Skocz do zawartości
robertcio

podgrzewane lusterka??

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie niewiem jak właczyc podgrzewanie lusterek bocznych w pasku ten jojstik na dzwiach jak mam ustawić daje w położenie środkowe i nic właczam ogrzewanie tylnej szyby tez nic (tylna szyba grzeje) ale nie lusterka

 

jak to właczyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joystik ustawiasz w pozycji środkowej. wówczas powinny grzać lusterka, nie od razu ale po około 1 minucie powinno już widać unoszącą się parę. W pozycji środkowej joystika powinien być rysunek, ikona ogrzewanych lusterek. Jeśli z kolei masz panel sterowania lusterkami to ogrzewanie ich działa razem z tylną szybą. Ustaw grzanie luster i po minucie sprawdź czy są ciepłe, jak nie to masz maty spalone.

 

EDIT// sprawdź bezpieczniki, nr 9 chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jeżeli nadal nie będą grzały w tym położeniu to z pewnością masz prezpalone maty grzewcze za szkiełkami lusterek. Najpewniejszym jest wymiana wkładów wraz z matami całościowo bo raczej nie odkleisz mat grzewczych bez uszkodzenia lustra.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niegrzeja jutro sprawdze bezpiecznik !! dzieki za info wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Mało prawdopodobne no ale może ...

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jednak bezpieczik :) lustrza grzeja jak wściekłe :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

i jak je włączasz joystikiem czy razem z tylnią szybą ,który to bezpiecznik ,bo mam ten sam problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki są ponumerowane i opisane symbolami od czego są. Nr z B4 nie znam ale po symbolu powinieneś dojść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawie jojstik na grzanie to grzeja bez tylnej szyby:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jak masz joystik to grzanie właśnie nim ustawiasz. Ale jak masz panel to musisz włączyć ogrzewanie tylnej szyby. Tak to już jest zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie jednak bezpiecznik :) lustrza grzeja jak wściekłe :) pozdro

Bezpiecznik jest jeden, na oba lusterka, czy na każde osobno? Bo u mnie grzeje tylko lewe.. :kwasny:

 

edit:

Już znalazłem :wstyd::wstyd:

 

Scaliłem/Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość @recki

Witam

U mnie niema napięcia na przewodach idących do mat grzewczych bezpieczniki OK.

Gdzie szukać przyczyny?

Pozdro Arecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w samym przełączniku???

Co do wymiany mat grzewczych w lustrach - nie jest to większy problem. Na allegro sztuka chyba 6zł ok pół godziny roboty - wyciągnąć wkłady, odkleić maty, wywiercić 4 dziurki w plastikach, przykleić nowe i tyle. Chyba jest opis w warsztacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mner

A tak apropo bezpieczników w FAQ pod tematem rozmieszczenie bezpieczników w B5 3B widzę, że za podgrzewanie lusterek odpowiada bezpiecznik nr 26. który również zabezpiecza ogrzewanie tylnej szyby czyli jak działa ogrzewanie tylnej szyby to w lusterkach brak podgrzewania spowodowany jest inną przyczyną (nie bezpiecznikiem)?? Czy może to rozmieszczenie bezpieczników nie jest do końca prawdziwe??

 

Albo w modelach w których występuje już "dżojstik" (i ogrzewanie lusterek jest już niezależne od włączenia ogrzewania tylnej szyby) rozmieszczenie bezpieczników jest inne (np. coś z 3B 3BG - bezpiecznik nr 9)??? Dlatego mam krótkie pytanie, który bezpiecznik w moim modelu odpowiada za podgrzewanie lusterek, a który za ogrzewanie tylnej szyby - ten sam czy różne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały [OT], ale dotyczący lusterek

Który bezpiecznik odpowiada za składanie lusterek? Mam u siebie taką funkcję ale niestety lusterka się nie składają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym to wnioskujesz?? po hologramie na przełączniku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po czym to wnioskujesz?? po hologramie na przełączniku??

 

tak, a jest inny sposób sprawdzenia czy mój passat ma tą funkcję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze sie z pytaniem do tematu, żeby nie powielać.

Może głupie pytanie, ale...

Od 2 mies mam 3BG i cały czas jeżdże z jojstickiem ustawionym na środku, czyli na grzanie lusterek (maty działają OK). Czy można, albo powinno się tak jeździć, czy lepiej ustawić jojstick na L lub R, a włączać grzanie tylko jeśli jest taka potrzeba??? Czodzi mi o to czy jeśli maty chodzą cały czas, to czy nie spowoduje to skrócenia ich życia.

Jak u reszty towarzystwa wygląda ustawienie jojsticka przy codziennej eksploatacji?

Pozdrawiam.

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności