Skocz do zawartości
The_Saint

[silnik] Wymiary pasków klinowych.

Rekomendowane odpowiedzi

Nosząc się z profilaktyczną wymianą pasków klinowych, byłem w sklepie ale gość stwierdził że mam mu podać wymiary bo rodzajów było pięć i on nie wie. Było aż tyle różnych długości? I jakie powinien mieć wymiary odpowiedni do mojego silnika? rocznik 90, silnik 2E (pasek alternatora i pasek wspomagania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do prośby - B3 1.9D rocznik 90, jaki mam pasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaki jest pasek zależy przede wszystkim od silnika, a potem od osprzętu na tym silniku, jeżeli gość ci nie zadał pytania o osprzęt to zmień sklep (a dla pewności weź cm krawiecki i zmierz długość, oczywiście orientacyjnie :) oraz policz ile ma wieloklinów - przeważnie 6 )

 

dołączam się do prośby - B3 1.9D rocznik 90, jaki mam pasek?

gumowy :?: czarny :?: a jaki silnik(symbol) i co na którym masz pasku :?: a w sklepie jakimś pytałeś :?:

 

może kolegom pomoże katalog gatesa, ktory mam akurat pod ręka: https://www.gates-online.com/GatesEU/en/GB/adirect/gateu1?cmd=Automotivewebcat&NewLocale=en_GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The_Saint - wszystko tak, jak napisał edde - silnik, osprzęt ( wspomaganie tak/nie, klima tak/nie) plus rocznik.

 

Przechodziłem temat w wakacje - co sklep to inne paski wynajdywali i skończyło się na tym, że odnalazłem oznaczenia na paskach i takie same kupiłem, założyłem i jest :ok: , mimo, że "madrzy" sprzedawcy twierdzili, że taki nie podejdzie, mało tego w jednym ze sklepów twierdzili, że taki rozmiar nie istnieje :rotfl:

 

U mnie jest wspomaganie i nie ma klimy, alternator bosch ( o ile może mieć to znaczenie)obydwa paski są klinowe ( nie płaskie, wielorowkowe). Jeśli tak jest u Ciebie, to powinieneś dać radę odczytać oznaczenia na paskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio mamy chyba takie same auta, również nie mam klimy. U mnie paski są starsze niż węgiel :rotfl: i oznaczeń już dawno nie widać...

Jakbyś miał kwilkę to zajrzyj pod maskę i sprawdź co tam siedzi ;) a jak nie pomoże to jak pisze edde-centymetr w rękę i do boju...

Chodzi o to że jak zajadę do garażu i pościągam paski to będę miał dużo, dużo za daleko żeby znowu jechać do sklepu i wymieniać-chciałbym iść na pewniaka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The_Saint, muszę Cię zmartwić, te paski bywają różne nawet w autach z tymi samymi silnikami i z takim samym wyposażeniem. ja też miałem niezłą zagadkę ale udało się i trafiłem :) szukałem wg numerów z etki. prostszy sposób - miarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miarką (centymetrem) zmierzysz mniej więcej długość paska, oczywiście wziąć trzeba małą poprawkę zużycie (rozciągnięty stary pasek), na samo mierzenie i dobrać pasek w sklepie, paski występują w konkretnych długościach co pewien odstęp mm wiec nie powinno być problemu

a no i na ulicy spotkałem Pana Edka ;) i on jakoś tak pokrętnie nieczytelnie mówił coś o 9,5x630 lub 9,5x865 dla alternatora i 9,5x730 dla wspomagania ale ja naprawdę nie jestem tego pewien (czy przypadkiem pasek na alt. nie jest na 11,5 lub 12 szerokości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

The_Saint, ja sprawdziłem u przyjaciela EDKA :P i podał długości pasków:

-> pompy wody i wspomagania: 730mm (735mm w/g katalogu Federal Mogul)

-> alternatora: 865mm

Ja kupiłem takie w sklepie (a w zasadzie o najbardziej zbliżonej długości) i pasowały a ponieważ mam takie samo wyposażenie jak Ty, tobie też powinny pasować (EDEK też nie rozróżnia dla silnika 2E różnych długości pasków przy tym samym wyposażeniu, jest jedynie opcja z klimą/bez klimy).

Też mogę jutro sprawdzić, jakie mam oznaczenia pasków (jeden mam Gates, drugi Federal Mogul).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wymiary, w sumie dzisiaj nie dałem rady wymienić pasków bo nie mogłem za nic ruszyć pompy wspomagania :dobani: musi być gdzieś jeszcze jedna śruba która ją trzyma a której ja nie widzę :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze pamiętam to są chyba trzy śruby mocujące, dwie u dołu i jedna u góry

 

a tu masz pomoc naukową ;)

 

wsp.kkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Od tyłu pompy są 2 śruby (bodaj na klucz "13") - jedna jest widoczna od dołu, druga jest od góry, nie widać jej, trzeba ją "wymacać", jest głęboko - ja użyłem stosunkowo długiej przedłużki do grzechotki i dało radę odkręcić.

Po ich poluzowaniu pompa będzie skłonna po przechylania się w swoim siodle pod warunkiem, że poluzujesz trzecią śrubę pełniącą rolę napinacza - ta jest bez problemu widoczna z boku po zdjęciu osłony i od spodu. Być może będziesz musiał tez poluzować mocowanie "oczka", w które wkręca się śruba napinająca pompę.

Po wymianie paska oczywiście dokręcasz lekko pompę, żeby nie latała, napinasz pasek napinaczem i dokręcasz mocowanie pompy na fest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc-dzisiaj dałem radę ;) w sumie to chyba blokowała mnie ta schowana śruba :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

The_Saint, mnie przy wymianie też ona blokowała pompę, ale "lustereczko powiedz przecie" i ją małpę wypatrzyłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzaj63

Ja w swoim passacie to mam tak z paskiem od alternatora namieszane że w żadnym katalogu takiego paska nie było :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam za odkop ale nigdzie nie moge znalezc pomocy kupilem pasek alternatora 10x950 i jest za dlugi z 5cm moze wiecej i nie wiem jaki teraz kupic i czy ta szerokosc jest ok i jaka dlugosc wkoncu zebym nie kupil 10 paskow... 1.8 ABS on idzie aby z walu na alternator zwykly klinowy dzieki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś odpowiedź na PW ale napiszę też dla innych, jakby ktoś potrzebował. 11,2 x 866 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,odgrzebuje stary temat żeby nie zaśmiecać forum.

Czy ktoś może mnie oświecić i podać mi dokładną nazwę oraz rozmiar paska do passata b4 motor 1Z ?

Kupiłem już jeden,ten który napędza alternator itd,potrzebny mi 2 ten mniejszy na dole silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód bez klimy?

Pierwszy pasek idzie z wału korbowego, pompę wodną i alternator oraz ma wymiar 21,36 x 925?

A ten drugi idzie z wału korbowego na pompę wspomagania?

Jeśli tak to AVX 10 x 730 mm. Tak podaje ETKA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Qdlik czy na podstawie tego http://forum.vw-passat.pl/threads/148359-Alternator-czy-może-coś-innego filmiku możesz potwierdzić swoją poprzednią wypowiedź ? Jeżeli nie to jutro sprawdzę na aucie.

 

Auto z klimą !

Edytowane przez serwomechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film pooglądałem, już wiem o co chodzi, tylko dostępu do etki nie mam w tym momencie. Wieczorem, jak wrócę z pracy to Ci sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności