Skocz do zawartości
Gość jabol79

Temperatura silnika - szybkość nagrzewania

Rekomendowane odpowiedzi

Mam AC R-01, a one bakow jak na razie nie puszczaly.

W zbiorniczku nie czuc innego zapachu jak boryga. Kolor rozowy czysty, nie zmacony.

 

Mozliwe, ze mi nakretka szwankuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozliwe, ze mi nakretka szwankuje.

Też może być-uszkodzony zaworek. Warto wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też może być-uszkodzony zaworek. Warto wymienić.

 

OK. Rozgladne sie za nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, czy to normalne ,że silnik się nie nagrzewa do 90 stopni w chłodniejsze dni ?

Nie normalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wskazuje 80 stopni i do tych 80 zagrzewa się normalnie. Zastanawiam się czy 10-15 minut jazdy to nie za krótko aby się nagrzał do tych 90.
A czytałeś ten wątek ? Jeśli tak to powinieneś wiedzieć, że :

-temp. pokazana na desce nie jest tą rzeczywistą

-do określenia rzeczywistej temp. chłodziwa trzeba posłużyć się programem diagnostycznym lub zwykłym termometrem wstawionym w zbiorniczek wyrównawczy(do odczytu dodając około 2-3 st.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem że to troszkę nie na temat ale sam nie mogę jeszcze zakładać tematu a nie mogę znaleźć podobnego. Mam dziwny problem a mianowicie wskazówka temperatury wody stoi w miejscu . Mechanik podłączył komputer i twierdzi że silnik rozgrzewa się do prawidłowej temperatury i wentylatory się włączają ale nie wie czemu wskazówka stoi. Twierdzi że może się popsuła i stoi zablokowana. I teraz nie wiem od czego zacząć , niby czujnik od temperatury jest ale chciał bym żeby mi ta wskazówka jednak działała .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się swoim passkiem od dwóch tygodni i wszystko ok (może z wyjątkiem klimy i lewe lusterko) ale jedna rzecz mnie irytuje - praca wskaźnika temperatury. Po odpaleniu zimnego silnika przez pierwszy km stoi w miejscu (czyli standard). Następnie zaczyna się powoli podnosić zgodnie z rozgrzewaniem silnika lecz gdy dojdzie do połowy drogi między poziomem zero a prawidłową temperaturą pnie się do prawidłowej temperatury jakieś 3-4 sekundy zaledwie. Trochę to irytujące bo w sumie nie daję podglądu na rzeczywistą temperaturę. Macie też tak?

 

Silnik AHU z myślę iż realnym przebiegiem 233K km (poprzedni właściciel sprowadził dwulatka z niemiec z przebiegiem 130Kkm. Od tego czasu przejechał do tych 233 i mu wierzę gdyż znam i wiem, że mało jeździ. Po kupnie prześcigałem go trochę i nawet zniknął mu objaw opisywany w innym wątku - lekkiego zakopcenia przy mocniejszym dodaniem gazu tak do minuty po odpaleniu. Teraz tylko po odpaleniu na zimno lekko czuć iż to ropniak ale to chyba norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie też tak?

Nie mamy Kolego,resztę masz w całym powyższym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wskazuje 80 stopni i do tych 80 zagrzewa się normalnie. Zastanawiam się czy 10-15 minut jazdy to nie za krótko aby się nagrzał do tych 90.

no zdecydowani krótko jeśli chodzi o poranny wyjazd, sprawdź na panelu climatronik jeśli takową masz.

 

---------- Dodano o 15:15 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:11 ----------

 

Cieszę się swoim passkiem od dwóch tygodni i wszystko ok (może z wyjątkiem klimy i lewe lusterko) ale jedna rzecz mnie irytuje - praca wskaźnika temperatury. Po odpaleniu zimnego silnika przez pierwszy km stoi w miejscu (czyli standard). Następnie zaczyna się powoli podnosić zgodnie z rozgrzewaniem silnika lecz gdy dojdzie do połowy drogi między poziomem zero a prawidłową temperaturą pnie się do prawidłowej temperatury jakieś 3-4 sekundy zaledwie. Trochę to irytujące bo w sumie nie daję podglądu na rzeczywistą temperaturę. Macie też tak?

 

Silnik AHU z myślę iż realnym przebiegiem 233K km (poprzedni właściciel sprowadził dwulatka z niemiec z przebiegiem 130Kkm. Od tego czasu przejechał do tych 233 i mu wierzę gdyż znam i wiem, że mało jeździ. Po kupnie prześcigałem go trochę i nawet zniknął mu objaw opisywany w innym wątku - lekkiego zakopcenia przy mocniejszym dodaniem gazu tak do minuty po odpaleniu. Teraz tylko po odpaleniu na zimno lekko czuć iż to ropniak ale to chyba norma.

nie macie - sprawdzić rzeczywistą w panelu klimy!!może to uspokoi twoje oczekiwania co do temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie AWX nagrzewa się w moment, dosłownie 2-3km i jest już ciepły. Uwazam ze jak na diesla bardzo szybko. Jeśli chodzi o temperaturę roboczą to wskaźnik ustawia się na 90, a vag pokazuje 82 stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście muszę gdzieś podjechać to sprawdzić bo wydaje mi się iż chyba coś nie tak z tym autem. Moc jakby duża. Wczoraj mnie zatrzymano za przekroczenie prędkości (ruszyłem spod świateł jak poprzednim autem bez patrzenia na prędkość a to był błąd). W pogawędce z policjantem stwierdził iż muszę mieć moc znacznie podniesioną bo miał takie i nie potrafił tak przyspieszać. Sam już nie wiem co o tym myśleć. Spalanie chyba niezbyt duże bo przy tym jak mocno wciskam gaz w zakorkowanym mieście to mieści się spokojnie w 8 litrach.

Muszę kabelek i program dopaść to spróbuję sprawdzić co się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,u mnie po wymianie termostatu i czujnika temperatury przez 2 tygodnie było 90 stopni po 5 km.Teraz wskażnik nie pokazuje więcej niż 80 *C. Czyżby termostat się zawiesił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby termostat się zawiesił?

Sprawdź co pokazuje VAG i klimatronik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wiem że to troszkę nie na temat ale sam nie mogę jeszcze zakładać tematu a nie mogę znaleźć podobnego. Mam dziwny problem a mianowicie wskazówka temperatury wody stoi w miejscu . Mechanik podłączył komputer i twierdzi że silnik rozgrzewa się do prawidłowej temperatury i wentylatory się włączają ale nie wie czemu wskazówka stoi. Twierdzi że może się popsuła i stoi zablokowana. I teraz nie wiem od czego zacząć , niby czujnik od temperatury jest ale chciał bym żeby mi ta wskazówka jednak działała .
A robiliscie test zegarow? Nie wiem czy w twoin roczniku juz ta funkcja istniala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o temperaturę roboczą to wskaźnik ustawia się na 90, a vag pokazuje 82 stopnie

 

termostat przepuszcza, do wymiany.

 

---------- Dodano o 18:36 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:35 ----------

 

Jeśli chodzi o temperaturę roboczą to wskaźnik ustawia się na 90, a vag pokazuje 82 stopnie

 

termostat przepuszcza, do wymiany. Miałem identycznie, po wymianie termostatu 90 st wskazówka i 90st na vagu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak podpiąłem kabel i w programie vag 4.9 polski po naciśnięciu przycisku liczniki cały czas mam okienko łączenie i leci od 0 do 2 i tak w kółko , jak kliknę na silnik to samo . Jak klikne na ABS do piszczy i pokazują sie kontrolki na desce rozdzielczej od ręcznego i abs ale też cały czas leci łączenie od 0 do 2 . Nie wiem czy tak ma być czy mi coś nie ta chodzi . Zczytać błędów się nie da bo to okienko cały czas jest na wierzchu. Mam win 7 64bit , który program jest najlepszy do takiej diagnozy mojego silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
który program jest najlepszy do takiej diagnozy mojego silnika
VAG-COM. Moze byc 3.11 lub 4.09.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź co pokazuje VAG i klimatronik...

Rzeczywiście,VAG pokazuje 82*C,a zegary 60*C.Także czujnik padł po miesiącu.DZĘKI Grucha za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Także czujnik padł po miesiącu
Jakiej firmy i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności