Skocz do zawartości
poldeczek1

zmiana nawigacji z MCD na MFD

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko poniewaz w moim pasku mam fabryczna navi MCD i zegary na ktorych jest duzy MFA na ktorym wyswietlane sa strzalki podczas jazdy i informacje audio Moje pytanie brzmi czy jak zmienie nawi na MFD tj ta z kolorowym wyswietlaczem to czy w dalszym ciagu te informacje beda wyswietlane bo spodkalem sie z przypadkiem ze nie dzilalo to po takiej wymianie pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem po takiej zamianie, musisz zakupić tylko taki Adapter "Plug&Play", bo inaczej będziesz miał problemy ,między innymi z wyświetlaniem itp.

wszystko działa jak należy, na wyświetlaczu między zegarami też jest :ok:

... aaa, nie przestrasz się , jak zostanie Ci kostka czerwona z dwoma przewodami (sygnał ABS i coś jeszcze, niestety niechcę wprowadzać w błąd, bo nie jestem pewny tego drugiego), bez niej wszystko chodzi.Pozdrawiam.

ps.nie kupuj wersji A i B, najlepiej D ewntualnie C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dziekuje za odpowiedz a czym sie rozni wersja A B od tej D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja A i B nie czyta płyt z mapami polski (w formacie DX) w przeciwieństwie do wersji C,D i G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dm414

możecie wkleić jaki adapter trzeba kupić?? Mam MCD też z wyświetlaczem na licznikach i chce założyć MFD z wersji D, czy wszystko będzie działać?? czy trzeba coś przerabiać?? /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam inaczej właśnie przerabiam swojego passka który wogóle nie posiada systemu nawigacyjnego kupiłem kieszeń nowa ramke i nawigacje MFD typ G wpiołem dzisiaj pod kostki navi odpaliła prosi o kod wprowadzam prawidłowy kod a na wyświetlaczu pisze ze coś nie tak i nie chce odpalić...a jeśli wpisze zły kod to pisze że 1 próba zła...czy problem minie jeśli dokupie kabel plug&play

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alr na moje pytanie nie ma odpowiedzi prosze o pomoc:6:56:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja zapytam inaczej właśnie przerabiam swojego passka który wogóle nie posiada systemu nawigacyjnego kupiłem kieszeń nowa ramke i nawigacje MFD typ G wpiołem dzisiaj pod kostki navi odpaliła prosi o kod wprowadzam prawidłowy kod a na wyświetlaczu pisze ze coś nie tak i nie chce odpalić...a jeśli wpisze zły kod to pisze że 1 próba zła...czy problem minie jeśli dokupie kabel plug&play

No ale co konkretnie jest napisane, bo "że coś jest nie tak i nie chce odpalić" to nam nic nie mówi, podaj treść tego komunikatu.

Moim zdaniem adapter nie rozwiąże problemu, bez niego navi powinna się normalnie uruchamiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAFE-PIN niepodłączony. po wprowadzeniu kodu taki komunikat sie pojawia P O M O C Y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodziło.

Musisz podać napięcie +12V na pin nr 5 w czarnej kostce ISO. Najlepiej weź go z pinu nr 7 tejże kostki i będzie śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem śmiesznie to brzmi ale jestem laikiem mam prosbe czy jest dokładny opis takich kosci iso gdzie jest sygnał gala jakie oznaczenia maja piny prosze pomocy nie chce czegoś zepsuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem śmiesznie to brzmi ale jestem laikiem mam prosbe czy jest dokładny opis takich kosci iso gdzie jest sygnał gala jakie oznaczenia maja piny prosze pomocy nie chce czegoś zepsuć

 

Usunełem wcześniejszy post bo dopiero dzisiaj zaskoczyłem że ten temat jest odgrzebany. Było już o wtyczkach i na samej navi powinieneś mieć opis, ale skoro już się wypowiadam no to i wkleje opis:

Opis pinĂłw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki podpiolem kabel plug&play i jest oki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam paska 2004 rok z navi mcd chciałem zmienić na mfd kupiłem adapter i nic mi to niedało zostaje mi czerwona kostka bez której niemam strowania w kierownicy i navi niedziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy szukałem ale nic o tym nie ma jaki jest prawidłowy obwód koła który należy wpisać w nawigacje dla 225 40 18??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1943 - 225/40 Zr18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,tak czytam ,czytam i im więcej czytam to mniej wiem,ilu użytkowników tyle opini,też chciałem zmienić navi z MCD na MFD ale nie wiem dalej z jaką wersją MFD będzie to bezproblemowe.MCD posiadam w wersji C (mimo że posiada słownik i pamięć ostatnich celów) zamontowne fabrycznie w Sharanie z 2004 r,sterowanie w kierownicy plus wyświetlacz między zegarami(strzałki i rds z radia).I teraz pytanie z jaką MFD będzie mi to wszystko działało .Proszę o pomoc.zdjęcie mojej MCDp1040965fo3.jpg

p1040970jd5.jpg

w576.png

p1040971pu1.jpg

w576.png

w1152.pngmy.php?image=p1040965fo3.jpgmy.php?image=p1040965fo3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności