Skocz do zawartości
martines

Czym wyczyścić ALUFELGI

Rekomendowane odpowiedzi

też ostatnio czyściłem Aluski , całe od wewnątrz miały nalot z klocków i tarczy,

 

najlepiej i najszybciej z chodziło, Proszkiem do zmywania i tarcie drucikiem kuchennym, teraz wyglądają lepiej jak nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mieszam pół na pół alkohol etylowy 96% z woda i myje najpierw tym pużniej płyn a na końcu pasta original tempo taka z porsche na obrazku do felg:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw spryskuje płynem do mycia silnika (produkt z Lidla), następnie karcherem spłukuje i spryskuje środkiem do mycia felg (też produkt Lidlowy).

Osad z klocków ładnie złazi. Niestety mam już lekkie wżery na alufelgach zimowych i aby doprowadzić je do stanu idealnego zostaje tylko lakierowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja polecam Dimer http://www.olejesamochodowe.com.pl/p/1503,51/piana-aktywna-dimer-5kg/ . Środek siekiera . Jak się go rozcieńczy można z nim myć silnik , myć alufelgi , prać tapicerki . Polecam żaden brut nie jest mu straszny wystarczy spryskać odczekać i spłukać wodą . Nawet ostatnio wlałem go do maszyny i prałem dywan . Ludzie takiego efektu nigdy nie widziałem po jednym praniu dywanu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyściłem ,,aktywną pianą,, z castoramy. Dostępna jest w postaci koncentratu.

Przelałem płyn (bez rozcieńczania) do pustej butelki (musi mieć dyszę spieniającą) po płynie do mycia szyb.

Spryskałem felgę, po ok 10 min. przedrapałem starą szczoteczką do mycia zębów.

Jeszcze raz spryskałem, po kolejnych 10 minutach, spłukałem wszystko myjką wysokociśnieniową.

Efekt, fele jak nowe ze sklepu. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak pozostali użyłem CIF-a i zlazło prawie wszystko - poza kropkami. Nie były to kropki z asfaltu bo żadną chemia nie chcialo zejsc wiec w ruch poszedł papierek wodny 850 a nastepnie pasta TEMPO (ps zmienia nazwe na turbo) i po kropkach ani śladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś umyłem autko. Na felgach zauważyłem jakby żółty nalot. Trochę obawiam się czyścić nowych alufelg CIF em. Możecie poradzić jakiś profesjonalny preparat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia felg polecam IronX lub TriX. Genialnie czyści felgi z rozmaitych nalotów generalnie w środowisku deteilingu niezastąpiony preprat do felg ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest pasta polerska a nie preparat do czyszczenia felg... Tzn chyba że ktoś ma całe w polerce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wypolerowane aluminium to jest błyszczące ;) wcale chromu nie mialem na myśli ;) wiem co to za pasta bo mam w domu i używana jest do czyszczenia polerowanego rantu w BBS'ach

z resztą masz na tej stronce opisane wszystko

"Zastosowanie: do polerowania wszelkich części chromowanych (alufelg, tłumików, elementów ozdobnych, zderzaków itp). Doskonale nadaje się również do utrzymania i konserwacji felg polerowanych. Jest to prokukt przydatny każdemu kierowcy samochodu oraz motoru."

Edytowane przez Spider93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uznana na całym świecie, najwyższej jakości pasta METAL POLISH do czyszczenia, zabezpieczenia i polerowania wszystkich jasnych metali firmy AUTOSOL. Pasta podczas jednoetapowego procesu doprowadza zabrudzoną powierzchnię metalu do lśniącego połysku. Czyszczące właściwości pasty, silnie usuwają zabrudzenia oraz uporczywe ślady rdzy, pozostawiając wypolerowaną powierzchnie metalu.

Przeznaczenie: do stali zwykłej oraz nierdzewnej, mosiądzu, aluminium oraz powłok chromowanych i wszystkich innych metali.

 

Rezultaty: usuwa ślady rdzy, naloty, przebarwienia nadając wysoki połysk polerowanej powierzchni.

Zresztą jak używałeś to wiesz że jest dobra i naprawdę usuwa śniedź i nalot

 

Nie wiem co mi chcesz tym udowodnić :P Juz napisałem że to jest pasta do felg polerowanych lub chromowanych na pewno nie do lakierowanych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tak jak pozostali użyłem CIF-a i zlazło prawie wszystko - poza kropkami. Nie były to kropki z asfaltu bo żadną chemia nie chcialo zejsc wiec w ruch poszedł papierek wodny 850 a nastepnie pasta TEMPO (ps zmienia nazwe na turbo) i po kropkach ani śladu.

 

kolego na kropki a asfaltu, zeby nei drapac i nie szorowac troszke benzyny lub ON - szmatka i sladu nie ma

 

---------- Dodano o 14:30 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:22 ----------

 

a ja swoje myje najpierw najzwyklejszym plynem do naczyn i szczoteczką do garów, ale taką nie drucianą, a potem pryskanie preparatem do mycia felg i plukanie. no i podstawa tak jak koledzy ponizej piszą to CIEPLA WODA. felgi jak nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super środek do felg to Kenotek 1L butelka z atomizerem -koszt w granicach 40pln. Są 2 rodzaje, 1- kołpaki i felgi a 2-tylko do felg. Naprawdę polecam. Kolega miał żółte fele jak pieron po 1,5 roku użytkowania autka. Popsikał fele ( nie mogą być gorące ) i odczekał 5minut, potem karcher i płukanko. Lśnią jak lustereczko. Dostępny jest na alledrogo:)

Edytowane przez Mariusz1977

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem do alu przydatny jest środek czyszczący z Bilt hamber, bardzo fajna jest pasta Mathers Mag, z finish care też korzystałem ale juz nie było szaleństwa :D. Do skomplikowanych ;) zabrudzeń poleciłbym mocarza http://www.detailer.pl/sklep/579-car-pro-tarx-50ml.html ale nie w zamkniętym pomieszczeniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariuszek78

wczoraj przyszła mi paczka z kosmetykami do odsyfienia passka na wiosne po tej nieszczesnej zimie. zamowilem sobie takze srodek do felg, sporo czytalem o tym i jednak zdecydowalem sie na tansza opcja czyli valetpro

 

http://shinemaster.pl/felgi-i-opony/103-valetpro-bliberry-wheel-cleaner-1l.html

 

dzisiaj umyłem letnie kola na probe i jestem zachwycony, spryskalem roztworem koła, delikatnie szczotką poszorowałem po czym spłukałem wodą i czyściutkie :) a co najwazniejsze malo tego srodka idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świetnie , może jakieś zdjęcie wrzucisz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy z tymi kosmetykami?? to jest najbardziej agresywna chemia owszem schodzi łatwo ale jak się tego dobrze nie spłucze to te czarne kropki niedługo się pojawią a po zatym alusy są lakierowane lakierem bezbarwnym co te kosmetyki poprostu niszczą ten lakier najtaniej i najbezpieczniej wyjdzie kwas solny rozrobiony z wodą w proporcji 2,5 litra kwasu na 10 litrów wody czyli jeszcze dużo zostaje ;D sorrry za te proporcje ale na myjni robię to mamy takie duże dostawy i niewiem czy można kupić w mniejszych ilościach kwasu a i uwaga kwas wlewamy do wody nigdy odwrotnie

Edytowane przez szczypior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mogę polecić środek Moje Auto do Felg. Naprawdę daje sobie świetnie radę i cena nie najwyższa:

taaa i na ile to starcza? lepszym rozwiązaniem jest mocna chemia coś pokroju tenzi truck clean pewnie już ktoś wspomniał o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności