Skocz do zawartości
Gość vwmaniac

zbiornik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vwmaniac

witam czy ktoś może eksperymentował z bakiem? chodzi mi o to czy ktoś z was wiercił dziurę w najwyżwszym punkcie jego i tam wkladal wentylicę? chodzi mi o jakies porady jak sie do tego zabrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest prostszy i mniej inwazyjny sposób. Usunięcie zaworu z górnej części wlewu paliwa.

Identyczny efekt!

Poszukaj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, było to już na forum, ale JAFO nie do końca prawdą jest to co piszesz, usunięcie zaworku odpowietrznika nie jest tym samym co założenie wentylnicy w najwyższym punkcie zbiornika (mówimy o kombiaku) z tej prostej przyczyny że oryginalny układ odpowietrzania ma krociec umieszczony sporo poniżej góry zbiornika, montaż wentylnicy (lub też specjalnego plastikowego kroćca) pozwala makynalnie wykorzystać pojemność zbiornika przeważnie w wiadomych celach :cwaniak: choć czasami tez po to by więcej zalać taniej ropy przed dalekim wyjazdem zagranicznym :cwaniak:

 

ps. tak na marginesie mam jedno i drugie rozwiązanie wykonane samodzielnie :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myslalem, ze po to, ale mialem malutka nadzieje, ze jednak chodzi o tuning :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edde ma rację, niedawno walczyłem ze zbiornikiem. Najlepszym rozwiązaniem jest założenie wentylnicy, na nią założyć przewód który będzie gdzieś wchodził w okolice wlewu, najlepiej trójnikiem w oryginalny przewodzik odpowietrzający. Wtedy będzie bezobsługowo :rotfl:

ps w moim sedanie też taki tuning mam :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vwmaniac

przydało by sie jakies foto story dla innych ;) którzy mają małe doświadczenie w tym np ja :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności