Skocz do zawartości
Pietern

Jak podłączyc zasilanie do tylnej zapalniczki?

Rekomendowane odpowiedzi

I skąd?

Kupiłem podłokietnik, który ma popielniczkę i zapalniczkę, poprzedni nie miał zapalniczki i mimo dokładnych oględzin nie zauważyłem żadnego kabla, który mógłby wieść zasilanie do niej. Nie palę i zapalniczka nie jest mi potrzebna, ale przydałoby się samo gniazdo. Skąd najprościej mógłbym pociągnąć zasilanie do niej?

pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

no to ja trochę odświeżę temat. Otóż u mnie nie działa główna zapalniczka, nie dochodzi do niej prąd:/ Macie pomysły gdzie mogę szukać przyczyny. Zaznaczam że autko kupiłem tydz temu i od początku nie działa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóż u mnie nie działa główna zapalniczka, nie dochodzi do niej prąd:/

a bezpieczniki sprawdziłeś, jeśli się nie mylę bezpiecznik nr 33 odpowiada za zapalniczkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

organista18 Tak jak mój przedmówca pisze - sprawdź bezpiecznik 33 (15A).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie wszystkie bezpieczniki sprawdziłem i są ok. Sprawdzałem te prze drzwiach kierowcy, no chyba że są jeszcze gdzieś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej bezpieczników nie ma. Wywalaj środkowy tunel i sprawdź wiązkę, inaczej nie dojdziesz w czym tkwi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więcej bezpieczników nie ma. Wywalaj środkowy tunel i sprawdź wiązkę, inaczej nie dojdziesz w czym tkwi problem.

 

Nie wiem jak w 3b ale w 3bg jeszcze są bezpieczniki pod tą obudową nad pedałami w której jest kieszeń na książkę serwisową. Tam właśnie mam bezpiecznik od zapalniczki znajdującej się w podłokietniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak w 3b ale w 3bg jeszcze są bezpieczniki pod tą obudową nad pedałami w której jest kieszeń na książkę serwisową. Tam właśnie mam bezpiecznik od zapalniczki znajdującej się w podłokietniku.

Gwoli ścisłości:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523

Widać, że tam są owszem bezpieczniki, ale do gniazd w bagażniku, oznaczone jako I i II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To je też się dołącze. Mam w 3bg zapalniczke za podłokietnikiem i ostatnio jak była potrzebna to się zorientowałem że nie działa, miernikiem kable sprawdziłem i prądu to tam nie ma :) I moje pytanie, czy zapalniczka tylna orginalnie jest podpinana pod przednią i mają ten sam bezpiecznik?? Czy szukać drugiego gdzieś tam nad nogami kierowcy??

I drugie pytanie, skąd pociągnąć zasilanie do zapalniczki w bagażniku, przyda się do lodówki, a obecnie nie mam w kufrze zapalniczki

 

Odnośnie bezpiecznika już znalazłem w szukajce ale jeszcze proszę o podpowiedź jak najlepiej podciągnąć zasilanie do zapalniczki w bagażniku

Edytowane przez Slaweeek
znalazłem w szukajce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slaweeek Możesz zasilić tak jak w oryginale - czyli z podstawy bezpiecznikowej znajdującej się w drugim rzędzie tablicy przekaźników ; lub z zapalniczki przed tylną kanapą na tunelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z tą zapalniczką tylną z podłokietnika? Jest podpięta pod przednią czy nie, bo i u mnie nie działa, a odpowiedzi na pytanie kolegi SLAWEEEK nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też tylna zapalniczka nie działa, ponieważ co najdziwniejsze nie ma wogóle do nie pociągniętej wiązki z napięciem. Szukałem i nic nie znalazłem, myślałem że może się odpieła ale nic nie znalazłem. W bagazniku mam dwa gniazda 12V może to jest przyczyną że producent przewidział tylko 3gniazda a 4 już nie podłączał w tunelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie też tylna zapalniczka nie działa, ponieważ co najdziwniejsze nie ma wogóle do nie pociągniętej wiązki z napięciem. Szukałem i nic nie znalazłem, myślałem że może się odpieła ale nic nie znalazłem. W bagazniku mam dwa gniazda 12V może to jest przyczyną że producent przewidział tylko 3gniazda a 4 już nie podłączał w tunelu.

Masz pewnie zmieniony tunel i ktoś nie podłączył. W 2001 roku montowali inne tunele i tam nie było zapalniczki(a może się myle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie dawał producent zapalniczki na część tylną tunelu ale zawsze możesz wyjść od zapalniczki z przodu z wiązka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz pewnie zmieniony tunel i ktoś nie podłączył. W 2001 roku montowali inne tunele i tam nie było zapalniczki(a może się myle)

Według nr VIN i kodów wyposażenia miałem przedni i tylni podłokietnik zamontowany fabrycznie.

6E3 Front center armrest

3NW Rear seat bench/backrest, split foldingwith center armrest

Ale wiązki do zapalniczki nie mam, chyba że ktoś wsadził zapalniczkę w tylni tunel, ale nie sądzę bo w samochodzie i tak nie było palone, zapalniczki i popielniczki nie zniszczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest na odwrót pod konsolą zapalniczka nie ma zasilanie na końcu tunelu jest ale nie z bezpiecznika 33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość asinstal

Przerobiłem temat. Bezpiecznik 33 jest od zapalniczki głównej (w popielniczce), natomiast pod kierownicą są bezpieczniki od gniazd w podłokietniku i w bagażniku - dostępne po zdjęciu obudowy z półką na książkę serwisową. Dwa, od dwóch gniazd w bagażniku (kombi) są widoczne od razu, a trzeci od gniazda w podłokietniku jest głębiej i wyżej, trudno go zauważyć i dosięgnąć, ale da się, Wszystkie były 20A i wszystkie przepalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak w 3b ale w 3bg jeszcze są bezpieczniki pod tą obudową nad pedałami w której jest kieszeń na książkę serwisową. Tam właśnie mam bezpiecznik od zapalniczki znajdującej się w podłokietniku.

 

Potwierdzam, w 3BG (sedan) bezpiecznik od zapalniczki w podłokietniku jest za polka gdzie jest ksiazka serwisowa.

Aby sie do nich dostac nalezy odkrecic 4 torxy, zdjac cala polke i u gory (takie pomaranczowe gniazdo) jest bezpiecznik 20. Ciezko do dostrzec na poczatku ale jest na 100% :)

po wymianie zapialniczka dziala.

 

Swoja droga, ciekawe ktory geniusz wymyslil zeby tak schowac bezpiecznik skoro jeszcze tyle wolnych miejsc jest w glownej skrzynce... :/

Edytowane przez qweluke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ze względu na to że nie mogę zakładać nowych tematów a mam problem na temat którego nie znalazłem wątku, podepnę się tutaj.

Jeżeli moderator byłby wstanie wydzielić nowy watek na temat mojego problemu i nie tylko(bo pewnie wielu posiadaczy Passata B6 ma takowy).

A mianowicie potrzebuję podpiąć CB radio na stałe ( z możliwością w miarę łatwego odłączenia), a dokładnie szukam miejsca jak najbliżej skrzynki gdzie są przekaźniki pod schowkiem po prawej stronie kierownicy. Chciałbym żeby zasilanie pojawiało się po wetknięciu kluczyka do stacyjki( ale nie w pozycji zapłon). W tej skrzynce u mniejest kilka przekaźników i jeden bezpiecznik (passat variant b6 highline 2008).

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności