Skocz do zawartości
StaruchPl

MFA Komunikaty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam Passata 1.9 TDI z komputerem MFA Plus. Najczęściej jeździ nim moja żona. Ostatnio komputer na wyświetlaczu kilka razy zasygnalizował jakiś komunikat jednak żona nie zna języka angileskiego i nie potrafiła odczytać tego komunikatu.

Moje pytanie jest następujące:

Czy jest możliwość aby przejrzeć pamięć komunikatów komputera i dowiedzieć sie co go boli? Jeżeli tak to jak to zrobić?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jechała na rezerwie albo włączyła się informacja o serwisie. Gdyby to była usterka to byś miał ten komunikat co chwilę i też byś go widział. Jak tego teraz nie ma to się nie przejmuj bo to była ww. pierdoła. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

Odświeżam temat wydaje mi się że w dobrym dziale ,dzień wczesniej bawiłem się komputerem w moim pasku i musiałem coś zmajstrować nie tak , na drugi dzień po ruszeniu wyświetlił mi się komunikat taki " SPEED 0KM/h EXCEEDED.i nie mogę przełonczyć na inne funkcję mfa podczas jazdy , moje pytanie jak to wyłączyć . Z góry dziękuję. Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie bawiles sie funkcja winter tyres . ? wyglada mi to wlasnie na ostrzerzenie o przekroczeniu predkosci na oponach zimowych. a w dodatku limit ustawiony na zero.

wejdz w mfa i przestaw . nie pamietam w ktorym pod menu iale chyba w setup.musialbym isc do samochodu ale bylo na forum o tym juz poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektóre nastawy można zmienic wyłącznie na postoju Już nie pamiętam co to było ale podczas jazdy nie dało się wejśc do tych nastaw.Koledzy z forum mnie oświecili. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyskakuje ten komunikat to dusisz ok i przechodzi w menu.

Przejdź na postoju przez funkcje komputera.

Jak to znajdziesz to ok i strzałkami zmieniasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Podlacze sie do tematu bo nie moge nigdzie znalezc tego co mnie interesuje. Jadac moim B6 zapalil sie na wyswietlaczu komunikat- duzy wykrzyknik a obok symbol tempomatu, do tego u gory napis "emissions garage" i kontrolka Check Engine. Musze przyznac ze motor nagle stracil na mocy. Zaraz po wyswietleniu komunikatu zatrzymalem sie i wylaczylem silnik i ponownie uruchomilem ale nic nie pomoglo ale po paru km jazdy juz bylo ok.. Wszystkie komunikaty zgasly ale check engine jeszcze swiecil przez dluzszy czas po czym zniknal. Co to moglo byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód wszedł Tobie w tryb serwisowy (wykrzyknik ) bo sterownik silnika wyłapał błąd ale pozwalający na dalszą jazdę lecz z ograniczeniami . Jak teraz nic nie ma to podłącz pod kompa i zobacz błędy w sterowniku silnika gdzyż usterka może powrócić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chris74

Ważne jest też spisanie tych błędów, bo nie wiadomo jakie mogą być kolejne a każdy numer błędu może naprowadzić mechanika na dokładniejsze zdjagnozowanie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem do domu i podloczylem pod kompa i ... i nic, nie ma zadnych bledow. Juz sam nie wiem, dlaczego sterownik nie zapamietal. Czyzby sam usunal blad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik sam nie kasuje błędów , problem pewnie leży w wersji oprogramowania .Nie czyta dobrze sterownika silnika . Jak raz się zapalił check od silnika to błąd na pewno jest zapisany w sterowniku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, takie rzeczy to ja tez wiem. Ale bledu nie ma. Jutro dokladnie przeskanuje cale auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak tam... bo u mnie to samo się stało i zanim polecę do magika chciałbym wiedzieć czego się spodziewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam w moim pasku po włączeniu zapłonu pojawia się komunikat głosowy forbidden wiecie może co on oznacza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy pojawia się komunikat Setup only when vehicle is stacjonary. Co to oznacza? To jest jakas usterka?

Samochód touran 19tdi 2006 r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podczas jazdy pojawia się komunikat Setup only when vehicle is stacjonary. Co to oznacza? To jest jakas usterka?

Samochód touran 19tdi 2006 r

To informuje ze ustawienia nie są dostępne podczas jazdy. To każdy ma. To nie usterka tylko informacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności