Skocz do zawartości
topek

Jak i jaka plyte skutecznie wypalic dla MCD/MFD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

sciagnalem obrazy plyt dla nawgacji MCD/MFD. I nie moge ich z sukcesem wypalic.

Laduje nowa zawartosc plyty do nawi, ale potem sprawdza plyte i kaze wlozyc sobie oryginalna :)

Niektorych w ogole nie czyta.

Ma ktos sprawdzona metode, krok po kroku jak nagrac taka plyte CD?

Jakich plytek uzyc, zeby dzialalo?

Jak wypalac?

 

Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Domisieks

Kolego musisz nagywać programem clonecd z predkoscia 1x profilem teleatlasDX.

Chodzi już na verbatimach za 80gr.A im lepsza plytka tym lepiej.

Ja tak wypaliłem i chodzi bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego musisz nagywać programem clonecd z predkoscia 1x profilem teleatlasDX.

Chodzi już na verbatimach za 80gr.A im lepsza plytka tym lepiej.

Ja tak wypaliłem i chodzi bez problemu.

A skad wziasc profil teleatlasDX?

Ja kupilem 50 sztuk plytek sony :) CD-R

Masz jakas instrukcje, jak krok po kroku wypalic clonecd? Nigdy tego nie robilem.

 

Masz nagrywarke dvd czy cd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Domisieks

clone cd sciagnij z netu .Profil mogr ci wyslac mailem(trzeba ko wkleic tam gdzie zainstalowal sie clon w folderze profiles).A obsługa tego programu jest banalna wybiera sie tylko profil i predkosc zapisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyty sony sa dobre do nawi, sam takich uzywam. a skad wiesz ze masz poprawny obraz ? w sieci jest sporo takich co nie dzialaja :/ wazna jest tez nagrywarka, nie wszystkie potrafia dobrze nagrac plyte do nawigacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
plyty sony sa dobre do nawi, sam takich uzywam. a skad wiesz ze masz poprawny obraz ? w sieci jest sporo takich co nie dzialaja :/ wazna jest tez nagrywarka, nie wszystkie potrafia dobrze nagrac plyte do nawigacji

A masz taki obraz co bedzie dzialac?

 

Pozdrawiam

topek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz na maila lub prv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo płytek zmarnowałem, próbowałem nagrywać różne obrazy z sieci ... ale podstawa to nagrywarka która będzie w stanie w pełni obsłużyć profil nagrywania obrazu w programie CloneCD - profil zazwyczaj jest do ściągnięcia razem z obrazem płyty. Z doświadczenia wiem że nie ma najmniejszego znaczenia na jakiej płycie CD będzie się nagrywać bo wszystko zależy głównie od nagrywarki. Jak wszystko robisz zgodnie ze wskazówkami nagrywania i nadal nie działa to próbuj na innej nagrywarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do plyt to kiedys nagrywalem na TDK niebieskich i raz chodzily raz nie :/ przezucilem sie na sony i jak narazie problemu nie ma. Nagrywarka LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HE HE HE....HE:) temat stary i dobrze znany...navi VW czytaja czasem tylko jedne plyty i te na pewno przeczyta....to czarne plytki...nagrywajcie tylko na tych a przeczyta bezproblemowo...apropo...mam dzialajace oporgramowanie i mapy 2007 do navi jkby kto chcial

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe... chyba juz kazdy ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak widac nie kazdy jeszcze wie na jakich plytach nagrac a te fabryczne navi sa wybredne jesli chodzi o plytke...polecam czarne verbatim...nie mialem jescze z nimi problemu zeby navi nie przeczytalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Domisieks

jakie mapy macie?Ja mam DX 2007-2008pl-cz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowniez ta, no i francja, niemcy, italia, hiszpania, portugalia, skandnawia, glowne drogi europy. Wszystko 2007-2008dx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te co wy + teleatlas 2008 ale nie testowalem jeszce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam te co wy + teleatlas 2008 ale nie testowalem jeszce

 

a co to za mapa teleatlas 2008 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie wiem:) jak pisalem nie testowalem jeszcze ale jak sprawdze na pewno sie podziele wiadomosciami, jesli chodzi o same mapy teleatlasu to automapa 4 robiona jest na teleatlasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile sie nie myle to teleatlas to jest firma robiaca plyty z mapami. Wiec ja nie wiem co ty tam masz nagrane na tej plycie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam te co wy + teleatlas 2008 ale nie testowalem jeszce

 

no tak masło maślane :)

 

Teleatlas to firma która robi mapy DX oraz inne.

 

Pisząc teleatlas 2008 to tak jakbyś napisał że masz mapy Blaupunkt Travelpilot DX 2007/2008 ... to jest jedno i to samo.

 

Jedyną firmą która robi mapy w systemie DX do nawigacji jest firma Teleatlas.

 

EDIT 06.11.2007 - Wystarczy użyć wyszukiwarki GOOGLE by się dowiedzieć że jedna i druga płyta którą posiadasz to jest to samo ... wystarczy sprawdzić i poczytać zanim się coś głupiego napisze na forum - to nie śmietnisko. Tomczak, teraz masz powód by się oburzać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej...i znow to samo...zbesztaj wypowiedzi innego. juz pisalem w innym temacie ale tu tez o tym wspomne ze mam wrazenie ze jest na tym forum niewiele milych osob, po co to dogryzanie co?

 

NAPRAWDE NIE WIEM JESZCZE CO TO JEST, dostalem to jako obraz plyty od uzytkownika fabrycznej navi plik opisany jako teleatlas 2008, nie sprawdzalem jeszcze tego, tylko wspomnialem ze mam cos takiego a od razu poruszenie a wrecz oburzenie w stylu co ten koles tu wypisuje.

 

no nic...ja koncze temat

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności