Skocz do zawartości
misiek894

stukanie w kabinie za schowkiem

Rekomendowane odpowiedzi

ja jezdzilem juz nawet bez schowka jako pasazer i nic nie znalazlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość walus2

hello wszystkim

mam podobny próbie tylko że mi stuka/brzęczy klapa regulacji powietrza, coś się tam popsuło i wie wiem jak to odłączyć, od czasu do czasu uda mi się wyciszyć jak ręką przytrzymam tą klapę i zmienie w klimatroniku na wewnątrz lub zewnątrz ale to tylko na kilka dni później to samo, co jest do wymiany klapka z tym całym rękawem plastikowym lub może jakiś przekaźnik się spieprzył i źle podaje czekam na info dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawell

Witam Wszystkich,

 

czy ktos uporal sie z tym stukaniem za schowkiem? U mnie stukanie jest regularne i po odglosie myslalem, ze to jakis przekaznik sie konczy ale zadnego tam nie znalazlem. Kiedy zdjalem zaslepke od strony drzywii wkladam reke na wentylator to jestem niemal pewien ze to od niego. Dziwne jest to ze nawet gdy wylancze klime, ciagle stuka co jakies 2-3 sek, czasmi przestaje na pare sekund i znow zaczyna. Co to moze byc? Czy w wentylatorze jest jakas elektronika oprocz drutu i szczotek???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że hałas jest nawet po wyłączeniu klimy (czy to znaczy, że nie wyłączyłeś nawiewu?) ostatnio przerabiałem, problem z wentylatorem, bo początkowa hałasował (coś jakby trrrrrr) aż wkońcu nie miałem żadnego nawiewu. Wentylator oddałem do elektryka, wystarczyło go przeczyścić i podobno nic więcej nie trzeba było robić (po podłączeniu do samochodu działa do dziś bez zarzutów). Co do elektroniki to po wyglądzie wtyczki w wentylatorze to można stwierdzić, że jest w nim sterowanie ilością obrotów/intensywnością nawiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawell

no wlasnie sek w tym, ze nawet jak kilma jestr wylaczona (OFF na wyswietlaczu) stukanie nie przestaje. Wczesniej mialem blad pozycji flapa nawiewu i 4FA (silnik V71) ale po wykasowaniu bledow i przejechaniu ok 20km zaden blad sie juz nie pojawia wiecej (444 000 na Climatroniku i zadnych bledow na Vagu). Ktos moze wie, czy w obudownie wnetylatora moze jest jakis przekaznik? Bo od tego stukania to mnie chyba niedlugo szlak trafi! Dodam jeszcze, ze wyjalem wentylator i po wyjeciu i podlaczeniu nie stukal...Nie jest to najwyrazniej kwestia zaczepiania smigla o cos bo wtedy stukanie bylo by o wiele czestrze a u mnie jest regularne co 2-3 sek. pojedynczy odglos (jakby stycznik sie zalaczal).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schokki

Mam ten sam problem ze stukaniem za schowkiem (passat B5 1.9 TDI, 110km AFN). Nie wiem czy stukanie jest akurat za schowkiem czy w drzwiach, ale na nierównościach pukanie się odzywa po lewej stronie. Wszystko było rozkręcane, schowek, kable podwiązane i dalej to samo. Wie ktoś co to może być?? I jak temu zaradzić?? Z góry dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo i wydaje mi się ze to po prostu cala deska rozdzielcza stuka,jakies naprężenia (u mnie najbardziej stuka jak pokonuje zakręty ostro)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego schowek jest po prawej stronie:p

 

zgadzam się z Tobą co do przewodów bo to nie one.jeździłem 3 godz ze zdemontowanym schowkiem jako pasażer i fakt słyszałem pukanie gdzieś w okolicach obudowy dmuchawy (od klimy) ale co to puka to jestem zielony:confused: :mad:

 

co do deski to w moim przypadku na pewno nie ona.to jest inny odgłos a akurat wiem dokładnie jak pukają kokpity w autach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jachu

U mnie też stuka na nierównościach zwłaszcza, myslałem że to zawieszenie i nawet jeden wahacz ze szwagrem wymieniłem. Później byłem u mechanika, który pracował w serwisie VW i stwierdził, że stukanie jest wynikiem wady fabrycznej lub niedopracowania konstrukcyjnego mocowania deski które trzeba wymienić, np. w skodzie superb powiedział, że mocowania były zmienione od początku produkcji. Do wymiany trzeba wymontować całą deskę i można to zrobić najlepiej w wysokich temperaturach aby był nagrzany plastik bo jest wtedy bardziej elastyczny i nie pęknie. Ja umówię się na wymianę chyba w maju, to wtedy napiszę o efektach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie do tematu.

u mnie tez jest to stukanie ale to raczej napewno nie deska. dzwiek wydobywa sie raczej z pod maski z prawej strony. sprawdzilem zawieszenie, oslony silnika, jezdzilem ze sciagnietym schowkiem i nic nie znalazlem.

doprowadza mnie to do szalu

ciekawe komu uda sie ustalic przyczyne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Później byłem u mechanika, który pracował w serwisie VW i stwierdził, że stukanie jest wynikiem wady fabrycznej lub niedopracowania konstrukcyjnego mocowania deski które trzeba wymienić, np. w skodzie superb powiedział, że mocowania były zmienione od początku produkcji. Do wymiany trzeba wymontować całą deskę i można to zrobić najlepiej w wysokich temperaturach aby był nagrzany plastik bo jest wtedy bardziej elastyczny i nie pęknie.
Dobry mechanik, widać że zna się na rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem, w pewnym zakresie obrotów oraz przy jeździe po nierównościach coś mi stukało w kokpicie przed pasażerem, w końcu nie wytrzymałem i postanowiłem to usunąć. jak sie po rozebraniu schowka okazało dźwięki wydawała rama konstrukcyjna w kokpicie metalowa co trzyma poduszkę. Jadać po wybojach jak i od wibracji poduszki w wibrację i rezonans wpadała sama poduszka pasażera, a dzwieki wydawała sama konstrukcja trzynajaca poduszkę. Jest skręcona na kilka śrub, bodajże 4 dobrze juz nie pamietam. Jedna z nich się urwała od wibracji, zaś druga była poluzowana. Oto cała przyczyna Trzeszczenia w moim przypadku. Niestety miejsce zbyt niedostepne by dotrzeć tam z gwintownikiem i poprawić skręcenie śruba. Pomógł mały kawałek gąbki który opierając się o poduszkę od spodu i o plastikowy schowek od góry wyeleminował wpadanie w wibracje poduszki a zarazem powstawanie tego nieprzyjemnego dźwięku w ramie stwlażu konstukcyjnym kokpitu. Mam nadzieję że to wam pomoże w usunięciu problemu. pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja mam ten sam problem przy gwaltownym poruszaniu kiery w prawo i lewo i na dziurach mi tez czasem stuka jest to tak denerwujace ze teraz podglaszam radio tak zebym tego nie slyszal moze ktos wkoncu pomoze nam pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dokłądnie to samo.walcze z tym od tygodnia.Próbowałem wszystkiego i nic...Czy ktoś sie juz z tym uporał ? Prosze o jakąkolwiek porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stukała poduszka... Uporałem się z tym podkładając kawałek szmatki między poduchę a kokpit - najlepsze jest to że poduszka była dobrze dokręcona jednak mimo wszystko było ją słychać... Może też stukać plastik w którym prowadzony jest kabel do wnętrza poduszki... Można spróbować go podkleić w jakiś sposób lub też spiąć opaską plastikową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam  Insygnie z 2017 i  te  gowniane  pykanie stukanie  pojawilo mi sie tydzien temu i  za cholere nie wiem jak mam to  naprawic , szlak mnie trafia. A problem pojawia sie przy  gwaltownym skrecaniu lewo-prawo i na  dziurach, dzwiek   idzie jakby ze schowka pasazera gdzies kolo  czjników. ktos  sie juz uporal z problemem...?

Edytowane przez MrAdaam6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wmorde @MrAdaam6 serio uważasz że stukanie za schowkiem passata B5 ma jakikolwiek związek ze stukami w Twojej insygni? 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności