Skocz do zawartości
Gość robinson

Jazda w zimie na łańcuchach a skrzynia DSG?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robinson

Witam!

Koledzy napiszcie czy możliwe jest założenie łańcuchów do Paska B6 z oponami 215/55R16 i używanie ich z skrzynia DSG? Z gory wielkie dzieki za info.

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego skrzynia DSG ? Zakładasz łańcuchy, stosujesz dozwoloną prędkość jaką nakazuje producent samochodu i łańcuchów i w drogę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

Witam!

Kuczlaw, dzieki za wyjasnienie, nigdy wczesniej nie mialem stycznosci z automatem i wolalem sie upewnic, ze to nic nie wnosi do jazdy na łancuchach.

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

No wygląda to nieźle ale tez i niezłe kosztuje. Myślę jednak ze warto zainwestować. Kłopotliwe tylko montowanie tych adapterów jest , trzeba by to zrobić przed wyjazdem w góry żeby potem łatwo i prosto założyć łańcuch.

 

No i właśnie po sprawdzeniu rozmiarów do B6, okazało sie że zakupiłem za szerokie zimówki 215 (takie jak zaleca producent) a nie 205 i łańcuchów nie ma . Kurczaki że tez tego wcześniej nie sprawdziłem.

 

 

 

 

Pozdrowki

Paweł

 

 

//scaliłem - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Jak masz kasę to kup sobie PEWAG model SpikesSpider i bedziesz miał zupełnie temat z głowy.

 

http://www.pewag.pl

 

 

 

HHA

 

 

uzywasz tych SpikesSpider?? jak tak to ktorych?

 

ja musze kupic w tym roku, chetnie bym opinie o tych Spikes-ach od jakiegos uzytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Mam Compact-y. Używałem tylko 1 raz w Szwajcarii ze 3 lata temu. Są bardzo dobre. Tylko, że ja mam starszy typ z przykręcanym na stałe deklem montażowym za pomocą standardowych śrub do kół i felgi stalowej.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

Witam!

Po małym szantażu związanym z zakupem letnich felg i opon Pani uległa i zamieniła mi opony na 205/55R16 Pirelli Sottozero , wiec zimą będzie można wszędzie dojechać :-). Tylko cena tych łańcuchów SpikesSpider zabójcza, ale to na kilka zim będzie wiec warto zainwestować.

 

Ulżyło mi nie ukrywam.

 

Pozdrowki

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Dlatego też dobrym pomysłem jest dokonywanie takich zakupów w środku lata albo późną wiosną kiedy to nikt nie myśli o zakupie łańcuchów lub innych wynalazków a sprzedawcy najchętniej sprzedali by towar po cenach zbliżonych do cen zakupu od producenta/generalnego dostawcy. Ja swoje kupiłem za ~500zł w okolicach maja/czerwca.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Dlatego też dobrym pomysłem jest dokonywanie takich zakupów w środku lata albo późną wiosną kiedy to nikt nie myśli o zakupie łańcuchów lub innych wynalazków a sprzedawcy najchętniej sprzedali by towar po cenach zbliżonych do cen zakupu od producenta/generalnego dostawcy. Ja swoje kupiłem za ~500zł w okolicach maja/czerwca.

 

HHA

 

550zł w maju :zdziwko: ?? teraz to mówisz :krzeslem: !!

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

NO tak tylko ja auto odbieram teraz z salonu, a w lato to jeszcze nie wiadomo było czy ono będzie odbierane ;-)

 

Pozdrowki

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności