Skocz do zawartości
Gość Coolkensy

Co to za "buczenie" ?? ?? ?? katalizator ?? ?? ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Coolkensy

Witam !!!

 

Mam male pytanko,chodzi o to ze gdy tocze sie swoim paskiem na drugim biegu i chce przyspieszyc to towarzyszy temu buczenie,takie jakby przytlumione,nawet jest to przyjemny dla ucha odglos,ale zastanawia mnie to czemu tak jest,mozna to rowniez uslyszec i na innych biegach ale tylko gdy zapiety jest za wysoki bieg do predkosci czyli np.na trojce jadac dosyc wolno (50km/h)po wcisnieciu gazu slyszalny jest ten odglos,ale tylko gdy nie wejdzie na obroty !!! Czy moze to byc spowodowane padnietym katalizatorem ?? ?? ?? Co po jego ewentualnym wycieciu sie zmieni ?? I jak sprawdzic czy nadaje sie do d... :) zeby nie okazalo sie ze zostal wyciety a byl ok !!! Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź wąż podciśnieniowy czy odmę - różnie to zwą. często właśnie jej defekt ujawnia się we wskazanej sytuacji. może to być również walnięta poducha pod układem wtryskowym (masz monowtrysk?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze tak dopytuje - na gazie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Coolkensy

...nie,nawet zastanawialem sie czy nie przerobic ale wydaje mi sie ze za stary ten moj passio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widze dodales monowtrysk w podpisie - bardzo ok ;-)

 

co do problemu - jesli auto nie wpada w rezonans (co sugerowaloby uszkodzone poduchy pod silnikiem i ew. problemy z wydechem) polecam sprawdzenie właśnie odmy i poduszki pod układem wtrysku. to jednak tylko moje luźne dywagacje - może ktoś Ci odpowie konkretniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Coolkensy

...a widzisz wlasnie z tym rezonansem to jest tak u mnie ze odczuwam go troszeczke i w ogole odnosze wrazenie jakbym jezdzil bez amorow i sprezyn amory nowe sprezyny ok,ostatnio nawet przy przyspieszaniu kratki nawiewow brzecza czego kiedys nie bylo slychac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Coolkensy

...wrazenie mam takie jakbym jezdzil na drewnianych kolach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wrazenie mam takie jakbym jezdzil na drewnianych kolach

koła wyważone, felgi proste?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Coolkensy

...tak ostatnio zmienialem na letnie i spoko !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - zmieniałeś na letnie....

ja też.

i od tego czasu pojawiły się cuda - drżąca kierownica, dziwne zachowanie przy ruchach kierownicą. jutro zmieniam tył z przodem i sprawdzam. proponuję to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Coolkensy

...no dobry pomysl,sprobuje rowniez zamienic tyl na przod !!!

A nie orientujesz sie moze,ile moze kosztowac wymiana poduszek pod silnikiem,czesci i wymiana ?? ?? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem, ale spróbuj przeszukać forum - może było. polecam wyszukiwarkę, wpisanie słowa "poduszka" albo "poducha" i zaznaczyć na liście żeby szukało tylko na forum B3-B4.

 

a jak nie to http://www.intercars.com.pl/ - ceny części. co do robocizny - nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Coolkensy

...ok dzieki za odpowiedzi,poszukam,popatrze i mam nadzieje ze rozwiaze problem szybko i tanio !!! Pozdrawiam !!! 3maj sie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mi się wydaje że kolega autor postu opisuje stukowe spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Coolkensy

...Stempel moglbys cos blizej powiedziec co kryje sie pod jak dla mnie zupelnie nic nie mowiacym okresleniem "stukowe spalanie" ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radek_GL
...no dobry pomysl,sprobuje rowniez zamienic tyl na przod !!!

A nie orientujesz sie moze,ile moze kosztowac wymiana poduszek pod silnikiem,czesci i wymiana ?? ?? ??

 

http://www.automotosklep.pl/

 

koszt poduszek (dwie silnika , jedna skrzyni) 100zł i robocizna 100zł

 

a odnośnie buczenia też to mam dziwny dźwięk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczygiw

To ja sie podepne co by nowego tematu nie zakladac:

 

Mam taki problem, ze moj kat juz chyba dawno powinien pojsc na zlom, ale ze poki co przechodzi przeglady bez szwanku, to nie narzekam. Ostatnio jednak zauwazylem ze z kata dochodzi buczenie. Jest to napewno ze srodka puszki. I mam pytanko czy jest szansa na jakies usuniecie tego buczenia? Nie chce zmieniac katalizatora, tylko ew, jakos go wyciszyc, albo wygluszyc... Da sie cos takiego zrobic????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

szczygiw, nie da się.Masz oberwany wkład w katalizatorze.Tylko do wymiany i to szybkiej bo może się oberwać do końca i pozapychać pozostałe tłumiki.U mnie jeszcze z tylkego tłumika wysypywałem okruchy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczygiw

Tzn to moje buczenie to juz sprawa dluuuugo terminowa jest. Nie okazalo sie jakos tak nagle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności