Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie natknęło mnie żeby zrobić sobie wydech taki jak jest w W8, czyli dwie końcówki po bokach. I stąd moje pytanie, czy w pasacie b5 3BG jest miejsce gdzie puścić tą drugą rurę?? Bo z tego co wiem to tam może zbiornik paliwa przeszkadzać. Heh i moje drugie pytanie, może troche głupie to czy można sobie samemu coś takiego skleić czy kupować trzeba oryginalny od W8? Dodam że posiadam sprzęt typu migomat czy spawarka.

Bo mam upatrzoną dokładke zderzaka do W8 sedan i dlatego tak sobie myśle czy w coś takiego sie nie pobawić.

Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki i rady.

Pozdrówka :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w pasacie b5 3BG jest miejsce gdzie puścić tą drugą rurę??

Dokładnie tak jak napisałeś:

to tam może zbiornik paliwa przeszkadzać

 

Jeśli chcesz robić dwie końcówki, to sensownym rozwiązaniem będzie puszczenie rury w zderzaku i sprytne zakręcenie tak, jak to było opisane gdzieś na passatplus (nie mam teraz czasu szukać).

 

pochwal się efektami jak już skończysz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w kazdym 4-motion masz puszczone 2 rury od srodkowego tlumika

ale z tego co wiem, nie kupisz zadnego dedykowanego rozwiazania

pozostaje zakup w ASO lub wlasnorecznie spawanko + jakis uniwesalne tlumiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z tego co się orientuje to Ulter posiada taki dedykowany tłumik.

 

Pozdrawiam Gładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co jest na dolnym zdjęciu nie przejdzie - sam to przerabiałem :dobani: . Ultery mam jako końcówki, a jak pisał Marecek najlepiej zakręcić pod zderzakiem :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł a mógłbyś wrzucić jakąś fotkę jak to wyglada?? No chyba że nie masz mozliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lexwon

A ma ktoś zdjęcie jak to idzie w 4Motion? Czy w zwykłym da rade zrobić tak jak w 4Motion? Czy jest to może kwestia wymiany całego wydechu czy tylko jego części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boommax, dzięki ,właśnie miałem to poszukać bo u siebie bede robił

A ma ktoś zdjęcie jak to idzie w 4Motion? Czy w zwykłym da rade zrobić tak jak w 4Motion? Czy jest to może kwestia wymiany całego wydechu czy tylko jego części?
4motion wogle nie masz problemu bo masz 2 tłumiki,dospawujesz końcówki i jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadaj na schemaciku jak idzie w normalnym a jak w 4motion

forsw6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez odgrzebie kotleta, czy ktoś sie orientuje jakiej średnicy są końcówki od w8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko.

Czy zbiornik paliwa od 4motiona pasuje do zwykłego passka ??

I czy wymiana samego zbiornika umożliwi montaż układu wydechowego od W8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy taki zbiornik ci podejdzie bo ogólnie cały tył w 4motion jest inaczej skonstruowany:

-sam zbiornik jest dwukomorowy i posiada pompę która wyrównuje poziom w dwóch komorach

-tylna kanapa także jest inna

 

wg mnie lepiej porzeźbić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak z tymi wydechami? posiadam silnik 2.8 i napęd SYNCRO więc dwa tłumiki mi już idą ładnie na dwie strony. Obecnie chcę zrobić coś na wzór od W8, ale ceny troche mnie zabijają, na allegro ostatnio dorwałem używany wydech od W8 za 900 i do tej ceny należy doliczać jeszcze zakup dokładki tylnego zderzaka, której nigdzie indziej poza ASO nie można dostać (kiedyś, gdzieś w poście znalazłem, że niby 250zł w ASO). Obecnie się zastanawiam na założeniem samych końcówek, których jest pełno na allegro, tylko znowu problem z dokładka (można sobie samemu spróbować wyciąc, ale jednak co oryginał to oryginał), np. takich http://moto.allegro.pl/koncowka-tlumika-zagieta-do-diesla-diesel-stal-i1590087649.html ale czy to zda egzamin z wyglądem? kto ma jakąś wizje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nakładkę dostaniesz na allegro, tylko combi jednak dzwon po ludziach co handlują częściami do W8, nie ma ich wiele na allegro:)

http://moto.allegro.pl/dokladka-zderzaka-passat-b5fl-w8-kombi-2-wydechy-i1601832259.html

 

Jakos tydzień temu widziałem kpl. wydechy za coś ok. 700 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co kupic dokladke ??? sciagasz zderzak i od srodka w tej dokladce masz miejsce na wyciecie recznie takich otworow !! ja tak zrobilem i zajelo mi to 30min z ladnym wygladzeniem krawedzi :) co do samych tlumikow to niestety trzeba szukac :D ja rok temu za 2 tlumiki dalem 150zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ino dokładka od W8 jest tak fajnie wywinięta na zewnątrz, a wszystkie seryjne zderzaki (poza tym od parktronika) są skulone do środka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego neoeinz, możesz się pochwalić jak to zrobiłeś (jakieś foto poproszę), sam lubię dłubać troche przy samochodzie i nie wykluczam własnego projektu.

 

Może ktoś ma jakieś zdjęcie z passatem po przerobieniu na podobny wydech od w8, jak to wygląda bo cały czas myślę jak to zrobić tańszym kosztem niż wydawać koło 1 tys zł na używkę od w8, choć co oryginał to oryginał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności