Skocz do zawartości
poldeczek1

zmiana nawigacji z MCD na MFD

Rekomendowane odpowiedzi

Kup MFD C lub najlepiej D. Wszystko powinno działać, bo masz jak widzę wyświetlacz i kierownicę podłączone przez mini iso a w czerwonej kostce masz tylko plus po zapłonie i sygnał wstecznego to też wykorzystasz przy MFD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ,że po zakupie wersji D będę musiał podłączyć 3 kable w/g schematu z navi do licznika,a do czego wykorzystam sygnał wstecznego i plus z czerwonej kostki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przełożysz te kostki oprócz czerwonej i po sprawie.

Sygnał wstecznego i plus przełożysz do navi MFD do wtyczki 26-pinowej, oprócz tego będziesz musiał podać sygnał gala do tej wtyczki, który teraz masz w czarnej kostce iso pin nr 1.

Sygnał cofania dajesz na pin nr 17, plus po stacyjce na pin nr 4, a galę na pin nr 5.

Powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to jest dopiero pomoc! dziękuję bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,podłączyłem navi MFD według w/w instrukcji oprócz wtyczki 26 pin i działa wszystko(oprócz nawigacji) super,dziś podłączyłem tą 26 pinową wtyczkę i popaliło mi 2 bezpieczniki 3 i 5-ty.podłączyłem na 4 pin +po stacyjce,na 5 gale,na 17 sygnał cofania.Sygnał cofania i + po stacyjce wziołem z tej wtyki która została po MCD,do tej samej wtyki podłączony mam też adapter multimedialny do kamery cofania,która działa bez zarzutu.Co zrobiłem nie tak?? po spaleniu bezpieczników zapaliły sią kontrolki na liczniku (po przekręceniu kluczyka )od ABS i ESP,nie działao też światło cofania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś zwarcie, może pomyliłeś piny? Albo ten adapter coś przeszkadza, nie wiem.

Powinno wszystko działać, ewentualnie nie podpinaj sygnału cofania i tyle-też będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże ,źle wpiąłem wtyczkę26 pin,zasugerowałem się schematem naklejonym na obudowę tzn wtyki od zasilania,głośników i te od zmieniarki i kierownicy rozrysowane są tak samo jak się na nie patrzy a wtyk 26 pin jest odwrócony na rysunku o 180 stopni!!!!!!!ehh.Teraz juz nie pali bezpieczników jadę sprawdzić czy navi dobrze prowadzi,mam nadzieje że nic nie spaliłem tym odwrotnym podłączaniem

 

wszystko działa idealnie,Automapa to to nie jest ale czego w sumie się spodziewać,jak nawet oryginalnie polskiego języka w navi niema

Edytowane przez stiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam dość poważny problem i jakby ktoś byłby mi wstanie pomóc byłbym bardzo wdzięczny. Kupiłem Passata z 2003r i nie bylo w nim radia, ktoś przed sprzedażą go wyciągnał (była to nawigacja). Problem polega na tym, że ktoś zrobił to bardzo bezmyślnie zamiast wyciągnąć wtyczki to część z nich poprostu obciął. Kupiłem sobie nową navi MCD taka jak była wcześniej. I tu pojawia się problem, część wtyczek które zostały to do głośników i zasilania i to wszystko działa ale pozostało mi 6 kabli które nie mam pojęcia gdzie mam podłączyć. W samochodzie jest cała oryginalna instalacja do nawigacji i telefonu bez zmieniarki CD i wzmacniacza. Radio i navi normalnie działa ale z tego co wiem to te kabl co pozostały to kable do tel i do przekazywania informacji z radia na FIS. Kable które mi pozostały są w dwóch oddzielnych wiązkach: dwa kable czerwono-żółty i brązowo-żółty są razem i podejrzewam, że są one od tel (prawdopodobnie zielona wtyczka) i pozostałe cztery (prawdopodopnie do czerwonej wtyczki):czarny, niebiseski, pomarańczowy z fioletowym paskiem i pomarańczowy z brązowy paskiem. Prosiłbym bardzo o podpowiedź gdzie konkretnie powinienem podpiąć te kable tzn np ten kolor to CAN L a ten kolor CAN H itp. Prosiłbym bardzo o pomoc bo nie mam bladego pojęcia gdzie ja podpiąć a chciałbym podpiąć je prawidłowo. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po prześledzeniu instalacji od navi w moim passacie doszedłem do wniosku że oryginalnie była zamontowana w nim navi MCD, obecnie jest MFD ale nie czyta mi polskiej mapy i wyświetla kod 102 czyli wersja A lub B.

151b17867c3f9eedm.jpg

Mam też procesor DSP Nokia z którym jest problem, opisałem go tu:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1247585&postcount=58

Ale sądze że ten problem wynika z tego że navi jest zmieniona, a ta wtyczka jest nigdzie nie podłączona. /

55e3b6901b7d9299m.jpg

Mam racje? Podpowiedzcie coś bo chce dojść z tym do ładu i składu żeby wszystko działało jak powinno.Navi prawdopodobnie zamienie na wersję D.

Dodam też że licznik mam full FIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się i zapytam, czy jest ktoś z Łodzi i okolic kto podejmie się podmianki MCD na MFD w moim Passku B5FL? I proszę o podanie jaki byłby przybliżony koszt takiej usługi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności