Skocz do zawartości
Gość Tooomik

Rozmiar opon zimowych: 205/16/profil 55 czy 60?

Rekomendowane odpowiedzi

W moim wątku jest na zimówce 215/55/16 97W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest 215/55 ? Nie mogę znaleźć zdjęcia centralnie z boku samochodu aby porównać.

 

http://img04-otomoto.sogastatic.pl/C30500690_4.jpg

 

Teraz także pozostaje pytanie czy ten Bluemotion co mam nie był przypadkiem oryginalnie na 205/55 ? Bo ja już tutaj głupieję. Znalazłem sobie fajne opony i felgi pod 215/55 93h.

Edytowane przez xplo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to jest 215/55 ?

 

Tu masz jak to wygląda 215 na alu i 205 na stali:

P1010604.jpg

DSC00039.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 215/55 tak źle nie wygląda. Podoba mi się właśnie ta felga co masz :). Jednak znalazłem jedynie taką od sportline w przystępnej cenie i taką na zimówki zakupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam kupiłem 205/60R16 - trochę większe ale nie narzekam. Na duży śnieg lepsze od niższych.

A jak z łańcuchami ? Da się założyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja podepnę się z pytaniem:

wyczytałem, że dla felg 17' opony zgodne z homologacją mają rozmiar 235/45 R17. Czyli rozumiem, że zimówki dla tych felg też muszę kupić w tym rozmiarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiesz - zimówka to też pełnoprawna opona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad 205/60/16 na zimę ze względu na większy profil. Czy ktoś zakładał na takie opony łańcuchy? Wiadomo piszą, że się nie powinno, ale czy są jakieś negatywne skutki w porównaniu do 55. W zimie często śmigam na narty, więc łańcuchy mogą być przydatne.

Edytowane przez adamb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem jeszcze raz instrukcję odnośnie łańcuchów i tam jednoznacznie stoi, że przy łańcuchach jedynie 205/55/16. Zresztą łańcuchy, które mam też są do tego rozmiaru. Konkludując zamawiam 205/55/16 i chyba zdecyduję się na Nokiany WRD4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"adamb" i co kupiłeś te nokiany WRD4 205/55/16, bo ja też mam dylemat czy kupić 55 cz 60 i wybór padł włąśnie na nokiany wr d4, jeździsz na nich - jakieś opnie ??? (a najlepiej foto jak auto na nich wygląda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też mam dylemat czy kupić 55 cz 60

 

Różnica jest spora bo przeszło 20mm ( pomiędzy profilem 55 a 60 tj. 1 cm wysokości) jeśli chodzi o średnicę opony. Prędkościomierz będzie przekłamywał w granicach 3-5km/100 na plus. Co do wyglądu to moim zdaniem 60 wygląda fatalnie - szwagier ma u siebie w Toyocie Avensis. No ale o gustach się nie dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Względem opon wzorcowych np 215/55/16 czy 235/45/17 (mających niemalże identyczną średnicę)

różnica na średnicy wynosi 9 mm czyli 1,4%, więc o tyle licznik będzie przekłamywał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"adamb" i co kupiłeś te nokiany WRD4 205/55/16, bo ja też mam dylemat czy kupić 55 cz 60 i wybór padł włąśnie na nokiany wr d4, jeździsz na nich - jakieś opnie ??? (a najlepiej foto jak auto na nich wygląda)

 

Kupiłem 55 z kilku względów: łańcuchy są przewidziane na 205/55, takie łańcuchy już mam, 60 jest droższa. Co do samych Nokianów WR D4, to ciężko ocenić ich właściwości 'zimowe', bo zimy nie widać. To co zauważyłem do tej pory: są ciche i w miarę stabilne (tzn nie ma jakiegoś mega bujania na boki). Fotek na razie brak, ale jak coś się pojawi to wkleję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupiłem na zimę nokiany WRD4 205/55/16.Właściwie, to u nas na północy obfitych opadów śniegu nie było więc za wiele nie wypowiem się na ten temat.

Powiem tylko,że są ciche i przy niskich temp. idealnie układają się do nawierzchni dobrze się jej trzymając:D

Rzuciłbym fotki jak się prezentują na aucie,ale jeszcze ma letnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zakupiłem te Nokiany WR D4 w rozmiarze 205/55/16 91H jak narazie śniegu nie ma więc nie ma co się wypowiadać jak będą się sprawowały

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

W zeszłym roku kupiłem na zimę nokiany WRD4 205/55/16.Właściwie, to u nas na północy obfitych opadów śniegu nie było więc za wiele nie wypowiem się na ten temat.

Powiem tylko,że są ciche i przy niskich temp. idealnie układają się do nawierzchni dobrze się jej trzymając:D

Rzuciłbym fotki jak się prezentują na aucie,ale jeszcze ma letnie:)

 

Jak mogłeś kupić te Nokiany w tamtym roku jak to jest opona dopiero tegoroczna i pierwszą zimę będzie jeździła?Może miałeś Nokiany WR D3?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

"adamb" i co kupiłeś te nokiany WRD4 205/55/16, bo ja też mam dylemat czy kupić 55 cz 60 i wybór padł włąśnie na nokiany wr d4, jeździsz na nich - jakieś opnie ??? (a najlepiej foto jak auto na nich wygląda)

 

Masz tutaj dwa zdjecia jak te oponki wygladaja na samochodzie

 

http://zapodaj.net/97ab33668767f.jpg.html

http://zapodaj.net/add74da2b011a.jpg.html

Edytowane przez siwus8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może miałeś Nokiany WR D3?

 

Sory masz rację, to są opony z oznaczeniem D3,czyli poprzednik D4:)

Nie wiem jak mogłem pomylić trójkę z czwórką:smutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeję temat...

jakiś czas temu wymieniłem opony z 215/55/R16 na 205/60/R16 na feldze 7", ale teraz te opony o profilu 60 strasznie zużywają się na obu bokach. W środku opona ma około 5mm, a na obu bokach coś około 2mm. Ciśnienie trzymam 2,7 - 3,2 bara, więc na pewno nie jest za niskie. Wynika z tego że podwyższenie opony powoduje nieprawidłowe jej zużycie. Czy ktoś inny kto używa profilu 60 w Passacie B6 ma/miał podobny problem? Zastanawiam się czy po wymianie opon ponownie mam robić geometrię czy nie. Przed założeniem opon robiłem pełną geometrię w ASO i się zastanawiam czy czasem coś nie jest ustawione źle. Byłem w jeszcze innym serwisie i powiedzieli mi że geometria wygląda poprawnie i to raczej problem z zbyt niskim ciśnieniem w porównaniu do masy samochodu. Mogą ustawić ją ponownie, ale mieli dwa problemy. Nie są wstanie mi sprawdzić jaki mam typ zawieszenia (4motion), druga sprawa - powiedzieli że precyzyjne ustawienie geometrii na źle zużytych oponach może nie dać dobrych rezultatów. Na zimówkach z profilem 60 jest podobnie ale z mniejszym skutkiem. Czy ktoś miał podobne problemy po zmianie opon na profil 60?

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy, szukałem trochę na forum, ale nie udało mi się niczego znaleźć. Mam felgi 7x17 ET43 i potrzebuję dokupić do tego opony na lato...

Wiem, że fabryczny rozmiar to 235/45 R17, ale obawiam się, że do szerokości felgi 7 to 235 zbyt dużo.. ogólnie to kawał koła i zastanawiam się nad czymś węższym.

Rozważam zakup 205/50 R17 (ponoć jest to jeden z zamienników dla B7), ewentualnie 215/50 R17 (wyższa cena - trochę nietypowa opona). Chciałem Was podpytać, czy ma ktoś może w swoim aucie takie oponki - może zdjęcie jak to wygląda? Jak się sprawuje?

Z góry dzięki za pomoc!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności