Skocz do zawartości
robertcio

podgrzewane lusterka??

Rekomendowane odpowiedzi

jak bys nie mial stykow to bys nawet nie mogl wlozyc bezpiecznika ja bynajmniej tak probowalem i nie moglem go wlozyc a pod 9 wloz 5 A tak jest w oznaczeniu ale to chyba nie ma wiekszej roznicy tak mi sie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mojego schematu za grzanie lusterek odpowiada bezpiecznik nr 6- moduł komfortu, sygnał idzie z włącznika podgrzewania przez moduł komfortu do sterowników drzwi, a ze sterowników drzwi bezpośrednio do mat.

Bezpiecznik nr 26 był odpowiedzialny za grzanie lusterek w autach bez joysticka, gdzie lusterka grzały razem z tylna szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest chyba ta roznica (3B i 3BG) ale jutro to sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lusterek to na polskim VAGu 4.9 wyskakują mi takie błedy odnośnie podgrzewania

943 Podgrzewanie lusterka lewego-Z4

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

944 Podgrzewanie lusterka prawego-Z5

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odlaczone maty ? lub przepalone ale przy przepalonych chyba inne bl;edy zwraca

nie prosciej sprawdzic czy sa dobre te maty recznie - wyjac wklad sprawdzic miernikiem opor i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odlaczone maty ? lub przepalone ale przy przepalonych chyba inne bl;edy zwraca

nie prosciej sprawdzic czy sa dobre te maty recznie - wyjac wklad sprawdzic miernikiem opor i tyle

ok pobawie się i tak zrobie :) dzięki za info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak wygląda sprawa z matami w B5 kombi 1.6 benzyna rocznik 1998 w którym nie ma jostika.Kiedy to się załącza bo komputer pokazał ,że są spalone :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a jak wygląda sprawa z matami w B5 kombi 1.6 benzyna rocznik 1998 w którym nie ma jostika.Kiedy to się załącza bo komputer pokazał ,że są spalone :(

Post nr 12 czytałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wymieniłem nowe szkła wraz z matami (komplet) podłączyłem i nie grzeja? co moze byc przyczyną???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja wymieniłem nowe szkła wraz z matami (komplet) podłączyłem i nie grzeja? co moze byc przyczyną???

To na początek sprawdź czy dochodzi do nich prąd ;) Później będziemy dalej kombinować...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

może całkiem głupie pytanie, ale chciałbym się dowiedzieć jak można sprawdzić czy właśnie prąd dochodzi do maty grzewczej? Podejrzewam, że nie zrobię tego zwykłą próbówką :taksobie

Przepraszam za to pytanie, no ale po prostu się nie znam a chciałbym to sprawdzić.

Pozdrawiam i oczekuję pomocnej odpowiedzi :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może całkiem głupie pytanie, ale chciałbym się dowiedzieć jak można sprawdzić czy właśnie prąd dochodzi do maty grzewczej? Podejrzewam, że nie zrobię tego zwykłą próbówką

 

ja sprawdzilem zwyklym miernikiem dotykajac stykow na macie gdzie kable sa :)

 

 

generalnie przymiezam sie do wymiany mat bo kiepsko juz grzeja :( czy jest jakis prawdzony sposob jak podkleic mocowniae to plastikowe oraz sama mate wystarczajaco dobrze zeby nie zgubic tego lustra?? (mata ma strone klejaca ale nie wiem czy temu ufac?)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie,

może całkiem głupie pytanie, ale chciałbym się dowiedzieć jak można sprawdzić czy właśnie prąd dochodzi do maty grzewczej? Podejrzewam, że nie zrobię tego zwykłą próbówką :taksobie

Przepraszam za to pytanie, no ale po prostu się nie znam a chciałbym to sprawdzić.

Pozdrawiam i oczekuję pomocnej odpowiedzi :provw:

Sprawdzisz czymkolwiek próbówką,miernikiem,żarówką oczywiście 12 voltową:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AkUu

nie pomogę ci w tym jak podkleić te maty, ale mogę ci podpowiedzieć, że w internecie bez problemu znajdziesz wkłady do lusterka z założonymi matami, wszystko gotowe do założenia i w całkiem niewielkiej cenie ok 30-40zł wraz z przesyłką. Z tego co gdzieś na forum wcześniej wyczytałem to także są dostępne takie wkłady w sklepach z częściami, więc można popytać a cena może się okazać przystępna i ominie się problemu z klejeniem mat itd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AkUu

nie pomogę ci w tym jak podkleić te maty, ale mogę ci podpowiedzieć, że w internecie bez problemu znajdziesz wkłady do lusterka z założonymi matami, wszystko gotowe do założenia i w całkiem niewielkiej cenie ok 30-40zł wraz z przesyłką. Z tego co gdzieś na forum wcześniej wyczytałem to także są dostępne takie wkłady w sklepach z częściami, więc można popytać a cena może się okazać przystępna i ominie się problemu z klejeniem mat itd

 

siema

 

wiem widzialem gotowe wklady ale tu gdzie jestem z reguly to cie do aso odesla a tam wiadomo z milion euro by trzeba miec ;) dlatego myslalem ze moze mi rodzinka co na swieta jedzie przywiezie maty z allegro a ja przynajmniej milo spedze czas przy aucie bawiac sie matami :) ale chyba zostaje mi opcja kupienia gotowych :)

 

na ebayu angielskim widzialem gotowe lustra z matami pisalem do kolesia i odpisal mi ze sa lusta z matami i owszem ale nie mam na nich tego mocowanie plastikowego stad moje pytanie jak to przemontowac?da sie? na co to kleic??

 

Pozdrawiam

Juras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moje pytanie jak to przemontowac?da sie? na co to kleic??

Da się. Moje oryginały były przyklejone na coś w rodzaju taśmy dwustronnej.

Mocne, aczkolwiek z wyczuciem pociągnięcie zrobiło swoje.

Mocowania skleiłem potem pistoletem z klejem na gorąco. Do tej pory trzyma. :manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mocowania skleiłem potem pistoletem z klejem na gorąco.

 

hmm to ten taki co sie te silikonowe tubki wklada?? moja zonka ma cos takiego ale uzywa tego roznych ozdob na swieta itd fakt czasem to ciezko pozniej usunac ale nie wiem czy to lusterko wytrzyma na tym?no chyba ze chodzi o inny pistolet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi dokładnie o ten pistolet. A zamiast zwykłych lasek kleju/silikonu można też stosować mocniejsze kleje. :manga

P.S. Moje przeżyło już gorące lato, a teraz walczy z atakiem zimy. :bleble

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi dokładnie o ten pistolet. A zamiast zwykłych lasek kleju/silikonu można też stosować mocniejsze kleje.

P.S. Moje przeżyło już gorące lato, a teraz walczy z atakiem zimy.

Pozdro.

aaa to spoko hmm poszukam najpierw czy w tej irlandzkiej wiosce dostane jakis mocniejszy klej... dzieki pozdrawiam

 

edit:

olalem sprawe znalalzem czlowieka na allegro co ma duze prawe lusterko (u mnie oba lustra pelnowymiarowe) i juz sobie zamowilem gotowy komplecik jednak wygoda i lenistwo wziely gore :)

Edytowane przez AkUu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znowu ja :bleble

może mi ktoś napisać jak sprawdzić rezystencję i ewentualnie o jakim napięciu dopływa prąd do lusterka? Kupiłem miernik i w sumie to za bardzo nie wiem jak się nim obsłużyć :manga chodzi mi o to co i gdzie podłączyć i jak ustawić to urządzenie :debil załączam zdjęcie tego miernika. Jeszcze raz napisze, że na początek chce sprawdzić rezystencję(czy mata jest sprawna), a jeśli wyjdzie że działa to chce sprawdzić czy w ogóle dopływa tam prąd. Pozdrawiam

20101206108.jpg

Edytowane przez holker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności