Skocz do zawartości
darek120

Wymiana kierownicy z cztero- na trójramienną.

Rekomendowane odpowiedzi

w przypadku 3-ki te dwa kabelki minimalnie się różnią, tzn jeden nie jest zakończony wsuwką tylko specjalnie wygięta blaszką, która ma swoje miejsce w korpusie(odlewie) kierownicy - kiedyś nawet jakieś foto wrzucałem tu na forum. Co do taśmy do mi podeszło bez problemu.

 

Wrzuciłem foto, zaznaczyłem gdzie jest docelowe miejsce na drugi kabelek.

3.jpg

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do taśmy do mi podeszło bez problemu

 

a u mnie w tasmie ktora zostaje w kolumnie kierownicy przeszkadza jakby gorna czesc wtyczki.do ktorej nic nie jest podlaczone. i jest tak jakby za wysoka.

 

a jeszcze pytanie czy tasma trzyma sie na tych malych srubkach tylko co sa wokol niej???

 

te miejsce ktore jest zaznaczone na czerwono to te w ktorym ma znalesc sie ta blaszka??nie bedzie ona za luzno wsadzona??bo wydaje mi sie ze wypadnie mi przy zakladaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te miejsce ktore jest zaznaczone na czerwono to te w ktorym ma znalesc sie ta blaszka??nie bedzie ona za luzno wsadzona??bo wydaje mi sie ze wypadnie mi przy zakladaniu

 

Tak w tym miejscu jest to połaczone fabrycznie, przy czym napisałem wcześniej że ten kabelek ma inne zakończenie, a nie konektorek jak w przypadku czteroramiennej kierownicy. Gdzieś pewnie mam taki kabelek od trójramiennej kiery tylko nie moge go namierzyć wzrokowo w tej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy mozna przerobic wtyczke ze starej tasmy zeby kierownica weszla??poniewaz zolta wtyczka ktora idzie od poduszki do tasmy pasuje normalnie bezproblemu, ale we wtyczke przy tasmie jest jeszcze w gornej czesci plastik ktory blokuje wejscie dla 3ramiennej kierownicy. myslalem ze moze odciac ten kawalek plastiku z gory i wtedy by weszlo. zauwazylem tam jakies dwa bolce jakby miejsce na jakas dodatkowa wtyczke ale mi sie poprostu wydawalo. co o tym myslicie??niestety otwor na wtyczke tasmy jest mniejszy niz na zdjeciu ktore jest wyzej i dlatego nie moze wejsc. moze to dlatego ze 3ka jest z pasia przed liftem..co polecacie??nie wiem za bardzo jak dobrac sie do tasmy a tam wszystkie te plastiki takie delikatne ze boje sie ze cos spie.....:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem przed taką wymianą,ciekawe czy u mnie będzie jakaś rzeźba.

Kolego a sam kabelek który wchodzi do poduszki trzyramiennej pasuje od czwórki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a sam kabelek który wchodzi do poduszki trzyramiennej pasuje od czwórki?

 

wtyczka poduszki pasuje (jest taka sama), inne zakończenie ma jeden z kabelków od klaksonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.Dzięki a miałem szukać drugiego kabelka.A końcówkę od klaksonu zawsze można przerobić.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można przerobić.

 

bez problemu mozna przerobic tylko taka jakby wygieta wsowke musisz miec. zauwazylem w niektorych kierownicach na allegro ze otwor jest mniejszy a niektore maja wiekszy. ja w swojej pilnikiem delikatnie zbiore ok 1mm i wejdzie bez problemu. tasma zostaje stara tylko wiazke wloze z 3 i wszystko bedzie ok. zaopatrz sie w klucz torx 10mm. tylko nie zwykly tylko wielokatny(chyba tak sie nazywa)

 

daj znac jak ci wyszlo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaopatrz sie w klucz torx 10mm. tylko nie zwykly tylko wielokatny(chyba tak sie nazywa)

 

Jak dobrze pamiętam to potrzebowałem klucz SPLINE 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzie mogę mieć komplet kiera 3 ramienna + poduszka w BDB stanie, czy dokupić jeszcze taśmę czy bez taśmy brać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy powiedzie mogę mieć komplet kiera 3 ramienna + poduszka w BDB stanie, czy dokupić jeszcze taśmę czy bez taśmy brać ?

Tasmy nie musisz kupowac zostaw swoja ktora masz ja tak zrobilem i jest git:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tasma moze byc ta sama bez problemu pasuje. a mam pytanie do tych co maja 3ke. czy wasze poduszki sa miekkie??chodzi mi o to ze poprzednia 4ka miala taka jakby twarda poduszke a tutaj jest duzo bardziej elastyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum gdzieś jest opisane ze zdjęciami jak wymieniac kierownice z 4 na 3 ramienna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc kiera zmieniona, tylko teraz pali mi się ciągle kontrolka od poduszki, znacie może przyczynę tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz vagiem wykasowac sobie blad i bedzie dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trza VAGa podłączyć i zibaczyć jakie błędy pokazuje. najczęściej może być nie wpięta, żle wpięta listwa od poduchy lub coś tak innego z kablami zrąbane. a jaką masz tą 3 ramienną kiere? masz pewność że poduszka była ok? to wariant pesymistyczny :)

a tak jak napisał kolega wyżej skasuj Vagiem i zobacz czy dalej wywali błąd czy bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega mial podobnie. po zmianie kiery swiecila mu se poduszka. zdjal klemy na kilka minut wlozyl i zniklo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by ktoś miał wystrzelona poduchę trójramienna to chętnie przyjmę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu ja przekladasz i jezdzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności