci szybciej raz wolniej, plyta rowniez raz kreci sie szybciej raz wolniej.

po dluzszej chwili przestaje

na wyswietlaczu radia pisze "error", a jak chce wyjac magazynek "no mag"

ostatecznie zwraca plyte i wypluwa magazynek

juz sam nie wiem co to moze byc :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kwil
wiec ja jestem

nie mam akurat fabrycznej ale zmieniarke sony,

problem jest taki ze po wlozeniu magazynka caly czas kreci sie silnik przesuwu lasera, przesuwajac go na zewnatrz, raz kreci szybciej raz wolniej, plyta rowniez raz kreci sie szybciej raz wolniej.

po dluzszej chwili przestaje

na wyswietlaczu radia pisze "error", a jak chce wyjac magazynek "no mag"

ostatecznie zwraca plyte i wypluwa magazynek

juz sam nie wiem co to moze byc :confused:

 

Myślę że możesz spróbować wyczyścić laser i spróbować tego,

Sposób naprawy:

 

Fotek niestety nie zrobiłem bo zmieniarka była u paru "fachowców" i wszyscy mówili że to padnięty laser więc pomyślałem sobie że i tak nie mam szans naprawić jak się na tym nie znam.

A więc tak, trzeba rozebrać zmieniarkę tak, by laser widzieć z góry. Laser przesuwa się od środka płyty na zewnątrz i powinien wracać zawsze do środka. Przy mojej awarii jak się popatrzy na "wózek" lasera to będzie on lekko odsunięty od początku, i to właśnie jest przyczyną awarii. Trzeba ręcznie cofnąć cały "wózek" do początku i po kłopocie. Jak się z tym uporacie, to nie składając go podłączcie sobie do kostki w samochodzie z załadowanym magazynkiem i zobaczcie czy zmieniarka przeszuka cały magazynek kolejno włączając na krótko płytki. Przy uruchamianiu każdej płytki "wózek" z laserem musi lekko "kopnąć w tył" taki mały wyłącznik i płyta powinna zacząć się kręcić. Później cieszcie się znowu fajną muzą.

Gdyby ktoś z was miał podobny problem to proszę zrobić fotkę zmieniarki już rozebranej i pokazać ją na forum a postaram się pomóc.

W ten sposób naprawiłem zmieniarkę w moim pasiu i zmieniarkę w wieży domowej - obie miały podobne objawy i obie były u " fachowców ".

Pozdro. :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności