Skocz do zawartości
dominb

Gdzie zamontować CB w B6

Rekomendowane odpowiedzi

ja również zamontowałem cb radio jak kolega kiler 71.Wywierciłem tylko jeden mały otworek,praktycznie nie widoczny w tylnej części schowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko odnośnie CB w B6.W busie używam radyjka od lat i nie wyobrażam sobie jazdy bez niego.Passkiem jeżdżę dużo mniej więc nie zakładałem ,ale po wczorajszym spotkaniu z policją podjąłem decyzję o montażu.Po przeglądnięciu Forum wiem,że radyjko znajdzie się w podłokietniku.Natomiast mam wątpliwości co do anteny.Autko salonowe,świeże więc nie chcę wiercić-w grę wchodzi tylko magnetyczna.Itu mam mały problem.Pojechałem do gościa,który sprzedaje CB a on mówi "trzeba uważać aby anteny magnetycznej nie porwało przy szybkiej jeżdzie".Czasem na autostradzie zdarzało przez chwilkę 230 ale nie chce mi się wierzyć ,że antena może się "odkleić"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie chce mi się wierzyć ,że antena może się "odkleić"...

 

Uwierz :) Widziałem co robi spadająca ML'kę z Octavii - wynik to brak szyby tył klapa i lewy tył, pognieciona blacha i w cholerę rys. A spadła mu na A4 przy wyprzedzaniu TIR'a z prędkością ok. 140 km/h. Facet był zaskoczony bo twierdzi, że wcześniej jeździł po 180 i było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem przez 2 lata z Sirio-100-MAG i trzymała się nawet przy 200km/h :)

Trzymała się na dachu w Variancie... Czasami profilaktycznie podstawę anteny wsuwałem lekko pod reling-ale nawet w 1/3 szerokości dachu trzymała się stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam pytanko odnośnie CB w B6.W busie używam radyjka od lat i nie wyobrażam sobie jazdy bez niego.Passkiem jeżdżę dużo mniej więc nie zakładałem ,ale po wczorajszym spotkaniu z policją podjąłem decyzję o montażu.Po przeglądnięciu Forum wiem,że radyjko znajdzie się w podłokietniku.Natomiast mam wątpliwości co do anteny.Autko salonowe,świeże więc nie chcę wiercić-w grę wchodzi tylko magnetyczna.Itu mam mały problem.Pojechałem do gościa,który sprzedaje CB a on mówi "trzeba uważać aby anteny magnetycznej nie porwało przy szybkiej jeżdzie".Czasem na autostradzie zdarzało przez chwilkę 230 ale nie chce mi się wierzyć ,że antena może się "odkleić"...

 

Masz sedana czy kombi?

Masz oryginalne nawi albo gsm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam sedana i oryginalną navi 310.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z mojego patentu nici...

Ja mam kombi bez nawi i bez gsm.

Za to mam płetwę na dachu, która nie jest do niczego podłączona.

Otwór po niej idealnie pasuje do główki PL od sirio.

Tak więc na codzień mam 1 cm gwintu, na który na trasę nakręcam antenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za dobre chęci,ale mam limuzynę.A swoją drogą dla właścicieli kombi to ciekawe rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre, jak spełnione zostaną wszystkie 3 warunki - brak nawi, brak gsm (z tymi nietrudno) i płetwa na dachu (z tym jest różnie - jedni mają, inni nie...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...ja mama limuzynę

Ja też i teraz wożę Sirio Omega 27 na magnesie Patrz foto. Stoi to na dachu i krawędź magnesu (z osloną gumową) opiera się o krawędź rynienki nad słupkiem. Nie zauważyłem, aby chciało się to przesuwać, choć niekiedy na autostradzie przydarza się troszeczkę depnąć...

Wiosną planuję montaż na uchwycie na klapie bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam pytanko odnośnie CB w B6.W busie używam radyjka od lat i nie wyobrażam sobie jazdy bez niego.Passkiem jeżdżę dużo mniej więc nie zakładałem ,ale po wczorajszym spotkaniu z policją podjąłem decyzję o montażu.Po przeglądnięciu Forum wiem,że radyjko znajdzie się w podłokietniku.Natomiast mam wątpliwości co do anteny.Autko salonowe,świeże więc nie chcę wiercić-w grę wchodzi tylko magnetyczna.Itu mam mały problem.Pojechałem do gościa,który sprzedaje CB a on mówi "trzeba uważać aby anteny magnetycznej nie porwało przy szybkiej jeżdzie".Czasem na autostradzie zdarzało przez chwilkę 230 ale nie chce mi się wierzyć ,że antena może się "odkleić"...

Witam,

Ja na swoim dachu, w variancie, wożę antenę 1,5 m na magnesie o średnicy ok 14cm, chyba nawet takim jak pokazał kolega saxten. Nie zdarzyło mi się jeszcze, aby antena się odczepiła przy prędkościach powyżej 210 km/h. Zaleta dużej średnicy magnesu. Mojemu koledze przy 200km/h spadła antena (wilson, 80 cm), bo magnes był za słaby. :)

Ja swoje cb zamontowałem w... popielniczce:

http://img513.imageshack.us/img513/5952/img0542kx.jpg

http://img441.imageshack.us/img441/6517/img0541j.jpg

 

ale roboty trochę z tym było :)

Pozdrawiam,

Arkadiusz

Edytowane przez la.bouche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arek muszę powiedzieć,że jak dla mnie (jestem niepalący) pomysł rewelka!Nawet kolor podświetlenia pasuje.O ile nie trzeba nic ciąć to skłaniam się w kierunku Twojego patentu.Niestety dalej nie wiem co z anteną.Czasem jeżdzę na odcinku lotniska i "dla zdrowia turbiny" bywa 230...Takiego "bata" jak opisujesz mam w busie ale tam V-max to 160 i nie do końca wyobrażam sobie półtorametrową antenę na dachu limuzyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antenę zawsze możesz dać krótszą, ale z dużego magnesu bym nie rezygnował, właśnie ze względu na duże prędkości.

Co do mojego montażu radia, to cięcia w elementach konsoli praktycznie nie było (w tym celu dokupiłem popielniczkę za ok. 70 zł). Wszystko można zdemontować i przywrócić oryginalny stan w ok. 30 min. :). Za to radio zostało podzielone na trzy części. Więcej tutaj: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1184888#post1184888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekaw jestem czy to sie sprawdzi?

 

Nie polecam.

O ile sam rzep będzie trzymał, to klej mocujący taśmę puści w najmniej spodziewanym momencie. Wystarczy że, słońce nagrzeje wnętrze auta i klej zaczyna "płynąć".

Sam rzep sprawdzi się w przypadku, gdy coś montujemy na górnej części deski, w przypadku montażu podwieszanego, gdzie występuje stała siła rozciągająca - prędzej czy później wszystko diabli wezmą. Sprawdzone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A montował ktoś cb za pomocą takich lub podobnych rzep!!!

http://www.strefakierowcy.pl/542,rzepy-montazowe.html

ciekaw jestem czy to sie sprawdzi?

Zależy, gdzie chcesz zamontować. U mnie te rzepy sprawdziły się przy mocowaniu cb radia do spodniej części przykrywki podłokietnika.

 

Pozdrawiam,

A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy, gdzie chcesz zamontować. U mnie te rzepy sprawdziły się przy mocowaniu cb radia do spodniej części przykrywki podłokietnika.

 

Pozdrawiam,

A.

dokładnie chcę właśnie zamontowac do spodu podłokietnika i właśnie myślałem że mogą sie sprawdzić więc może spróbuję w ten prosty sposób zamontować za pomocą tych rzep a jak się nie sprawdzi to będę szukał innego sposobu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Janek pisze, często puszcza sam klej ale to jest do rozwiązania ;) Sam sposób mocowania bardzo wygodny i praktyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja dorzuce kilka slow a pro po montazu CB'ka.

MIalem dylemat gdzie je zamontowac i wybralem natomiast pod siedzeniem. Jest tam sporo miejsca do czego przykrecic (konstrukcja metalowa) poza tym zasilanie tez tam jest, mozna sie wpiac do zasilania modulu podgrzewania siedzen. Cale radio wisi pod siedzeniem, glosnosc jest idealna, jedyny mankament, nie do konca idealna regulacja pokretlami, jednak ja mam radio z ASC, wiec jedynie co robie to wlaczam radio, wiec wiele do regulacji nie mam, natomiast jakakolwiek regulacja pokretlami nie sprawia mi klopotu, kwestia przyzwyczajenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności