Skocz do zawartości
robertcio

podgrzewane lusterka??

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem tylko dlaczego brak miejsca na bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. U mnie też nie ma bezpiecznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostaje sprawdzenie zasilania, może faktycznie jak piszesz cos nie tak jest z przewodami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O które pokrętło chodzi przy podgrzewanych lusterkach ? Jakieś zdjęcie podglądowe bym poprosił, bo czytam i dojść mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O które pokrętło chodzi przy podgrzewanych lusterkach ? Jakieś zdjęcie podglądowe bym poprosił, bo czytam i dojść mogę.

W twoim roczniku go nie ma.Chodzi o takie http://allegro.pl/przelacznik-regulacji-lusterek-vw-golf-4-passat-b5-i4889104704.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie po co jest bezpiecznik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dołącze sie z pytaniem do tematu, żeby nie powielać.

Może głupie pytanie, ale...

Od 2 mies mam 3BG i cały czas jeżdże z jojstickiem ustawionym na środku, czyli na grzanie lusterek (maty działają OK). Czy można, albo powinno się tak jeździć, czy lepiej ustawić jojstick na L lub R, a włączać grzanie tylko jeśli jest taka potrzeba??? Czodzi mi o to czy jeśli maty chodzą cały czas, to czy nie spowoduje to skrócenia ich życia.

Jak u reszty towarzystwa wygląda ustawienie jojsticka przy codziennej eksploatacji?

Pozdrawiam.

:vw:

 

nie ma takiej opcji, w kazdym chyba samochodzie jest tak ze grzeja obie maty lusterek (nikt nie przewidzial ze bedzie snieg padal tylko na jedna strone samochodu albo parowala jedna strona samochodu :) ). Co do żywotności nie masz sie co przejmowac, natomiast co do ustawienia dzojstika mozesz miec ustawione na L lub P, bez znaczenia, jak potrzebujesz grzanie to po prostu do momentu wyczyszczenia lusterka ustawiasz na srodek a pozniej wracasz do L, P. Wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
okruszek z tego modułu nie idzie prąd na grzanie(może pośrednio) . Idzie prosto z kostki przy podstopnicy poprzez harmonijkę do przycisku sterowania lusterkami. Przewód ma kolor zielono-czarny. Przez dwa lata nie miałem grzanych lusterek aż w końcu się za to zabrałem. Prawdopodobnie gdzieś w harmonijce mam przerwę. Sprawdziłem grzanie poprzez dołożenie dodatkowego przewodu i na wyjściu pokazało się napięcie:)

 

Ta kostka:

[ATTACH=CONFIG]125206[/ATTACH]

 

 

I przewód:

[ATTACH=CONFIG]125207[/ATTACH]

 

 

P.S. Przynajmniej w B5 FL tak to wygląda

 

Witam

A mógłbyś mi sprawdzić jakie jest napięcie na przewodzie zielono-czarnym po odłączeniu wtyczki przy podstopnicy. U mnie po przekręceniu na grzanie jest 0,33V, w innym położeniu 0V. Czy nie jest za małe idące do komfortu. Problem pewnego dnia brak napięcia na matach grzewczych.

 

Problem rozwiązany a tu opis:

Czarna kostka na 10 pinów (położona najwyżej z kostek słupek lewy przy kierowcy). Napięcie 12v przez przewód niebiesko-czarny PIN 9/10 przechodzi przez słupek w drzwiach do kostki PIN 7/10 przełącznika regulacji lusterek i przez ustawienie na przełączniku na ogrzewanie idzie do tej kostki na PIN 9/10 przewód zielono-czarny i wraca przez słupek do czarnej kostki na PIN 10/10. Z tej kostki wychodzi jako przewód biały i idzie na moduł komfortu, u mnie na drugie środkowe gniazdo nr pinu 16 moduł 1C0 959 799 A. Przecięty przewód niebiesko-czarny w drzwiach powodem braku napięcia na matach grzewczych lusterek.

Edytowane przez Greg_top
problem rozwiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna kostka na 10 pinów (położona najwyżej z kostek słupek lewy przy kierowcy). Napięcie 12v przez przewód niebiesko-czarny PIN 9/10 przechodzi przez słupek w drzwiach do kostki PIN 7/10 przełącznika regulacji lusterek i przez ustawienie na przełączniku na ogrzewanie idzie do tej kostki na PIN 9/10 przewód zielono-czarny i wraca przez słupek do czarnej kostki na PIN 10/10. Z tej kostki wychodzi jako przewód biały i idzie na moduł komfortu, u mnie na drugie środkowe gniazdo nr pinu 16 moduł 1C0 959 799 A. Przecięty przewód niebiesko-czarny w drzwiach powodem braku napięcia na matach grzewczych lusterek.

 

Jak będę przejazdem w Wawie to masz browara ode mnie.

U mnie było dokładnie to samo. Narazie dolutowałem się do starego kabla i równolegle puściłem nowy i działa. Jak skombinuję jakiś sprzęt do wyciągania pinów to zrobię to tak jak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2015 o 15:42, Greg_top napisał:

Problem rozwiązany a tu opis:

Czarna kostka na 10 pinów (położona najwyżej z kostek słupek lewy przy kierowcy). Napięcie 12v przez przewód niebiesko-czarny PIN 9/10 przechodzi przez słupek w drzwiach do kostki PIN 7/10 przełącznika regulacji lusterek i przez ustawienie na przełączniku na ogrzewanie idzie do tej kostki na PIN 9/10 przewód zielono-czarny i wraca przez słupek do czarnej kostki na PIN 10/10. Z tej kostki wychodzi jako przewód biały i idzie na moduł komfortu, u mnie na drugie środkowe gniazdo nr pinu 16 moduł 1C0 959 799 A. Przecięty przewód niebiesko-czarny w drzwiach powodem braku napięcia na matach grzewczych lusterek

Duzo mi to pomoglo bo mam problem z grzaniem luster. U mnie problemem bylo ze nie mialem  w kostce 12v. przewod z tej kostki prowadzil mnie w strone modulu komfortu gdzie na rozwidleniu do modulu wracal znow do kostek w podstopnicy. Z tamtad zaprowadzil mnie za przekaznikami do bezpiecznika " nr 6" 5A po wymianie na sprawny w lusterkach pojawilo sie 12v. Problem mam natomiast teraz poniewaz gdy przelacznik jest w pozycji grzania to jest 12 v na lustrach, przelaczam do sterowania prawego lustra jest ok, a gdy przelaczam do sterowania lewego lustra odrazu wywala bezpiecznik "nr 6". Jak mam sobie teraz poradzic ? szukac zwarcia od przelacznika do lewego lustra ? bo prawe chyba nic do rzeczy nie ma skoro na prawym nie wywala ? a z drugiej strony one sa jakos polaczone bo w pozycji lewego dziala tez prawe... ma ktos wiedze jakie kable z przelacznika ida do lewego lustra ?

 

Edit.

Dzis sprawdzilem po odpieciu lusterek przelacznik dalej wywala bezpiecznik nr 6. wiec odpada zwarcie na samych lusterkach. po wyjeciu kostki ze sterownika drzwi(tam gdzie jest silnik szyby) nie wywala bezpiecznika wiec gdzies tam jest poszlaka. Jak to dalej szukac ?

Edytowane przez polaktorun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

kupilem passata fl 2002 i zobaczylem, ze w pozycji srodkowej nie mam grzania ppstanowilem sprawdzic bezpieczniki i okazuje sie, ze nie mam bezpiecznika ba... nie mam wtykow czy to oznacz, ze jesli chcialbym podgrzewane lusterka musze przeprowadzac instalacje do lusterek? 

P_20190824_125349.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko instalacje ale i wymienić przełącznik jeżeli masz bez tej funkcji oraz wkłady lusterek na podgrzewane. Lusterka nie działają na bluetooth ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, HansikVR5 napisał:

Nie tylko instalacje ale i wymienić przełącznik jeżeli masz bez tej funkcji oraz wkłady lusterek na podgrzewane. Lusterka nie działają na bluetooth ;)

raczej chodzilo mi o instalacje w drzwiach czy sa wyprowadzenia w kostce w drzwi czy musze zrobic cala instalacje z drzwiami wlacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przełącznik masz zwykły czy z funkcją grzania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, HansikVR5 napisał:

A przełącznik masz zwykły czy z funkcją grzania?

mam z funkcja grzania sadzac po oznaczeniu. dlatego dosc duze bylo moje zdziwienie brakiem wtyku w skrzynce bezpiecznikowej (dla scislosci mam na mysli blaszane wciski dla bezpiecznika)

15666538463957074604592408950469.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przełącznik z funkcją składania lusterek której u mnie też nie ma ;) zdwjmij tapicerke i zobacz czy w kostce którą podpinasz pod włącznik jest taka sama ilość pinów jak w samym przełączniku. Jeżeli jest mniej to znaczy że instalacji nie ma. Grzanie lusterek ma wspólny bezpiecznik z grzaną szyba nr 26. Nie ma osobnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności