Skocz do zawartości
robertcio

podgrzewane lusterka??

Rekomendowane odpowiedzi

to znowu ja :bleble

może mi ktoś napisać jak sprawdzić rezystencję i ewentualnie o jakim napięciu dopływa prąd do lusterka? Kupiłem miernik i w sumie to za bardzo nie wiem jak się nim obsłużyć :manga chodzi mi o to co i gdzie podłączyć i jak ustawić to urządzenie :debil załączam zdjęcie tego miernika. Jeszcze raz napisze, że na początek chce sprawdzić rezystencję(czy mata jest sprawna), a jeśli wyjdzie że działa to chce sprawdzić czy w ogóle dopływa tam prąd. Pozdrawiam

rezystancje masz jako OHM (znak omegi) na zdjęciu błysk lampy to zasłania a reszte znajdziesz na forum jaka i jak pomierzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki mielke

teraz zauważyłem, że lampa zasłoniła wszystko i wstawiłem nowe zdjęcie,

tzn wiem, że opór ma być ok 12 Ω, a na pewno nie wyższa. a właśnie chodzi mi o to jak pomierzyć, gdzie przyłożyć czarny kabelek a gdzie czerwony i czy to ma być na podłączonej macie czy na całkowicie wypiętej, takie informacje (czysto praktyczne) mnie interesują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki mielke

teraz zauważyłem, że lampa zasłoniła wszystko i wstawiłem nowe zdjęcie,

tzn wiem, że opór ma być ok 12 Ω, a na pewno nie wyższa. a właśnie chodzi mi o to jak pomierzyć, gdzie przyłożyć czarny kabelek a gdzie czerwony i czy to ma być na podłączonej macie czy na całkowicie wypiętej, takie informacje (czysto praktyczne) mnie interesują :)

poczytaj ten topic od początku a dowiesz się co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie na wszystkie moje pytania są w tym topicu i dlatego dopytuje o szczegoły, więc nadal zwracam się z prośbą o jak najdokładniejsze wytłumacznenie co i jak z mierzeniem oporu i dochodzącego napiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no niestety nie na wszystkie moje pytania są w tym topicu i dlatego dopytuje o szczegoły, więc nadal zwracam się z prośbą o jak najdokładniejsze wytłumacznenie co i jak z mierzeniem oporu i dochodzącego napiecia

Opór mierzysz na obu zaciskach maty,odłączonych od instalacji.Napięcie możesz zmierzyć na przewodach zasilających matę,po uprzednim włączeniu podgrzewania lusterek.Powinna wynosić około 12V.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że i do zmierzenia napięcia i do oporu przykładam oba te "druciki", po jednym do każdego kabelka albo blaszki w przypadku mat, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem, że i do zmierzenia napięcia i do oporu przykładam oba te "druciki", po jednym do każdego kabelka albo blaszki w przypadku mat, tak?

Tak.W przypadku mierzenia oporu,miernik ustawiony na ohmy,w przypadku napięcia na V stały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja mam troszke inne pytanie. Czy do passata 3b podejda lusterka z golfa V bez przerobek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podejdzie. Adapter/baza ma inny kształt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wylacza sie po jakims czasie czy sie przepala bo ja caly czas jezdzilem z joistikiem na srodku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wylacza sie po jakims czasie czy sie przepala bo ja caly czas jezdzilem z joistikiem na srodku?

Przepala.

Grzeje, grzeje, aż się przepali.

Dobrze, że maty są tanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ustawiam dżojstik na pozycję grzania i miernikiem sprawdzam a tu napiecie 0.18v i nie wiem gdzie szukac przyczyny może jakieś propozycje ??? sprawdzałem vagiem bloki danych i pokazało mi że grzanie lusterek wyłączone i co tu robic dalej ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ustawiam dżojstik na pozycję grzania i miernikiem sprawdzam a tu napiecie 0.18v i nie wiem gdzie szukac przyczyny może jakieś propozycje ??? sprawdzałem vagiem bloki danych i pokazało mi że grzanie lusterek wyłączone i co tu robic dalej ???

 

napisz jeszcze sobie na czole, może ktoś zobaczy ..

klik 1

klik 2

klik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisz jeszcze sobie na czole, może ktoś zobaczy ..

klik 1

klik 2

klik 3

jeśli nie potrafisz udzielić odpowiedzi na zadane pytanie i odpowiedziec w temacie to w ogóle sie nie odzywaj bo nikt Cie o zdanie nie prosił. Jesteś tu po to by ludzi krytykować czy pomagać ??? Edytowane przez Konieczko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie jak mam włączone podgrzewanie lusterek i nie grzeje żadne z nich to co to moze byc i dodam ze lewe na poczatku grzało okolo miesiac temu bezpiecznik jest ok pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie jak mam włączone podgrzewanie lusterek i nie grzeje żadne z nich to co to moze byc i dodam ze lewe na poczatku grzało okolo miesiac temu bezpiecznik jest ok pomocy

 

Sprawdź czy dochodzi napięcie,jeśli tak-to spalone maty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miernikiem czy można jakąś prowizorka żaróweczka sprawdzić czy będzie świecić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaróweczka zaświeci nawet przy mniejszym napięciu-a tu chodzi o to by było 12V.Lepiej miernikiem,nawet takim najzwyklejszym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żaróweczka zaświeci nawet przy mniejszym napięciu-a tu chodzi o to by było 12V.Lepiej miernikiem,nawet takim najzwyklejszym ;)

 

Nie przesadzajmy. Żarówka w zupełności wystarczy. Jak się zaświeci białym światłem to jest ok 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy możliwe jest takie coś że lusterko kierowcy jest w połowie grzane (połowa jest ciepła), a pasażera całe ciepłe - zaznaczam że prawe mam mniejsze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności