Skocz do zawartości
Gość jabol79

Temperatura silnika - szybkość nagrzewania

Rekomendowane odpowiedzi

 

Juz lepszym rozwiazaniem i tanszym bedzie zastosowanie kartonu na 1/2 - 2/3 chlodnicy lub czegos podobnego ;).

Jesli termostat jestr sprawny, to roznica bedzie minimalna, bo ograniczymy przeplyw chlodnego powietrza przez osprzet silnika.

 

testował ktos z forum takie rozwiązanie z kartonem na pasku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim autku testowałem katron. To samo daje co sprawny termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
testował ktos z forum takie rozwiązanie z kartonem na pasku ?

 

Ja, w AWT ;)

Roznica jest niewielka, ale jest ;)

Nie mam pojecia jak to przelozylo sie na zmniejszenie spalania ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja, w AWT ;)

Roznica jest niewielka, ale jest ;)

Nie mam pojecia jak to przelozylo sie na zmniejszenie spalania ;).

 

W miescie może zda egzamin ale czy nie zaszkodzi w trasie :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W miescie może zda egzamin ale czy nie zaszkodzi w trasie :hmm

 

W trasie temp mialem w normie.

Podglad na climatronicu kan. 45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od kilku dni zauważyłem, że w moim Pasku strasznie powoli się nagrzewa silnik. Temperatura max jaką osiągnie to 70-80 C na blacie. A gdy stałem w korku spadła mi temperatura do 60:/ Pomyślałem sobie od razu, że pewnie strzelił termostat i pojechałem do mechaniora, który mi go wymienił na nowy. Niestety silnik nadal słabo się nagrzewa, ale zdecydowanie szybciej łapie temperaturę. Mój mechanik stwierdził, że diesel tak ma. Tylko, że wcześniej było wszystko ok.

 

Jakieś sugestię? Zaznaczam, że płyn G12 ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , samochod to passat b5 1999r ,ajm 115 km , po wymianie uszczelki pod glowica ( wywalalo plyn) przy -8 po 10 km osiaga

90 C .. Dodam ze termostat wymieniony na wahlera,czujnik temperatury cieczy nowy febiego, wraz z plynem. Niestety to moja pierwsza zima z tym autem wiec nie wiem jak bylo przed. Wszystkie swiece od podgrzewacza wymienione,dzialaja bo sprawdzalem juz po przejechaniu 4 km wskazowka sie podnosi ale do 90 dochodzi wolno, na chwile przed 90 jeszcze stanie na 2 min. Gdzies doczytalem ze podgrzewacz grzeje do 60 C to by sie zgadzalo bo do 60 idzie dosc szybko. Dodam ze posiadam rowniez seata toledo 2001 r , 1.9 ALH ktory tez posiada identyczny podgrzewacz i przy -8 temperature 90 C osiaga po przejechaniu 5km.. teraz nie wiem czy termostat wadliwy, dolny waz zimny, czy poprostu pompowtryski grzeja sie wolniej niz samochody ze zwykla pompa wtryskowa ,

Edytowane przez duszek261126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat b5 AFN bez dolnej osłony silnika, nowy termostat ori, nowy ori czujnik - przy -6*C i spokojnej jeździe na tempomacie, bez podgrzewacza - 11km

seat ibiza BMT z kompletem osłon, stary termostat i czujnik (ale sprawne), bez podgrzewacza, przy -6*C - 10-11km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też wolno się nagrzewa. po 9km mam ledwo 70 stopni. Z webastem po tym samym dystansie ledwo 90 bo jeszcze termostat sie nie otworzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. w moim pasku przy aktualnych temperaturach w dzień ok. 4-5 stopni na plusie silnik nagrzewa się do 90* po przejechaniu ok 7km ( średnia prędkość ok 70 km/h) a mój znajomy ma fl-a i u niego po przejechaniu ok 4 km na blacie ma już 90* i ciepło w aucie. co może być powodem takiej różnicy?? termostat i czujnik wymieniany w tamtym roku

By marcin_pesel,

temat przeniesiony/połączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności