Skocz do zawartości
Gość adams4lta

[ elektryka/elektronika] Licznik do Passata B4 TDI !PILNE!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adams4lta

Witam!

 

Od 2 miesięcy jeżdżę bez licznika bo w moim padł elmos :( Trafiłem na licznik do TDI ale z MFA a u mnie nie było MFA. Czy będzie działał? Czy podłączenie będzie pasowało? Jakie musze wyciągnąć informacje od sprzedawcy żeby być pewnym czy to będzie u mnie hulało?

 

Fotki licznika poniżej:

hpim0614dn1.th.jpg

hpim0615xo4.th.jpg

 

Mój licznik wygląda tak:

zdjecie747cb4ay7.th.jpg

 

Zauważyłem że w moim prędkość zaczyna się od 0 km/h a w tym co moge kupic zaczyna sie od 20km/h i jest inna skala na wskazniku temperatury,a i jeszcze kontrolka ręcznego zamieniona miejscami z kontrolką akumulatora. Czy to jakiś problem?

 

Proszę o pilną odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzedawcę to nawet nie licz. Jestem pewny, że udzieli ci odpowiedzi takiej, abys go kupił. Jedyna opcja, to weź go na próbe i podłącz. najwyzej go zwrócisz. To robota na godzinę czas czasu. A to, że ma MFA to w niczym nie przeszkadza. Po prostu bedziesz miał to nieaktywne. Ja do swojego też szukam zegarków i jak na razie lipa - jak już są, to bez MFA (a akurat musi to mieć, bo taka mam wersję). Podłączam sobie licznik, sprawdzam i jak nie pasuje, to oddaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj a w zasadzie sprawdź, czym napędzany jest prędkościomierz.

Jeśli u Ciebie jest czujnik Halla i oczywiście przewód zamiast linki, to kupowany przez Ciebie licznik musi być tak samo "informowany".

W B4 gniazda liczników są takie same a więc nie będzie problemu z kompatybilnością.

 

Nie wiem, co to za fotki. Jeden licznik jest zamontowany, drugi wymontowany.

Śmiało możesz testować.

Zamieniona jest kolejność kontrolek, ale to akutat nie jest ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adams4lta

Domyślam się że sprzeda mi kit a taki licznik nie kosztuje 10 zł dlatego chce sie upewnic. Gdzie moge sprawdzic czy były różne czy takie same wtyczki do zegarów w b4? Jakis program macie albo cos? Licznik niby taka pierdola a kupic sie nie da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej bedzie, jak sam go wyjmiesz i porównasz. Jedyne co jeszcze możesz sprawdzić, to jak to JAFO wcześniej pisał, skad jest podawany sygnał na prędkościomierz - z kostki czy poprzez linkę. No i potem obejrzyj, czy licznik, który chcesz kupic, ma takie same rozwiązanie. Niech sprzedawca zaznaczy sobie czymś ten licznik, zeby potem nie było, ze to nie jest jego, jak nie bedzie chciał spowrotem przyjać. Jak nie ma linki, to powinny byc dwie kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były dwa rodzaje zasilania licznika.

Dwie wtyczki w niektórych starszych B3 Znajdowały się one po lewej i prawej stronie tylnej ścianki, natomiast w B4 tylko jedna wtyczka, jak na zdjęciu.

Programu żadnego nie ma. Jest natomiast wiedza w głowie, która często pomaga a także dokumentacja. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adams4lta

w takim razie w moim liczniku jest takie gniazdo:

mjej2.th.jpg

a sprzedawca ma takie:

 

hpim0615xo4.th.jpg

Oba liczniki firmy motometer. Na moje oko nie będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym różnią się gniazda, skoro twierdzisz, że nie pasuje???

 

Ilością pinów?

Wymiarami gniazda???

 

 

Nie przypuszczasz chyba, że producent auta instalował różne wtyczki i instalacje tylko dlatego, że montowany były różne liczniki.

 

Jeśłi masz dostęp do "nowego" licznika, to podepnij wtyczkęi jazda na próbę, czy wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adams4lta

u mnie 24 piny i wtyczka z zaczepami od gory i dolu no i jakas wąska się wydaje. A sprzedawca ma gniazdo na wtyczke z bocznymi zaczepami. Może wersja z MFA ma inna wtyczke niz wersja bez MFA? Proboje sie wlasnie dowiedziec...ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powinno być 28.

28 pól, bo pinów może być mniej. Niektóre są nc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adams4lta

jak dojade do domu to policze dokladnie ale mozesz miec racje co do ilosci. Chyba sa 2 rzedy po 14.

 

 

Zgadza sie jest 28 pinow, licznik juz podlaczony, dziala jak nowka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dojade do domu to policze dokladnie ale mozesz miec racje co do ilosci. Chyba sa 2 rzedy po 14.

 

 

Zgadza sie jest 28 pinow, licznik juz podlaczony, dziala jak nowka :D

 

sorki stary post

Edytowane przez Mgutek
pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odgrzeje kotleta :) Chcę zakupić licznik do B4 TDI z mfa. Aktualnie mam licznik elektroniczny gdzie wyskalowany jest od 0km/h, po między kontrolka wody a oleju są dwie przerwy (dwa puste miejsca bez diody), napis na obrotku x100obr/min i skala na obrotku ma jedną kreskę więcej w polu 0 a 1000obr.. Takie liczniki wychodziły w Afn-ie? Możliwe, że mogę mieć nie ori licznik bo po allegro wychodzi, że afn ma takie a 1Z ma wyskalowany od 20km/h, jedną przerwa między kontrolkami, napis na obrotku Diesel i jedną kreskę na obrotku mniej :P Czy te liczniki są zamienne? Czy wszystko będzie dzialas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcę zakupić licznik do B4 TDI z mfa

Raczej to MFA nie zatrybi w pełni w TD gdyż spalanie jest już na elektronice wtrysku a TD tej elektroniki nie ma.

Reszta powinna podpasować, różnice wynikają z tego że wnętrze licznika to już inna technologia.

Liczniki do TDI były (są) dość drogie i nie wiem czy jest sens pakować się w coś co w pełni nie będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej to MFA nie zatrybi w pełni w TD gdyż spalanie jest już na elektronice wtrysku a TD tej elektroniki nie ma.

Odpowiem za Michała. Będzie SWAP chyba na 1Z i stąd to pytanie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lebow dokładnie tak jak napisał kolega Qdlik :) Dawca B4 1Z czeka/powoli robię przekładke :)

Kurcze Daniel, mogłem pomyśleć, zanim tu napisałem :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować ;) Miałem licznik bez MFA i zamieniłem na taki z MFA tyle że starego typu (śrubki na blatach, ograniczniki spoczynkowe dla wskazówek itp)później trafił się full elektronik z MFA, podmieniłem i wszystko działa poprawnie - same się kalibrowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje temat - miałem VDO, zkładam elektroniczny, zamontowałem impulsometr, podpiełem pod G1/11 ale licznik po podłączeniu wcale nie staruje, dodam że sprawdzałem na dwa lata młodszym aucie (96) który też ma elektroniczny i tam śmiga... coś jeszcze trzeba zmodyfikować?

Dodam że przekładam całą wiązkę od licznika do skrzynki bezpieczników bo wiązki są inne, coś należy zmostkować w skrzynce bezpieczników? Świeci się tylko delikatnie dioda świec...

Edytowane przez skalim1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki 16 i 21 sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności