Skocz do zawartości
Gość -uki-

[hamulce] Regeneracja zacisków tył.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

Czy ktoś z obecnych tu ( jak widze ) fachowców, mógby podpowiedzieć mi jakie ma wymiary tłoczek w przednim zacisku mojego pasiora

Dla informacji mogę podać rodzaj oznaczenia układu hamulcowego z wlepy w bagażniku, jest to 1 Z C

jeśli wymiary tercz coś podpowiedzą to wynoszą one 288x 25 mm

 

Czy może niestety będe musiał go zdemontować i poprostu zwymiarować

 

 

Za pomoc z góry

WIELKIE DZIĘKI

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może niestety będe musiał
...zapytać w dziale B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wychodzącą osłonką gumową tłoczka w tylnym zacisku, jak tłok wychodzi to zabiera mi osłonkę i tłoczysko jest na wierzchu, komplet jest właściwy TRW 38mm. Za każdym razem muszę się napocić żeby włożyć tę uszczelkę (osłoniającą) a w chwilę wyskakuje , rowek przeczyściłem kilka razy i nic. Prosze o podpowiedź może błąd tkwi w spozobie wkładania krawędzi uszczelki do rowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że aby włożyć uszczelkę w rowek to wyjmujesz tłoczek :?: Bo jeżeli nie wyjmiesz tłoczka, to uszczelki dobrze nie włożysz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że aby włożyć uszczelkę w rowek to wyjmujesz tłoczek :?: Bo jeżeli nie wyjmiesz tłoczka, to uszczelki dobrze nie włożysz ...

 

zniszczyłem już dzisiaj 4 osłonkę 2 stare i 2 nowe, mama doła i brak chęci do dalszej pracy; z resztą bez uszczelek to nici,

po kolei:

założyłem tłoczek wkręcając i wciskając równocześnie do max, (po wciśnięciu) założyłem uszczelkę na tłoczek w przewężeniu i śrubokrętem usiłowałem wcisnąć do rowka w cylindrze szczęki co kończyło się wyskakiwaniem z jednej i drugiej strony, porażka bo w O.Astrze tak właśnie wchodziła bez problemu. Na różnych forach wyczytałem że, jedni zakładają wcześniej uszczelkę osłonową przed włożeniem tłoczka do cylindra szczęki tak aby wprowadził ją później do rowka tłoczek, inni wpierw wkładają uszczelkę do rowka w cylindrze a potem wciskają tłoczek ? sam nie wiem ? zastanawiam sie ile uszczelek kupiś zanim uda mi sie założyć ?

Zastanawiam się czy TRW to dobry wybór zamiennika ? na tę okoliczność.

Edytowane przez kuna 1962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na różnych forach wyczytałem że, jedni zakładają wcześniej uszczelkę osłonową przed włożeniem tłoczka do cylindra szczęki tak aby wprowadził ją później do rowka tłoczek, inni wpierw wkładają uszczelkę do rowka w cylindrze a potem wciskają tłoczek ? sam nie wiem ? zastanawiam sie ile uszczelek kupiś zanim uda mi sie założyć ?

Nasuwasz manszetke na tłoczek tak aby kołnierz który wchodzi w cylinderek wystawał poza tył cylinderka, manszetka moze sie rozwinąć kołnierz tłoczka wsunięty w połowie tłoczka nie w rowku, wkładamy manszetkę w cylinder i wsuwamy delikatnie tłoczek, ułoży on nam rant w cylinderku, wciskamy dalej i zsuwamy jednocześnie mniejszy rant na rowek w tłoczku.

Trochę cierpliwości i musi się udać, ja jeszcze nowych nie kupowałem bo starych jakoś nie zniszczyłem.

P.S.

Dodam tylko że warto posmarowac tłoczek płynem aby lekko wszedł i warto wciskać go (w miarę możliwości) obracajac nim wokół jego osi.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki chyba zrozumiałem (jestem po 3 lampce - "reaniamacja mojego ego" po porażce),

jutro jak kupie nowe to ponowny start, przednie zaciski tak samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przednie zaciski tak samo ?

Mój opis właśnie bardziej odnosi się do przodu bo na tyle ( w B3 oczywiście) tłoczek jest wkręcany na ośkę ręcznego dlatego samo z siebie wymaga aby tłoczkiem kręcić podczas wkładania w cylinderek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, założeie osłonki gumowej na tłoczek to jedyny słuszny sposób, dodam od siebie żeby inni nie popełnili takiego błędu jak ja co spowodowało mocne zapowietrzeni układu hamulcowego.

Mianowicie wyciągnąłem tłoczek z cylinderka na samochodzie a po wymianie uszczelek wciskałem z wkręcaniem, spowodowało to wciśnięcie powietrza do układu, dlatego tym co tak mają zamiar robić jak ja doradzam odkręcenie odpowietrznika przed wciskaniem tłoczka, wtedy powietrze wyjdzie przez odpowietrznik a nie cofnie się do przewodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ośka nr 1:

 

20120512004909.jpg

 

widać, że ktoś już ją poprawiał.

 

Ośka nr 2:

 

20120512001105.jpg

 

na zdjęciu akurat jeszcze nie wytarta.

 

 

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co myślicie?

Jest dobrze-nie ma głębokich wżerów, papierem ściernym je wygładzisz i jeszcze posłuża,

a jak w zacisku są ślady po miedzianej tulejce?

Jeśli ich nie ma to najlepiej dorobić (warto w niej zrobić małe otworki na smar...nawet posunąć można się dalej i wywiercić prostopadle otwór do ośki-nagwintować i wstawić kalamitke.) , czyli pod średnicę ośki i rozwiercić zacisk.

Przestrzeń zacisku w którym jest ośka z bolczykiem wypełnisz smarem i posłużą jeszcze długie lata.

 

Zrób jakiś odręczny rysunek ośki jej wymiary, średnicę długość i umiejscowienie wyżłobienia pod bolczyk i zarzuć na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, czy ktoś może powiedzieć, albo wkleić zdjęcie, jak powinien być wsadzony ślimak? jak rozbierałem zaciski, to po prostu wyleciał i nie widziałem, jak to powinno siedzieć na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ak powinien być wsadzony ślimak?

TO chyba podpasuje do Twojego rocznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zaciski z B3 niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam zaciski z B3 niestety.

A post #93 czytałeś..jest tam opis Remka właśnie z zaciskami od B3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, nie raz. Już widzę, że źle napisałem - chodzi mi o popychacz. Nie ma tam zdjęcia, jak to siedziało, mi to od razu wyleciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli ten owalny bolczyk?

 

 

Jeśli tak to musisz wsunąć najpierw ośke z dźwigienka na którą zakładamy linke tak aby wybranie było na wprost otworu w dnie cylinderka i wtedy wkładasz bolczyk (bez zbędnych akrobacji ) i wciskasz ośkę (ma ona wklęsłą powierzchnie z którą styka sie bolczyk) ze ślimakiem i oringiem...i dalej chyba juz wiesz.

Nie zpomnij wypełnić komory ośki smarem (najlepiej miedziowym) aby wilgoć sie tam nie dostała..bo cała robota na marne.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, o to mi chodziło :) resztę już wiem. O smarze pamiętam, spoko loko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak przypadkiem znalazłem.

Jednak są do kupienia dźwigienki do zacisków, oczywiście lewa i prawa jest inna.

TDImage.aspx?a=209912&b=0114&c=BMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności