Skocz do zawartości
Gość -uki-

[hamulce] Regeneracja zacisków tył.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się postarasz to pomoże, jak zrobisz "na-odpie**ol" to niewiele to da. Pewnie do wymiany będą tłoczki, a na pewno komplet uszczelnień. Pamiętaj o dokładnym wyczyszczeniu prowadzenia zacisku (jarzmo) oraz wyczyszczeniu i nasmarowaniu samoregulatorów (chyba tak to się nazywa, te śruby w jarzmie). Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

Ma ktos moze schemat budowe takiego zacisku?Bo piszecie o roznych rzeczach a ja zabardzo nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum jestem pewien na 100% że był temat naprawy zacisków wraz z dokładnymi fotkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

opis znalazlem ale bez fotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozbierzesz to będziesz wiedział ;)

Rzecz nie jest skomplikowana jeśli masz trochę pojęcia i kilka narzędzi. Chyba nawet ktoś na forum opisywał tą robotę.

O, taka mała podpowiedź na później: do wkręcenia tłoczka nadaje się idealnie klucz do szlifierki kątowej małej :D

Jedyny schemat jaki mogę wrzucić to ten z ETKI ;)

1236781486-zacisk-etka.jpg

1236781486-zacisk-etka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RIS

Napewno pomoże. Kup zestaw naprawczy i dasz radę, do tego może być potrzeba zakupu nowych tłoczków. Tam nic innego nie ma się jak zepsuć ;)jak wrzucisz wszystko nowe , będzie brzytwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

jaki jest koszt takiego zestawu naprawczego?I jaki jest koszt tłoczka ?Czy lepiej kupic uzywane zaciski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ta regeneracja zacisków jeżeli nie masz o tym pojęcia może cię przerosnąć-bez urazy.

Możesz poszukać zacisków od octavi I, skończą się problemy ze stojącym zaciskiem i zapieczonym ręcznym. Pasuje normalnie, jedynie wyprowadzenie przewodu hamulcowego jest trochę przesunięte i najlepiej dorobić nowy sztywny przewód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RIS

EE najgorszym problemem jest rozebranie pierwszego zacisku, później już jakos idzie ;)

 

The_Saint - powiedz mi proszę, octavia ma identyczne tarcze jak pasior z tyłu ?

Zawsze byłem przekonany ,że tam są tarczobębny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość o_andrzej

Dorzucam jeszcze kilka komentarzy, bo jestem juz po rozbiorce, i zlozeniu!, trzech zaciskow. Zestaw naprawczy zawierajacy wszystkie niezbedne uszczelki, a nawet troche za duzo (widocznie pasuje tez do innych typow hamulcow), ma numer D4083 i moze pochodzic od kilku firm, np. Autofren albo Frenkit. Faktycznie jest tam tez stosowny simmering do osi hamulca recznego. Koszt zestawu: od 20 do 32 zl, na jedno kolo. Najtaniej znalazlem u Bereznickiego na Przybyszewskiego (Krakow). Najwiecej klopotow oczywiscie sprawialo umieszczenie na swoje miejsce pierscienia Segera. Ostatecznie skorzystalem ze scisku stolarskiego, sfabrykowanych przeze mnie szczypcow (opisalem wyzej) i waskiego srubokreta. Przy trzecim zacisku poszlo juz od razu. Ciezko sie dokreca tlok, ale jeszcze kiedys kupilem za ok. 120 zl specjalny zestaw firmy Bass (na allegro). Zainwestowalem, bo bardzo ulatwia prace przy wymianie klockow z tylu no i powyzej regeneracji.

 

Regenerowalem az trzy zaciski, bo zaczalem od kupna uzywanego, ktory nastepnie rozebralem i zlozylem w celach "poznawczych". Zdecydowanie zachecam do regeneracji - uzdrawia hamulce. We wszystkich trzech zaciskach oska hamulca recznego nie byla bardzo skorodowana i wystarczylo tylko dobre czyszczenie i oczywiscie wymiana uszczelek. Reczny chodzi znow jak zloto. Przydatne moga byc tez opisy z innych forow, bo dotycza tych samych zaciskow 38 mm: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=177409 (ze zdjeciami) i Audi http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=64212&highlight=popycha z fajnymi rysunkami i interesujacym pomyslem na zalozenie nieszczesnego Segera. Mimo wszystko operacja nie jest latwa i wymaga troche umiejetnosci i odwagi. Pomocne moga sie tez okazac 1-2 piwka. :)

Edytowane przez o_andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krodo

Dzięki za konkretne informacje.

O to właśnie chodziło.

Pozdrawiam

 

P.S.

Jak tylko zrobi się cieplej zabieram się za regeneracje swoich zacisków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegoś czasu czytam wszystkie wiadomości na temat regeneracji zacisków,problem mam podobny,ale wszyscy piszecie o niedziałającym ręcznym, u mnie ręczny jest ok tylko nie ma wystarczającej siły hamowania na tyle, próbowałem podczas jazdy ok 50km/h zaciągnąć ręczny czuć było opór ale samochód toczył się dalej, czy regeneracja zacisku mi pomoże czy to jest inny powód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam od jakiegoś czasu czytam wszystkie wiadomości na temat regeneracji zacisków,problem mam podobny,ale wszyscy piszecie o niedziałającym ręcznym, u mnie ręczny jest ok tylko nie ma wystarczającej siły hamowania na tyle, próbowałem podczas jazdy ok 50km/h zaciągnąć ręczny czuć było opór ale samochód toczył się dalej, czy regeneracja zacisku mi pomoże czy to jest inny powód?

Powodów może być kilka:

- kiepskie tarcze/klocki

- niedziałający regulator siły hamowania

- słabo działający ręczny ;)

 

Polecam ścieżkę diagnostyczną, bo nieblokowanie kół na zaciągniętym ręcznym wcale nie musi być oznaką źle działających hamulców. Na diagnostyce sprawdzą Ci poprawność hamowania tylnych i przednich hamulców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ścieżce byłem diagnosta powiedział ,że mieści się w normie ale na granicy, a liniki od ręcznego wymieniałem o korektorze hamowania słyszałem ale gdyby miał być to on to przy zaciągnięciu ręcznego powinien hamować,ręczny to urządzenie mechaniczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Korektor hamowania raczej nie ma nic wspólnego z ręcznym. Jeżeli niedawno wymieniałeś klocki to może muszą się jeszcze dotrzeć do tarcz. Niestety albo stety passat jest dość ciężkim autem i bardzo ciężko jest uzyskać efekt blokowania kół na ręcznym ( łatwiej jest to uzyskać na bębnach, w związku z większą powierzchnią cierną) ewentualnie nówki klocki nówki tercze i zero luzów na lince.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedawno przeprowadziłem regenerację zacisków z tyłu. Jednak mam inne zaciski niż te opisywane w tym temacie. Mądra książka podaje, że od października 1992 były montowane zmodyfikowane zaciski. Według mnie są lepsze.

Podczas rozbiórki, po wykręceniu tłoczka i wyjęciu pierścienia Segera nic nie wyskakuje, bo nie ma jak. Koszyczek jest zablokownay, od spodu są zagięte listki. W środku przechodzi ta oś, cały ten ślimak, a na drugim końcu wychodzi na zewnątrz zacisku, jest taki wielowypust i na niego przychodzi dźwigienka ręcznego. I żeby wyjąć ślimaka razem z koszyczkiem trzeba najpierw zdjąć dźwigienkę hamulca ręcznego, czyli odkręcić nakrętkę i przy pomocy śrubokręta i młotka delikatnie zbić ją z osi (bo samą ręką pewnie nie będzie chciała zejść). Od spodu koszyczka na takiej podkładce jest taki wypust i trzeba nim trafić przy składaniu w otwór w dnie cylinderka. Na zewnątrz zacisku nie ma sprężyny, a za odbijanie hamulca odpowiada chyba ta sprężyna w koszyczku. Samego koszyczka nie rozbierałem. Ręczny działa znów, a sama operacja jest łatwiejsza niż w przypadku zacisków starszego typu. Piszę, ponieważ chyba nikt nie wspominał o zaciskach nowszego typu i może się to komuś przydać. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś też zabrałem się za regenerację hamulców z tyłu - i mam małe pytanko - bo z tyłu cylinderki mają taką wystającą krawędź, nie wiem jak to tam określić, która ogranicza ruch okładzin w poprzek samochodu. Gdyby te krawędzie były dwie, to nie byłoby problemu, a że jest jedna, to nie wiem w którą stronę przekręcić cylinderki - tak, żeby ograniczony był ruch okładzin w stronę auta, czy w stronę bębna. Aha, jest może jakiś minimalny bezpieczny wymiar zużycia bębnów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie nie ma ktoś pod ręką zestawu naprawczego D4083?

 

podczas naprawy prawego koła zagubiłem chyba jedne element z drugiego zestawu przeznaczonego dla lewej strony :( jako ze od tamtej wymiany mineło już 3 miechy to mam problem bo nie wiem czy zabierać się za naprawę bez kompletnego zestawu naprawczego czy tylko zdaje się ze jest nie nie kompletny :)

 

co mam przed sobą:

- 2x osłonki na prowadnice

- osłonka na tłoka

- uszczelniacz tłoka

- oring śruby

- dziwna osłonka (nie wpadłem gdzie ma być zamontowana)

- osłona odpowietrznika

- simering na dzwingnie ręcznego

łączna ilość w zestawie sztuk 8 elenemtów

 

brakuje mi elementu? może ma ktoś pod ręką i podał by jego wymiary (numer) szkoda kupować nowy zestaw naprawczy jak brakuje oringa ( simeringa) za 2 zł :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o podpowiedź-jakiego typu szczypiec uzyć do wyjęcia pierścienia Segera.Czy są to szczypce ściskajace pierścien czy rozszerzające.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności