Skocz do zawartości
lysy777

dioda i uzbrojenie alarmu

Rekomendowane odpowiedzi

Obwody przy module są całe, w gumowej uszczelce między drzwiami również nie widać żadnych uszkodzeń itp. Są jak nowe. Obstawiam zamek i w weekend się za niego biorę. Czytałem jeszcze że jest przejście przez jakąś diódkę i czasem jak ona padnie to też się robi taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prozaiczne pytanie. Mam alarm fabryczny ( po zamknięciu z pilota dioda mruga i słychać sygnał dźwiękowy). Po zamknięciu kluczykiem dioda także mruga ale nie ma sygnały dźwiękowego. Czy alarm się uzbraja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przekręceniu kluczyka w zamku alarm się nie uzbroi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po przekręceniu kluczyka w zamku alarm się nie uzbroi.

 

Nie do końca tak jest ;)

 

 

A ja mam prozaiczne pytanie. Mam alarm fabryczny ( po zamknięciu z pilota dioda mruga i słychać sygnał dźwiękowy). Po zamknięciu kluczykiem dioda także mruga ale nie ma sygnały dźwiękowego. Czy alarm się uzbraja?

 

Spróbuj przekręcić jeszcze raz-być może uzbraja się za drugim razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie do końca tak jest

No fakt tych alarmów jest kilka modeli... szczerze mówiąc nie spotkałem się chyba jeszcze z takim ale spierać się nie będe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No fakt tych alarmów jest kilka modeli... szczerze mówiąc nie spotkałem się chyba jeszcze z takim ale spierać się nie będe ;)

 

Zauważ że da się ustawić VAG'iem różne opcje,np.ryglowanie za drugim razem,wł/wył kierunków itp. itd. :) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak :D Zgadza się.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam to sprawdzić? Trochę głupio jakby się nie uzbrajał :/ Człowiek ma tylko kluczyk bez pilota to co? nie uzbroi alarmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak mam to sprawdzić? Trochę głupio jakby się nie uzbrajał :/ Człowiek ma tylko kluczyk bez pilota to co? nie uzbroi alarmu?

 

Przekręć i przytrzymaj w pozycji zamknięte,bądź przekręć dwa razy ;)

Oczywiście tylko tak jak byś zamykał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powinno się wtedy stać? Bo żadnej różnicy niema :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdzone. Zamknięcie z kluczyka skutkuje uzbrojeniem alarmu :D

 

p.s. mam pytanie odnośnie zamków (żeby nie zakładać nowego tematu) :D

 

Czy dobrze myślę że zamki drzwi przednich są 8 pinowe a tylnich 6 pinowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moze powie mi ktos jak ustawic aby dioda zaczela mrugac za pierwszym razem. Teraz mruga mi za druga proba zamkniecia drzwi (z pilota czy tez z kluczyka). Wyladowal mi sie akumulator, poniewaz przed tem bylo normalnie czyli dioda swiecila za pierwszym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Moze powie mi ktos jak ustawic aby dioda zaczela mrugac za pierwszym razem. Teraz mruga mi za druga proba zamkniecia drzwi (z pilota czy tez z kluczyka). Wyladowal mi sie akumulator, poniewaz przed tem bylo normalnie czyli dioda swiecila za pierwszym razem

 

Możesz to ustawić VAG'iem.Zmień na blokowanie po pierwszym naciśnięciu przycisku na pilocie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a moze ktos mi powie gdzie jest ta felerna krańcowka - mikro styk ? czy ona jest w zamku czy gdzies za blacha ?

 

 

Doczytalem ze sa trzy mikrostyki w zamku ale jest tez czwarty od drzwi niby on bedzie odpowiadał za brzeczyk zapalonych swiateł nie wiem moze sie myle.

 

zamekb.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

1,2 i 3

 

i chyba ten nr.3 odpowiada nam za swiecaca diode bo jest na ryglu zainstalowany

Edytowane przez xmalpa23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

OK OK OK ale który jest odpowiedzialny za diode czerwona ten co znaznaczylem wyzej nr.3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to jeden odpowiada za diode, brzeczek, który to jest nie powiem Ci, bo ja w Golfie rozbierałem flaki a zamkiem zajmował sie kolega bo ktoś musiał pilnować klamotów na dworze :)

 

Jeśli nie działa Ci sama dioda a brzęczek tak to nie musi być wina mikroprzełącznika.

 

Jak będziesz się bawił w rozbieranie to od razu polecam zakup zapasowych śrub do zamka, ja musiałem jedną rozwiercić bo nie chciała puścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam to jeden odpowiada za diode, brzeczek, który to jest nie powiem Ci, bo ja w Golfie rozbierałem flaki a zamkiem zajmował sie kolega bo ktoś musiał pilnować klamotów na dworze :)

 

Jeśli nie działa Ci sama dioda a brzęczek tak to nie musi być wina mikroprzełącznika.

 

Jak będziesz się bawił w rozbieranie to od razu polecam zakup zapasowych śrub do zamka, ja musiałem jedną rozwiercić bo nie chciała puścić.

 

 

Wiesz co mi nie działa znaczy sie raz dziala raz nie - dioda. brzeczyk zalezny jest chyba wlasnie tez albo laczony z dioda i on tez działa jak mu sie widzi a mianowicie jak uda mi sie zamknac z dioda potem otworzyc drzwi włacze swiatła to brzeczy jak bez diody zamkne i otworz włacze swiatla nie brzeczy wiec szukam przyczyny wlasnie tam.

 

Kolesie pisza wyzej o otwieraniu zamykaniu od srodka o ryglowaniu podwójnym ogolnie farmazony :)

 

przyczyna bedzie na bank te mikrogowna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na bank mikrostyk. Razem z Gofrem moim robiliśmy z kolegą innego i tam nie działała dioda, brzeczek i ryglowanie. Po zmianie mikroprzelacznika wsio bangla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to na bank mikrostyk. Razem z Gofrem moim robiliśmy z kolegą innego i tam nie działała dioda, brzeczek i ryglowanie. Po zmianie mikroprzelacznika wsio bangla.

 

Tylko jeszcze sprawunia taka jest ze raz wlasnie rygiej zapada sie podwojnie po jednym kliknieciu na pilocie co nie i wtedy kiedy podwojnie sie zapadnie bo widze ten drugi ruch taki to swieci dioda a raz zapadnie sie tylko raz w dol i nie swieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności