Skocz do zawartości
dominb

Gdzie zamontować CB w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym zapytać o propozycję miejsca montażu radia CB w passacie B6, a także jakie radio i antenę najlepiej wybrać. Odnośnie anteny to tylko magnes bo nie chcę nic wiercić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.forum.vw-passat.pl/topics57/prosba-do-posiadaczy-cb-radia-vt3876,46.htm

Odnośnie anteny to tylko magnes bo nie chcę nic wiercić.

...tzn. kupując stałe mocowanie wierci się coś??

Musze w takim przerobić swoją antenke przykręconą do klapy zwykłym imbusem :wstyd::cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam te same pytanie co w temacie ,a na forum nie mogę nic na ten temat znaleźć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam zamontowane pod prawym kolanem od spodu tak delikatnie nie chciałem by radio latało po samochodzie grucha leży sobie przy mieszku

Radio Janny II + antena Midland ML-145 kabel przedłużony x2 i mam puszczony w progu nic nie widać radio podłaczone pod wtyk zapalniczki włącza sie na zapłon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Ja mam Unidena małego schowanego w podłokietniku chyba najlepsze rozwiązanie ,moim zdaniem, kable poszły zboku fotela i do zapalniczki z tyłu ,dalej do anteny idzie w boczku i do kufra,nic nie widać jakby nie było cb, dopóki anteny nie wystawisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamontuje na rzepa do plastików po lewej stronie kierowcy... Rzadko uzywam radyjka.

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja zamontuje na rzepa do plastików po lewej stronie kierowcy... Rzadko uzywam radyjka.

Nie szkoda ci deski rozdzielczej/kierownicy ?:D

Według mnie najlepsze miejsce w B6 to jest w podłokietniku tylko musi być małe cb np. Uniden 520 lub President Harry i nie można mieć wejścia AUX

28112009030o.th.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie szkoda ci deski rozdzielczej/kierownicy ?

Nie szkoda. W schowku nie widac wyswietlacza i po omacku stawiasz radyjko. Na widoku bedzie lepiej, dzwiek nie zagluszony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam również w podłokietniku zamontowane radyjko i powiem ci że dźwięk jest słyszalny bez problemu i bez konieczności ustawiania głośności na maksa. Co do widoczności wyświetlacza to fakt nie jest on widoczny przez cały czas podczas jazdy ale skoro będziesz używał radia w aucie to głównie będzie to pewnie kanał 19 a nawet w razie potrzeby zmiany kanału na inny czy ustawienia radia na odpowiednią korekcję szumów można to zrobić bez patrzenia na radio w zależności od modelu i kierowcy zajmnie ci to nie wiecej niż tydzień żeby nie patrząc na radio móc je ustawić. Też na początku się zastanawiałem czy będzie dobrze, ze nie widzę wyświetlacza a teraz spokojnie mogło by go nie być i tez było by ok. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam w podłokietniku. Nie przeszkadza mi to że nie widzę radia bo i tak mam przyciski na wyczucie, zresztą w czasie jazdy to tylko RF Gain, squelch i głośność. TTI pasuje idealnie do podłokietnika paska ale niedługo wymiana radia także będę musiał pomyśleć nad jakimś mocowaniem żeby było tak samo jak TTI.

 

Do tego mam antenke presidenta Georgia, jakoś nie pasują mi duże baty na nowych samochodach :fajny

 

ps - podłokietnik jest podniesiony ale akurat mi ta wysokość pasuję, zresztą żona też nie narzeka :)

20100304173.jpg

20100304175.jpg

20100304178.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Moja propozycja jest taka:

1. Radio CB instaluje w schowku po prawej.

2. Głośnik ląduje najczęściej w tapicerce drzwi kierowcy w miejscu głośnika średnio tonowego, jeżeli miejsce to jest zajęte to instaluje go w osłonie nad nogami kierowcy ("nic nie wisi, nic nie wystaje")

3. Potencjometry oraz przyłącze mikrofonu lokalizuję na tapicerce drzwi kierowcy.

Rozwiązanie takie zapewnia pełen komfort korzystania z CB. Głośnik zapewnia super jakość odsłuchu , potencjometry i mikrofon pod ręką, niewidoczne CB nie psuje wyglądu wnętrza samochodu. Jeśli chodzi o antenę to w przypadku magnetycznej stosujemy dodatkowe złącze (w bagażniku) umożliwiające bezproblemowe jej odłączenie. W przypadku stałej na szczególną uwagę zasługuje Sirio Triflex ewentualnie Taifun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam B6 Variant z 2007. Moje CB to TTI 880, antena President Florida - zestaw odbiera rewelacyjnie:). W mieście do 4-5, a na trasie do 10km. Radio zamontowałem na stałe do otwieranego schowka po lewej stronie kierownicy (wygląda, jakby było montowane fabrycznie w WV - na przeglądach pytają, czy to nie jest samochód policyjny:). Kable schowałem pod plastikowymi osłonami, biegnącymi dookoła samochodu i podlączyłem do zapalniczki za podłokietnikiem. Przedłużacz kupiłem z oryginalnie zamontowanym wtykiem kątowym i praktycznie nie widać, że w gnieździe zapalniczki jest jakaś wtyczka. Gruszka wisi sobie na drzwiach, ponad sterowaniem szybami i lusterkami na oryginalnym uchwycie, który wsadziłem pomiędzi tapicerkę, a plastikowe wykończenie drzwi. Do radia podłączyłem zewnętrzny głośnik i przymocowałem go pod otworem, z którego wychodzi mój pas bezpieczeństwa - głośnośnik mam praktycznie przy uchu przez co głośność CB ustawiona jest na minimum - ja słyszę wszystko, a pasażerowie nie i mogą swobodnie rozmawiać lub słuchać muzyczki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Killer, zapodaj jakieś fotki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę uprzejmie :)

 

Dodam jeszcze tylko, że CB TTI 880 ma identyczne podświetlenie, jak Passacik, więc wygląda naprawdę zaje*iście!

 

Pzdr,

G

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś zaczerpnę z Twoich pomysłów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mogłem pomóc :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum. Killer71, rozumiem, że przykręciłeś wkrętami mocowanie radia CB do konstrukcji schowka, czy może zainstalowałeś to w inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak zamontowane myśle ze to najlepsze miejsce nie przeszkadza kierowcy łatwo się reguluje no i wszystko jest widoczne.

29042009.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glosnik umiesciles w miejscu gdzie jest poduszka powietrzna fotela. Podczas wypadku bedziesz mial niezla kaszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od tygodnia mam passata i cb od razu jakoś mi przypasiło pod siedzeniem kierowcy tam jest plastik zakrywający przewody do którego bardzo łatwo przymocować radio nie widać nie szpeci nic grucha schowana w schowku pod roletką przewód zasilający pod zapalniczkę więc także tam jak tylko potrzeba odsuwasz roletkę schowka i masz wszystko pod ręką jak nie potrzebujesz zamykasz i po sprawie . dostęp do radyjka rewelacja a nic nie szpeci bynajmniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności