Skocz do zawartości
dominb

Gdzie zamontować CB w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Ja schowałem w schowku pasażera, tam gdzie była książka serwisowa (w moim przypadku) Obraz 090.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niezłe. :dobrze

Jak rozwiązałeś sprawę odprowadzenia ciepła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja schowałem w schowku pasażera, tam gdzie była książka serwisowa (w moim przypadku) [ATTACH]56065[/ATTACH]

A gruszkę gdzie podłączasz?

 

Pozdrawiam,

Arkadiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja schowałem w schowku pasażera, tam gdzie była książka serwisowa (w moim przypadku) [ATTACH]56065[/ATTACH]
też z początku planowałem tam umieścić radyjko lecz zrezygnowałem z powodu chłodzenia cb i zakrytego głośniczka jak by nie patrzeć cale radyjko jest obudowane a głośnik zewnętrzny to kolejny problem z miejscem kolejnymi kablami itd wywierciłeś jakieś otwory w tej półce na książkę ?

 

podczas użytkowania schowek jest otwarty nie przeszkadza pasażerowi?

jak rozwiązałeś kwestie zasilania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorki że dopiero teraz ale brak czasu

la.bouche - gruszka jest schowana w podłokietniku 2011-07-09 15.49.20.jpg[/ATTACH][/ATTACH]

 

xRoBuS2000x - schowek jest cały czas zamknięty, wyprowadzony jest głośnik zewnętrzny 2011-07-09 15.47.57.jpg

cały tył na wielkość radyjka został wycięty w schowku.

 

Do tego dochodzi jeszcze antena zamocowana na stałe 2011-07-09 15.47.15.jpg[/ATTACH]

 

całą zabudowę cb robił kolega Krzysiu (którego gorąco polecam) ja tylko wymyśliłem gdzie chciałbym mieć radyjko i gruszkę żeby było wszystko dyskretnie. Cała robota profesjonalnie wykonana przez kolegę http://www.falton.pl

2011-07-09 15.48.48.jpg

2011-07-09 15.48.32.jpg

2011-07-09 15.46.48.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak rozwiązałeś sprawę odprowadzenia ciepła ?

 

 

Dopływ świeżego powietrza można zapewnić bez problemu.

Schowek jest przecież klimatyzowany :-)

 

A poza tym nie wiem jak Wasze ale mojego nie rusza nawet przebywanie w pełnym słońcu między fotelami. W czasie pracy nie ma nawet szans osiągnąć takiej temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko w lecie.

W zimie oznacza grzanie.

Poza tym CB grzeje się najbardziej na wzmacniaczu nadajnika, którego elementy są najczęściej z tyłu. Czasem wręcz na obudowie z radiatorami.

Dlatego ktoś, kto to montował, zrobił to z głową i wyciął tył wschowska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zima zamykasz wlot powietrza i po sprawie :-)

Jestem też pewny że przy minusowych temperaturach nie ma szans nawet w schowku powstać taka temp która uszkodzi radio.

Jedynym momentem w którym mogło by coś paść jest długotrwałe nadawanie, ale tym zajmują się trole na CB i niestety jak mówi doświadczenie radia się im od tego nie psują... :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pod siedzeniem kierowcy, zasilanie przeciągnąłem z zapalniczki bo włącza się po zapłonie, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o wł/wył CB.

antena idzie słupkiem > między dachem, a podsufitką i wyłazi tyłem :)

Generalnie mam wyregulowane radio i nie muszę się bawić w kręcenie, a zmiana kanału jest dziecinnie prosta, chyba każdy z nas potrafi policzyć pstryknięcia w gałce ;) , kwestia zapamiętania jak kręcić kanały w "dół", a jak w "górę".

 

1003941.th.jpg

 

1003942.th.jpg

 

1003943.th.jpg

 

1003944a.th.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

makeć a nie lepiej by ci było puścić kabla antenowego w tej gumie gdzie idą kable do lamp w klapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
puścić kabla antenowego w tej gumie gdzie idą kable do lamp w klapie?
wiesz, że myślałem o tym i pewnie było by to nawet lepsze, ale stwierdziłem, że zrobię tak jak miałem w poprzednim passku, czyli j/w.

Teraz to już tak zostawię.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja dziś stałem się mobilkiem :D Radyjko zakładałem w Dąbrowie Górniczej w firmie Armar . Dwie małe dziurki pozostaną ale trudno :/ Zestaw President JFK II ASC z anteną President MARYLAND.

4-3C97E423-928056-800.jpg

4-6661DC45-929871-800.jpg

4-CA8F9B47-1080135-800.jpg

4-CAEDDFD5-574247-800.jpg

4-F68938F8-696304-800.jpg

Edytowane przez P_R_O_T_E_Z_A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radyjko zakładałem w Dąbrowie Górniczej w firmie Armar

Firma założyła Ci tak antenę według ich uznania, czy to Twój idiotyczny pomysł ? Bez obrazy, ale taki montaż anteny jest po prostu żałosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Firma założyła Ci tak antenę według ich uznania, czy to Twój idiotyczny pomysł ? Bez obrazy, ale taki montaż anteny jest po prostu żałosny.

Chciałem antenę której mi nie zwieje jak pojadę ponad 200 a dlaczego to miejsce Ci nie odpowiada ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na klapie bagażnika i nawet nie drgnęła przy 220... Tylko na dużej podstawie była :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i założyli najgorszy z możliwych uchwytów...

A dlaczego najgorszy ?? i jaki byś polecił ?? co do uchwytu gość mi to polecił .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ja dziś stałem się mobilkiem Radyjko zakładałem w Dąbrowie Górniczej w firmie Armar . Dwie małe dziurki pozostaną ale trudno :/ Zestaw President JFK II ASC z anteną President MARYLAND.

Mam zamontowaną antenę dokładnie w tym samym miejscu-też tak zrobiła jakaś firma, która poprzedniemu właścicielowi montowała zestaw...

Napiszę krótko-będziesz jeszcze żałować, że w tym miejscu została zamontowana-zasięg będzie naprawdę kiepski i dość mocno ukierunkowany.

Jeśli chodzi o trzymanie się anteny-w poprzednim Pasku miałem Sirio AS-100-MAG, na magnesie i trzymała się przy 200km/h :) Natomiast teraz, na klapie potrafiła przy 160km/h położyć się pod kątem 45st. w mocowaniu.

A dlaczego najgorszy ?? i jaki byś polecił ?? co do uchwytu gość mi to polecił .

Najzwyklejsza antena na magnes-to ja bym Tobie polecił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź inna firmę.

 

Antena:

Miejsce montażu skandaliczne. Pracuje tak naprawdę tylko ta cześć anteny, która wystaje ponad dach. Ze zdjęć widać, że masz zwykłe radio samochodowe bez nawigacji. W takim razie płetwa na dachu Ci nie potrzebna. Wywalasz ją i w to miejsce instalujesz porządna antenę CB. Zasięg i odbiór miodzio i zero dodatkowych dziur.

 

Mikrofon:

Masz Nokie, że zostawiłeś do niej uchwyt na desce ?. Lepiej wywalić firmowy uchwyt i w to miejsce/dziurę przykręcić uchwyt na mikrofon. Zamaskuje dziurę i wygląda porządnie. Kabel zaczepiony na uchwycie dobrze nie wygląda.

 

Radio:

Radio, sam mam podobnej wielkości, zamontowali bez finezji. Mam nadzieje, że schowek otwiera się do końca. Lepszym wyjściem jest rezygnacja z uchwytu i przykręcenie górnej obudowy bezpośrednio do obudowy kanału. Liczba dziur taka sama, a radyjko przylega płasko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FEMO - czy głośnik zamontowany przy nodze kierowcy nie wpływa negatywnie na jakość odsłuch. Chodzi mi głównie o to czy wyraźnie słychać nadającego bo chyba jest on częściowo jest przysłaniany przez nogę.

Ogólnie twój sposób zamontowania bardzo mi spodobał i chyba zrobię podobnie. Ach i jeszcze jedno czy przy otwieraniu bagażnika antana nie rysuje dachu - może masz ją składaną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności