Skocz do zawartości
dominb

Gdzie zamontować CB w B6

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wybrałem inne rozwiązanie, kupiłem sobie radyjko Alan 42 multi, ręczniak z przystawką pod antenę zewnętrzną i gniazdo zapalniczki (osobiście nie polecam wpinać się pod zapalniczkę, ale można łatwo przerobić), do tego mam antenkę ML-145 (midland) cały zestaw sprawuje się bardzo dobrze i nie martwię się, że komuś się cb spodoba i wejdzie do auta z szybą ;)

Wracając jeszcze do tematu anteny na magnesie jedno jest pewne gorsza jest do zestrojenia z radiem niż antena montowana na stałe tzw. w dziurze, ale nigdy jeszcze się nie spotkałem aby ktoś się skarżył że mu spadła czy się przesuwała po dachu (z cb mam do czynienia na co dzień, bynajmniej nie tylko jako użytkownik), no ale może akurat żaden z moich klientów nie osiągał na wspaniałych polskich drogach prędkości powyżej 200km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja się podzielę moim sposobem montażu wybrałem radyjko Albrecht AE 6890 wraz z anteną President Ohio. Radyjko posiada zdejmowany panel który można zamontować w dowolnym miejscu (u mnie w miejscu popielniczki) a do tego w każdej chwili zdemontować i schować do schowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Zamieść kilka zdjęć. Mnie to ciekawi, bo dotychczas przerabiałem panele od prezydenta na oddzielne.

Jak oceniasz to radyjko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie kilka zdjęć z zamontowanego radyjka

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/47c986f7f73a065a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2771f61550dbdee1.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c6b237ce5721e819.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4476e13d43f6ee56.html

 

Radio zamontowane po fotelem kierowcy a podłączone pod zapalniczkę, trochę zabawy z lutowaniem i ukryciem przewodów. Jedyne co to nie wycinałem z tyłu w popielniczce otworu na przewód podłączeniowy do panelu. Złącze DB 9 jest trochę duże. Przewód jak na zdjęciu widać puszczony bokiem ale akurat mi nie przeszkadza.

 

A co do samego radia to na razie spisuje się bez zarzutów choć w trybie local i włączonym ASQ mogłoby działać lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki.

Zostanę jednak przy prezydentach.

Po oddzieleniu, ich czołówka jest niewiele szersza od listwy ozdobnej i pięknie wchodzi w jej miejsce - po wycięciu stosownego fragmentu.

Łącze taśmą, która przechodzi pomiędzy górna i dolną atrapą deski i praktycznie nic nie widać.

Minusem jest niezabieranie czołówki a plusem, że wygląda jak fabryczny element samochodu.

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poszedłem na łatwizne i poprostu wsadziłem radio miedzy podłokietnik a siedzenie pasażera, napiecie w tylnej zapalnice, dalej kabel puszcony do bagaznika

radyjko trzyma sie bardzo sztywno, nie lata , łatwy dostęp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alan 87, którego ja używam, to strasznie wielka cegła. Daje wspaniałe możliwości, na wstęgach to prawie cały świat, ale o miejsce dla niego trudno. Kiedyś nawet próbowałem i jego przerobić na zdalny panel, ale się nie udało. W efekcie jest przykręcony na stałe do kanału od strony nóg pasażera i nawet niewiele przeszkadza. Mikrofon jest zamontowany na desce w miejscu zdemontowanego fabrycznego uchwytu do telefonu. Przy okazji, Niemcy wyjątkowo niechlujnie montują wyposażenie dodatkowe. Ten ma telefon w specyfikacji fabrycznej a po zdjęciu uchwytu, to dziurę miał wychapana chyba kilofem. Jest tak wielka, że ledwo uchwyt do mikrofonu ją zakrył. Kudy im do naszej finezji przy montowaniu radyjek

:bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w półce nad kolanem zdemontowałem ja bo nie widziałem nigdzie miejsca na alana 78plus multi zależało mi na tym aby nie bylo ono az tak 'krzykliwe; pod względem wizualnym nie tracilo przez to na wyglądzie ;) żeby po prostu nie bylo wiochy jutro dodam także zdjęcia jak zamontowałem antenę bo nie wyszły zbyt wyraźnie

 

a i chciałbym zaznaczyć ze zrobiłem tylko jedna mała dziurkę której po włożeniu półki z powrotem nawet nie będzie widać:dobrze ;D

newuploader_ad.php?ad_tag=Imageshack_Landing_pops2

P6040267.JPG

P6040261.JPG

P6040263.JPG

P6040272.JPG

Edytowane przez xRoBuS2000x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdziłem i podtrzymuje.

Gorszego miejsca nie można wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego ?

dla mnie bardzo praktyczne miejsce radyjko pod ręką nie rzuca sie w oczy nie trzeba sie gimnastykować i rozpraszać żeby ustawić głośność czy squelch dla mnie jest idealnie bo to dość duże radyjko i podkreślę jeszcze raz ze zrobiłem tylko jedna dziurkę której po włożeniu pułki nie będzie widać tak ze polecam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest uzasadnione oczekiwanie, że dyskutanci, chcąc okazać szacunek swoim interlokutorom, przed zabraniem głosu zapoznają się z dotychczasowym przebiegiem dyskusji.

Gdybyś to uczynił, znalazł byś moją wypowiedź z 13-09-2010 r. dokładnie omawiającą interesujący Cię aspekt zagadnienia.

To tylko kilkanaście postów wcześniej mimo, że prawie kalendarzowy rok upłynął. :krzeslem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu sie mylisz.. bo przeczytałem każdy post lecz nie zdawałem sobie sprawy ze to może być odpowiedzią na pytanie ''dlaczego uważasz ze to najgorsze miejsce'' :zeco

jak pisałem radyjko jest w miejscu pułki a nie jak w przypadku rozwiązania kolegi Killer71 przykręcone do niej.. wiedz radze czytać uważniej ja osobiście nie boje się wcale o moja lewą nogę ze mogla by zostać ucięta :doh

w załącznikach masz zdj które pokazuje ze cb nie wystaje o wiele więcej niż półka

w ogóle to wolność Tomku w swoim domku(passku) ja osobiście polecam takie rozwiązanie;)

 

mógłbyś dodać kilka zdjęć obrazujących twój pomysł na umieszczenie cb? nie martwisz się o nogi pasażera? :ocochodzi

 

peace :victory i przyczepności :))

P6040265.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak pisałem radyjko jest w miejscu pułki a nie jak w przypadku rozwiązania kolegi Killer71 przykręcone do niej.. wiedz radze czytać uważniej ja osobiście nie boje się wcale o moja lewą nogę ze mogla by zostać ucięta

 

Czy nie uważasz, że pewna różnica twardości plastikowej półki i metalowego radia może mieć znaczenie ?.

 

mógłbyś dodać kilka zdjęć obrazujących twój pomysł na umieszczenie cb? nie martwisz się o nogi pasażera?

 

Jest przykręcone do kanału środkowego, a więc twardego elementu konstrukcyjnego mającego właśnie powstrzymać deformacje części pasażerskiej i nie znajduje się na drodze nóg pasażera.

W czasie testów zderzeniowych widać, jak kolana kierowcy penetrują spód deski i właśnie dlatego umieszczono tam miękką, odkształcająca się konstrukcje. Władowanie tam naszej cegły na pewno nie jest dobrym pomysłem.

Jednak masz racje, To Twoje nogi i życzę Ci jak najlepiej, żadnych stłuczek przez najbliższe 100 lat.

 

"Volenti non fit iniuria"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polskie drogi sa tak niebezpieczne ze najmniej przejmował bym sie zagrożeniem ze strony cb ;))) pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale po co je jeszcze samemu zwiększać ?.

Facet o którym pisałem, wyszedł prawie bez szwanku, bo odpaliły poduszki.

Amputowano mu "tylko" lewą nogę. :passatfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są raczej sporadyczne przypadki no ale niektórzy pewnie wezmą to pod uwagę ;) i odbiegamy trochę od tematu 'gdzie..' ;) szerokości :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wicewersusu i 100 lat bez stłuczki :zdrowko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje jest dokładnie w tym samym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności