Skocz do zawartości
Don-Damiano

szumi skrzynia biegów?

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM Koledzy, szukalem w szukajce ale nic podobnego nie wynalazlem.mam takie pytanie wczoraj przyjechał do mnie znajomy oczywiscie passatem 2002 r 1.9 TDI 130km AVF czyli z 6 skrzynią, przejechalismy sie i stwierdzilismy ze cos szumi w okolicach lewarka od zmiany biegów, najbardziej słychac to przy zmianie biegów np z 4 na 5 i z 5 na 6(dodam ze jak zapne 5 lub 6 i przytrzymuje-dociskam delikatnie ręka to nie słychac tego szumienia).słychcac to tez nawet jak jedziemy autem, wcisniemy sprzegło i szkeirujemy(będacy na luzie) lewarek w kierunu obojetnie jakiego biegu nie wpinajac go, taki dziwny szum, szelest sam nie wiem jak to opisać, na postoju jest wszystko ok tylko podczas jazdy miozna to stwierdzic, czy ktos z was spotkał sie z takim problemem??

 

nikt z was nie mial doczynienia z takim problemem???

Edytowane przez kazio
scalono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oli20041

ja mam w moim passku ten sam szum przy lewarku ,jak sobie poradziłeś?daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzeglo , mech roznocowy, oleum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw

a moze poduszki wyrobione i na gałce zmiany biegów słychac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łożyska tak chodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra juz po problemie, kolega nademną ma racje to łozyska, których wymiana mija sie z celem. druga skrzynia i za jednym zamachem nowe sprzegło i dwumasa, troche kasiorki poszło ,ale teraz auto sprawne na paredziesiat tysiaczków, a ze auto duzo lata to lepiej troche zainwestowac i jechac pewnie, no prawie pewnie bo to mechanizm a jak to z mechanizmami bywa i nowe czasami sie psują. pozdrawiam

P.S auto szfagra, któym dosyc czesto i ja smigam. Osobiscie mam AWX i bardzo sobie go chwalę:)

Edytowane przez Don-Damiano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

don ,po jakim przebiegu zaczęła ci skrzynia szumieć i czy szum się nasilał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego przy ok 230 tys, na początku było delikatnie słychac potem szum się nasilał... teoretycznie można było z tym jezdzic, ale tu sie nasuwa pytanie jak długo, a przy samochodzie uzywanym na takie trasy jak ten nie ma czasu na awarie w trakcie, pzdr

Edytowane przez Don-Damiano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie to samo szumi gwiżdże na 5 biegu przy przyśpieszaniu oraz buczy prz hamowaniu biegami .Pytanko czemu Dono wymienialeś sprzegło i dwumasówkę. To konieczne przy wymianie skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy u mnie to samo szumi gwiżdże na 5 biegu przy przyśpieszaniu oraz buczy prz hamowaniu biegami .Pytanko czemu Dono wymienialeś sprzegło i dwumasówkę. To konieczne przy wymianie skrzyni?

Po pierwsze popatrz kiedy był napisany poprzedni post :D

W Twoim przypadku mogą to być łożyska w skrzyni,ale i tak banalany powód jak olej.I właśnie to na początku bym sprawdził.Może już "woda" będzie zamiast oleju ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dzieuję Patryk.

O co chodzi z tym "popatrz kiedy ostatnio był napisany ostatni post "? nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic,spoko :D tylko zadałeś pytanie koledze który napisał posta 02-12-08, 00:27 ;)

Mógłbyś się nie doczekać na odpowiedź od niego ;)Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem ze skrzynią 6 biegów

popytałem znajomych i większość zaleca wymianę na nową ( inną w sensie używaną) , ale jednocześnie inni twierdzą ,że jeśli ktoś wypycha skrzynię 6 biegów to musiał mieć ten sam problem i istnieje niemal 100 % ryzyko że kupi się "szumiącą" skrzynię

początkowo ten szum był naprawdę niezauważalny ale z biegiem km robi się coraz głośniej , a niektórych przypadkach zakrawa to na dźwięk wiertarki podłączonej pod napęd

dodam , że częstowtliwość tego hałasu jest zgodna z obrotami kół, nie silnika

tzn nawet jak leci na luzie auto to słychać ten szum , a przy hamowaniu silnikiem jak ktoś wyżej zauważył jest to normalne buczenie.

czy te skrzynie 6 biegów były faktycznie takie felerne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam paska 1,9TDI 131KM kupiłem go w niemczech w salonie mam

160 tyś km wg papierów i serwisu wiarygodny jak na 2003r. Podczas podróży

z niemiec co jakiś czas pojawiało się terkotanie. Dzisiaj terkocze non stop

wraz ze wzrostem prędkości narasta ten hałas. Podnosiliśmy go na podnośniku

mechanik stwierdził, że najprawdopodobniej poszedł układ różnicowy kręcąc jednym kołem drugie stało martwo nawet nie drgnęło. Proponowano mi używkę

ale jaka gwarancja,że nie będzie miała nakręcone ponad 300 tyś. i po pół roku

padnie coś innego i min. 9 stówek poszło. W firmie której pracuję mamy duży tabor pojazdów w tym sporo VW nasi mechanicy naprawiają tam skrzynie

sunchro kazali mi przywieźć moją to rozbiorą i zobaczą. Jaki będzie finał napiszę. Pozdrawiam!:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chce zakładać nowego tematu, więć odświerzam ten.

Pacjent-Passat B5 AFN 110km.

jak się jedzie na 4 biegu zwłaszcza jak zimny rano to przy dodawaniu gazu zaczynają się szumy przy około 80km/h, autko ma zrobiony chip na 135km w dodatku nie ma lekko bo raz w tygodniu ciągnie za sobą przyczepkę ( masa 1000-1200kg) -50km.

Czy te szumy to łozyska? warto naprawiać skrzyń czy lepiej kupić z Angola używkę za 400zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich od niedawna jestem posiadaczem Passata b5 fl AVF czyli 6 biegów. Dziś wróciłem od mechanika który robił mi zbieżność i zapytałem go o problem z huczeniem (jak łożysko) w lewym kole które przy łukach daje o sobie znać. Mechanik stwierdził że to nie łożysko a skrzynia biegów coś takiego powoduje. Trochę nie chce mi się w to wierzyć że czeka mnie wymiana skrzyni.

Po krótkim opisie mam pytania:

1) czy skrzynia może huczeć tylko przy pokonywaniu łuków i orientacyjnie słychać ją po prawej stronie (jakby koło)

2)Czy łożysko może być do wymiany skoro nie ma luzów na kole?

Proszę o jakąkolwiek pomoc w tej kwestii.

Edytowane przez otto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do szczupak28

 

 

jak juz chcesz zmienic skrzynie to szukaj FHN / GGB

ma najdluzsze przelozenia i pasuje plug&play

 

tylko bedziesz musial przyzwyczaic sie jezdzic na 4 do 80km/h

powyzej tej predkosci na 5 najmniej pali

 

i co najwazniejsze to jest bardziej wytrzymalsza bo byla zakladana w silnikach AWX:jasne

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam wszystkich od niedawna jestem posiadaczem Passata b5 fl AVF czyli 6 biegów. Dziś wróciłem od mechanika który robił mi zbieżność i zapytałem go o problem z huczeniem (jak łożysko) w lewym kole które przy łukach daje o sobie znać. Mechanik stwierdził że to nie łożysko a skrzynia biegów coś takiego powoduje. Trochę nie chce mi się w to wierzyć że czeka mnie wymiana skrzyni.

Po krótkim opisie mam pytania:

1) czy skrzynia może huczeć tylko przy pokonywaniu łuków i orientacyjnie słychać ją po prawej stronie (jakby koło)

2)Czy łożysko może być do wymiany skoro nie ma luzów na kole?

Proszę o jakąkolwiek pomoc w tej kwestii.

 

 

odp 1 tak ale to raczej rzadkie przypadki zdazajace sie najczesciej kiedy z skrzyni wyleci olej

odp 2 tak zuzyta bieznia lozyska nie musi miec luzow zeby huczec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po zakupie 2 lata temu samochodu 130KM 1.9 diesel, skrzynia 6 wymieniłem ją właśnie ze względu na szum. Kupiłem po prostu inną używaną. Do tego miesiąca, czyli 2 lata było ok. Z wymienianą zaczęło się dziać to samo, czyli hałas od 3 biegu w górę. Na 4 jak lewarek się lekko cofnie w stronę fotela to hałas się zwiększa. Oczywiście pewnie łożyska jakieś w skrzyni. Teraz nasuwa się pytanie... Czy znów ryzykować i kupić kolejną używkę, czy skrzynię regenerować? Jeśli regenerować, to jakie to będą koszty? Proszę również kolegów o ewentualna pomoc na priv, na temat jakiegoś sprawdzonego zakładu, co takie skrzynie regeneruje. Szczerze, to mam dość tego problemu. Aż tak były te skrzynie nieudane, że wciąż się sypią, czy ja mam po prostu pecha? A może pasuje jakaś inna, lepsza jakościowo skrzynia do tego auta?

Edytowane przez konieczko76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z huczącą skrzynią biegów i przymierzam sie do wymiany. Wg wlepki siedzi u mnie skrzynia FRK, która nie ma najlepszych opinii. Słyszałem, ze bez zadnych przerobek pasuje skrzynia DQS od 2.5 V6. I moje pytanie brzmi czy ktos mial okazje wymieniac badz slyszal o takiej wymianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności