Skocz do zawartości
tacza

Sprzęgło się slizga, czy juz czas na wymiane??

Rekomendowane odpowiedzi

Pedał aktualnie "bierze" od samej podłogi

Czyli pedał się zapadł...

Czytałeś co napisałem w Twoim temacie co poszedł w śmietnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo tarcza się skończyła albo mogła łapa od łożyska oporowego pękła i tak skrzynia na zewnątrz no chyba że wysprzęglik poszedł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli pedał się zapadł...

Czytałeś co napisałem w Twoim temacie co poszedł w śmietnik?

Pedał się nie zapadł, funkcjonuje normalnie. Dostałem Pw od forumowicza Zebek77, który to miał identyczne objawy i u niego przyczyną było pęknięte słoneczko. Zdaje się, że Ty też na to wskazywałeś.

Tak czy siak dopiero w poniedziałek będzie mechanik, umówię się i oczywiście dam znać po wszystkim co by dla innych nieszczęśliwców było info.

Dzięki za porady i sugestie

Tak jeszcze sklejam fakty, że od zakupu czyli lutego 2012 zdarzało się, że podczas ruszania, puszczając powoli sprzęgło zdarzały się jakieś drgania wibracje auta przez moment. Z czasem nauczyłem się jeździć tak że już to nie występowało, jedynie gdy na półsprzęgle trzeba było gdzieś podjechać. Może to były już pierwsze objawy?

Edytowane przez struś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu jestem po naprawie usterki. Tak jak podpowiadali koledzy pękło słoneczko, z którego wypadła połowa "promieni", poza tym koło zamachowe też było dojechane, oczywiście wymienione też łożysko, tarcza + łapka. Całość z robocizną wyszło mnie750zł - zabolało. Mogę potwierdzić słowa forumowiczów - teraz sprzęgło działa jak w nowym samochodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się do tematu aby nie zakładać nowego.

Czy możliwe jest zamieszanie kołami przy 120km/h na piątce i mokrej nawierzchni?

 

Wczoraj w ulewnym deszczu przy 120km/h musiałem coś wyprzedzić pedał gazy w podłogę, obroty poszły do 3000 a prędkość tylko minimalnie. Po puszczeniu pedału gazu obroty spadły od razu o jakieś 500 obr/min.

Udało mi się zjawisko powtórzyć jeszcze kilka razy. Za każdym razem na 5 biegu i mokrej nawierzchni. Na niższych biegach i jak jest sucho to prędkość idzie za obrotami.

 

Kompletne sprzęgło (SACHS) wymieniane 30000 km temu, raczej oszczędzane. Opony Vredestein Sportac 3 195/65 R15 używane trzeci sezon, rowka jeszcze z 5 mm spokojnie jest. Silnik 140KM, 310Nm.

 

Sprzęgło już się kończy i zaczyna się ślizgać czy przy tych parametrach i mokrej nawierzchni da radę zamieszać kołami na asfalcie na piątce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem słabe opony to potrafił zamielić na mokrym, na piątce pod górkę a 140 kucy u mnie nie ma ;)

Skoro na suchym trzyma, to nie ma powodów do zmartwień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak miałem słabe opony to potrafił zamielić na mokrym, na piątce pod górkę a 140 kucy u mnie nie ma ;)

Skoro na suchym trzyma, to nie ma powodów do zmartwień.

 

No to już nie trzyma na suchym. Zmieniłem koła na zimowe i przy 120 km/h na piątce przy mocnym butowaniu obroty idą a prędkość nie.

Czy sprzęgło może się skończyć z dnia na dzień i przestać przenosić napęd czy będzie powoli słabło ale jeszcze da się gdzieś dojechać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na asfalcie ślad jeszcze potrafi zostawić? ;)

Będzie słabło i w końcu nie ruszysz, ciekawe czy simmering któryś nie puścił i sprzęgło dostało oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności