Skocz do zawartości
martines

Czym wyczyścić ALUFELGI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tym środkiem "moje auto" które dalej będzie się zwać "gównem" (inaczej nazwać się nie da) z biedronki wymyłem raz felgi i mam kilka spostrzeżeń :

 

1. śmierdzi i gryzie w gardle conajmniej jak stuletni zbuk kurzego jaja.

2. po wymyciu i obitym spłukaniu felg zrobiły się tak jakby "matowe"- albo inaczej... tak jakbym spłukał wodą z jakąś zawiesiną wodną. Przetarcie felgi pomogło tyle co ślepemu okulary. Ostatecznie użyłem lekko ściernej pasty polerskiej.

3. rdza po tym gównie wylazła wszędzie gdzie tylko się dało... na hamulcach... na zaciskach...

 

 

4. zachciało mi się silnik umyć po SWAPIE a brakło mi Dimera :wmorde No to wziąłem ten super gówniany środek i spryskałem silnik oraz całą komorę silnika :wmorde Dimerem myłem już pare razy tak silnik i nic się nie działo a wszystko wychodziło jak z fabryki. Akurat miałem nóweczke GTB17 założoną na świerzo wypiaskowanym kolektorze..... i po tym gównie wyszła rdza dosłownie po kilu minutach. Silnik wyszedł o tyle bez szwanku ale turbo i kolektor wyglądały jakby było po przebiegu 200 tys km. Pewna osoba z forum widziała na własne oczy jaki był piękny efekt. Szkoda słów na to g.... ::sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na co dzień tez uzywam takiego psik psika nie pamietam jakiej firmy ale daje rade,a jak felgi troche zapuszcze to tylko jak kolega wyzej napisał Dimer :ok zawsze wszystko pusci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedziach napotkałem takie środki jak "Nielsen Cyclone APC" i "IronX" osobiście felgi psiknąłem pianą aktywną z dolewka APC, następnie mycie, IronX, glinkowanie i jeszcze raz mycie a na koniec zabezpieczyłem woskiem. Z efektu jestem mega zadowolony z użytych srodków tym bardziej, APC jest uniwersalnym środkiem i przyda się do tapicerki, silnika itp. Ironx użyłem również do szyb jak i na całą karoserie. Tematem tematu jest mycie felg, ale dodam również że, jeżeli komuś naprawdę zależy na czystości felg polecam klocki ATE Ceramic, testuje juz 3 tyg i żadnego pyłu na feldze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcą - klocki mają naprawdę ogromne znaczenie - ATE ceramic na bejce E46 z przodu, a z tyłu zwykłe ATE - jaki efekt? tylne felgi bardziej upylone niż przód. odnosnie środka do felg, ja proponuję Dragon`s Breath z ValetPro - na tyle mocny że wszystkie zabrudzenia metaliczne i niemetaliczne usuwa bez problemu, a na tyle delikatny, że nie uszkadza strukury lakieru UWAGA, NIE STOSOWAĆ NA ROZGRZANE FELGI. Odradzam za to środek do mycia felg z rodziny MOJE AUTO/SONAX - środek owszem może i skuteczny, ale zmył mi cały lakier z dekielków :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam mleczko cif:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norekkkkk

Witam, mam do was pytanie wczoraj kupiłem alufelgi z racji tego że były w cenie aluminium. Niestety jedna z nich jest strasznie zabrudzona osadem z klocków. Próbowałem już kilku sposobów, takich jak myjka, jakiś środek do alufelg K2, mleczko cif i lekkie szorowanie szczoteczką do zębów. Niestety jak można zobaczyć na zdjęciach praktycznie nic to nie dało. Proszę o radę jak je doprowadzić do normalnego wyglądu. Dodam że powłoka z tego osadu jest dość gruba a nie chce zniszczyć alufelg.

http://www.iv.pl/viewer.php?file=20479805242639408265.jpg

http://www.iv.pl/viewer.php?file=36872657022915124888.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam do was pytanie wczoraj kupiłem alufelgi z racji tego że były w cenie aluminium. Niestety jedna z nich jest strasznie zabrudzona osadem z klocków. Próbowałem już kilku sposobów, takich jak myjka, jakiś środek do alufelg K2, mleczko cif i lekkie szorowanie szczoteczką do zębów. Niestety jak można zobaczyć na zdjęciach praktycznie nic to nie dało. Proszę o radę jak je doprowadzić do normalnego wyglądu. Dodam że powłoka z tego osadu jest dość gruba a nie chce zniszczyć alufelg.

http://www.iv.pl/viewer.php?file=20479805242639408265.jpg

http://www.iv.pl/viewer.php?file=36872657022915124888.jpg

Jakiś środek typu APC - np. Meguiars APC - ja używam i jest super, rozcieńcza się z wodą w zależności od czyszczonej powierzchni. Myje tym większość rzeczy w aucie, od silnika przez felgi do wnętrza. Drugi środek to Tenzi Prix - do usuwania zanieczyszczeń metalicznych. Te dwa środki i trochę czasu i powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam każdego środka do mycia alufelg, one mają takie same działanie i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja używam każdego środka do mycia alufelg, one mają takie same działanie i jestem zadowolony.

Proszę- nie porównuj dziadostw z Lidla czy Biedronki do profesjonalnych środków. Miałeś chociaż coś z Tenzi, Kemko czy choćby z ValetPRO? I też nie jest tak jak piszesz, że każdy środek tak samo działa- jeden ma silnie oddziaływać na smołę, drugi na zanieczyszczenia z tarcz i klocków a trzeci myje ogólne zabrudzenia.

 

Tani a dobry- polecam Kemko Super Clean http://www.sklep.motogo.pl/pl/p/Kemko-Super-Clean-Preparat-do-mycia-felg-500ml/981 (lub większe opakowanie http://www.sklep.motogo.pl/pl/p/Kemko-Super-Clean-Preparat-do-mycia-felg-5L/985).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskaż mi kolego gdzie napisałem o produktach z biedronki czy innego sieciowego g...a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdego środka= każdego ogólnie dostępnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu użyłem MrProper'a do mycia przypalonych garnków(znajomi przywieźli mi z Niemiec). Jak zobaczyłem, że rozpuścił niemiłosiernie zasyfioną patelnię to spróbowałem najpierw na kołpakach, a później na felgach. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Ale gdy po ok. miesiącu popatrzyłem na murek gdzie do tej operacji oparte były kołpaki to ujrzałem je pięknie odwzorowane. Niezła chemia. Na szczęście po zabiegu dokładnie spłukałem(kołpaki i felgi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle Kolego czarekcw zrozumiałeś moją wypowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pianownica wykonana z opryskiwacza Florabest kupionego w Lidlu za 15 zł. Instrukcja wykonania w opisie filmu pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=oPQyO4z6vqM. Spryskanie felg aktywną pianą, odczekanie aż zacznie działaś oraz czyszczenie okrągłym pędzlem oraz końcowe spłukanie myjką daje dobry efekt końcowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moze trochę nie w temacie,ale tu najświeższa odpowiedz znalazłem w temacie alufelg. Jako stosunkowo świeży forumowicz, nie mogę założyć nowego tematu,wiec wybaczcie.

Wczoraj kupiłem nowe felgi. Podczas przekładania kół stała sie tragedia. Ześlizgnął mi sie klucz ze śruby antykradziezowej i nakładka do jej odkręcenia jest kompletnie obrobiona. Nie da rady nią już odkręcić śruby. Szybko podjechałem do dwóch oponiarzy,ale rozłożyli ręce. Zdążyłem tez podjechać do serwisu vw który był niestety już zamknięty,ale naszczescie spotkałem pracownika tego serwisu który go zamykał. Powiedział on ze nie kupie tej nakładki nigdzie ponieważ jest ona indywidualna do każdego samochodu. Czy moze ktoś kiedyś rozwiercal taka śrubę? Za wszystkie sugestie z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może przyspawać jakąś inną zwykłą nakrętkę i odkręcić. Jedyny problem to właściwe przyspawanie aby nie uszkodzić felgi. Może jakimś MigMagiem, albo elektrycznie punktowo. Mi kiedyś przytrafiła się przygoda. Z tą różnicą, że ja zgubiłem tą "głupią" nakładkę i nie mogłem odkręcić kół. Taki zabieg mnie uratował i mogłem zmienić koła na sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Moze trochę nie w temacie,ale tu najświeższa odpowiedz znalazłem w temacie alufelg. Jako stosunkowo świeży forumowicz, nie mogę założyć nowego tematu,wiec wybaczcie.

Wczoraj kupiłem nowe felgi. Podczas przekładania kół stała sie tragedia. Ześlizgnął mi sie klucz ze śruby antykradziezowej i nakładka do jej odkręcenia jest kompletnie obrobiona. Nie da rady nią już odkręcić śruby. Szybko podjechałem do dwóch oponiarzy,ale rozłożyli ręce. Zdążyłem tez podjechać do serwisu vw który był niestety już zamknięty,ale naszczescie spotkałem pracownika tego serwisu który go zamykał. Powiedział on ze nie kupie tej nakładki nigdzie ponieważ jest ona indywidualna do każdego samochodu. Czy moze ktoś kiedyś rozwiercal taka śrubę? Za wszystkie sugestie z góry dziękuje.

 

z której strony ci się to uszkodziło pokaż jakieś foto. możesz wkleić zdjęcie innej nakładki i zaznaczyć gdzie uszkodziłeś wtedy coś się podpowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.jpg

To jest ten wynalazek. Klucz do kół był minimalnie luźny a ktoś dokręcił śrubę z ogromna siłą. Podczas próby jej odkręcenia nakładka spadła ze śruby,a efekt widać na zdjęciu. W poniedziałek będę dzwonił do serwisu. Moze po nr win uda sie zamówić nową nakładkę. A swoją drogą kto dziś kradnie alufelgi? Po jaką cholerę VW zakłada takie wynalazki? Ja osobiście jak tylko zdobędę kopie nakładki wyrzucę te sruby w diabły.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

bbbb-a nie uszkodziłeś felgi podczas spawania?

Szukalem w internecie i znalazłem na forum BMW info żeby nawiercić śrubę,zrobić lewy gwint,wkręcić śrubę i dokręcające ja wykręcić śrubę antykradziezową. Niby dobry sposób tylko ta śrubka jest chyba cholernie twarda,wiec sie zastanawiam czym i jak ja nawiercić?

Edytowane przez Peno02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności