Skocz do zawartości
Gość zentral

[silnik] Pasek rozrządu ociera o obudowe

Rekomendowane odpowiedzi

Upierałbym się że ta blaszaną osłona jest w którymś miejscu przykręcana osobno, coś mi tam świta że gdzieś jest śrubka M6 na 10 kluczyk.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Upierałbym się że ta blaszaną osłona jest w którymś miejscu przykręcana osobno, coś mi tam świta że gdzieś jest śrubka M6 na 10 kluczyk.....

Dokładnie jest przykręcana śrubką M6 która przechodzi przez dolną plastikową osłonę rozrządu i dociska osłonę metalową i tą śrubkę mam dokręconą.

Dziwi mnie tylko pozycja paska, że cały czas go ściąga w stronę bloku silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze obróć ten nowy pasek o 180st jak będzie uciekał w druga strone to pasek bubel, drugie do sprawdzenia panewka na wałku pośrednim, trzecie sprawdzić odsadzenie rolki starej i nowej: połóż obie na równej powierzchni i porównaj

Edytowane przez lisek171

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek zmieniałem i obracałem w przypadku dwóch producentów Gates oraz Continental efekt ten sam, rolki wyglądają identycznie powrót do starej rolki nic nie pomógł też ociera.

Na chwilę obecną chyba się wszystko układa, zrobiłem jakieś 700 km i paska już prawie nie słychać, póki co na bieżąco obserwuje czy nie lecą z niego wióry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walcze u siebie z tym problemem, poczciwy 1Z, pasek rozrządu już zdążył mi pęknąć ale dzięki bogu jak ruszałem z pod świateł i nie pozamiatało mi silnika. W moich rękach to był 3ci pasek i pękł na 35tys - objawów praktycznie żadnych aż do końca (warto co 5 tys zajrzeć pod osłonę co się dzieje ehh). Tylko że był strasznie wąski i pełno opiłków....

A więc  założyłem nowy pasek i zobaczyłem że go strzępi od strony filtra no i oto powód pęknięcia paska , tak przejeździłem kolejne 6 tys km obserwując, było zimno nie miałem gdzie robić.. no ale dwa dni temu zabrałem się do remontów, zrzuciłem pasek rozrządu i pierwsze podejrzenie na pompę wtryskową, no tak... wyczuwalny luz aż słyszalne "puk puk" kiedy majtałem kółkiem lewo prawo.

No więc pompa wtryskowa w mak, wymieniłem tulejki - wyraźnie podtarte na 0.10mm przednia i tylna, razem 0.20 - dość sporo. Spasowane, wałek zero luzu, uszczelki wymienione 130 zł poszlo kupa roboty, odpalam auto.... dalej pasek ustawia się po zewnętrznej stronie kół zębatych....

https://www.gg.pl/dysk/fB9gt6HMcIQQfR9gt6HMY4c/IMG_20180411_190050.jpg

https://www.gg.pl/dysk/M4GilvTFuvoQMoGilvTFqfk/IMG_20180411_190106.jpg

https://www.gg.pl/dysk/p1k2hNHV0MAQplk2hNHVw8M/IMG_20180411_190040.jpg

 

Z tą różnicą że teraz i na kole rozrządu pasek jest również po zewnątrz... ale dokładnie widać na pompie po śladzie że pasek nie wraca na "środek" tam gdzie zwykł pracować.

Na pewno nie jest to koło zębate na wale korbowym bo tam wymieniałem simering, skręciłem jak się należy i żadnego bicia tam nie ma, teraz zostaje jedynie wałek pośredni.... na kołku wałka pośredniego pasek układa się równo z płaszczyzną zewnętrzną koła również.... szkoda ze nie zrobilem zdjęcia kółka PK od strony wału korbowego bo wyraźnie jest wyślizgane od paska.... tak jakby właśnie tam najbardziej zrzucało począwszy od pompy kończąc tam....

Ktoś z was miał taką historie, że za zrzut paska były odpowiedzialne panewki wałka pośredniego? 

 

 

Edytowane przez szopenn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności