Skocz do zawartości
Gość karol londyn

Halas przy wlaczonej klimatyzacji.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karol londyn

witam. przy rozgrzanym silniku i wlaczonej klimie slysze halas spod maski. Tak jakby stukot ktory w momencie dodania gazu cichnie. Najbardziej denerwujace jest kiedy zwalniam na swiatlach na wolnych obrotach stukot ten jest glosniejszy od silnika, ale cichnie kiedy dodaje gazu, Na postoju na wolnych obratach kiedy silnik jest rozgrzany chalasuje rowniez, slychac w srodku jak i na zewnatrz. Oczywiscie problem znika kiedy wylaczam klime. Co robic ??? Co to moze byc? Czy ktos mial taki przypadek?? Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Mialem taki przypadek w poprzednim aucie audi A4.Podobno siadaja jakies lozyska w pompie od klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol londyn

Zauwazylem dzisiaj ,ze kiedy wlacze ECON halas znika a nawiewy dzialaja tak jak powinny. Tylko kiedy wlacze AUTO (lub chce ustawic manualnie) cos jakby sie zalacza z cichym piskiem i ponownie slysze stukot, jakby jakies stare nie nasmarowane lozysko. Czy ktos wie co sie zalacza po przycisnieciu przycisku AUTO, cos co nie dziala kiedy jest wlaczony ECON??? Prosze o pomoc! :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Marewel napisał co jest przyczyną. Dodam jeszcze jedną mozliwość - napinacz. Sprawdź lub oddaj do mechanika. Przecież nikt Ci mailem nie naprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy włączonym ECON sprężarka od klimy się wyłącza, dlatego cichnie twój problem.

Przy wyłączonej klimie pasek napędza tylko ułożyskowane koło pasowe sprężarki (czyli należy to łożysko wykluczyć z kręgu podejrzanych)

 

Prawdopodobnie łożyska wewnątrz kompresora są zajechane.

 

Napisz kiedy był wymieniany czynnik + olej w układzie który jest dozowany wraz z czynnikiem.

 

Może jeszcze być problem z napinaczem paska od klimy, kiedy załącza się kompresor i dostaje obciążenia może niedomagać łożysko napinacza.

 

Najlepiej podjedź do serwisu klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol londyn

Wiem ze nikt mi mailem nie naprawi , ALE zanim pojade do magika od klimy chcialem co nieco wiedziec jak to dziala , bo tu w Angli ludzie zazwyczaj nie maja pojecia o mechanice pojazdowaj, a mechanicy tylko wciskaja roznego rodzaju kity . Biedni posiadacze placza i placa. Dlatego dziekuje koledze Jacekp14 2005 za wyjasnienie mi jak to dziala. ps. Mam mojego paska od maja nie mam pojecia co bylo robione przy nim , mam tylko full service history z pieczatkami od VW . pozdro z Londynu. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na szrocie czy nie kupisz tanio używki. Do wymiany łożysk sprężarki trzeba odciągnąć gaz. Raczej wybierz dobry warsztat ponieważ wskazane jest przepłukać układ bo ten olej z powietrzem tworzy galaretkę. No i pozapycha Ci rurki. Oczyść filtry w rurkach na podszybiu i wymień tam oringi.

Pozdrowienie dla Polonii angielskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś to samo mam w moim aucie.Pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności