Skocz do zawartości
darek120

Wymiana kierownicy z cztero- na trójramienną.

Rekomendowane odpowiedzi

hmm z tego co mi się wydaje to ta kierownica na pierwszym zdjęciu nie jest obszyta fabrycznie lecz przez jakiś zakład może była już tak bardzo zjechana ze ktoś ponownie obszył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem oryginalna i byla identyczna jak ta 2. Pierwsza wyglada do dupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kusiu. Ja mam Basisa dopasionego fabrycznie i mam kiere taka jak na foto nr 2 . Wszystko o wypasie masz na wlepie w bagazniku (z lewej strony zapasówki).

Powodzenia z przekladka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widać różnicę na dole w miejscach łączenia, w kierownicy nr1 są one lekko wypukłe.

Foto nr 1 jest ze starego modelu bodajże do 98 r.

Foto nr 2 to jest nowa kiera, która była produkowana od 98 r. do 05 r.

Nowsza oczywiście ładniej wygląda, bo ma okrągły przekrój, a nie tak jak stara stożkowaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto nr 1 jest ze starego modelu bodajże do 98 r.

Foto nr 2 to jest nowa kiera, która była produkowana od 98 r. do 05 r.

A może od wersji wyposażenia to jest zależne . Teściu ma rocznik 97 , model 98 i też ma tą 2 kiere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To uważam, że miał zmienianą. Wystarczy popatrzyć na allegro roczniki 97-98r. Jeżeli mają kierownicę 3-ramienną to tą starszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak juz pisalem to tesciu ma 97 ( w papierach ) a z VIN ma 98 , ja mam 98 a z VIN 99 i mamy te kiery z foto nr. 2 ( opis we wlepice tez mowi o tych kierownicach ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy kierownica trójramienna z Passata 3B 98 rok podejdzie do Passata FL( 2001r) bez problemów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy poduszka od kiery robionej do 98roku pasuje do tej nowszej po 98-05?

Wiecie jak podłączć kabel do poduszki w trakcie wyciągania wypiął się a wtyczka pasuje w jedną jak i w drugą stronę.Boję się podłączyć odwrotnie bieguny.A może nie ma różnicy jak?

Edytowane przez galileo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poduszka do kierownicy trójramiennej zmieniała się w latach 1999-2005? Na pewno zmieniały się numery części, początkowo 3B0880201AL, od 2000 końcówka BK.

 

Pytam bo patrząc na zdjęcia np. Allegro dostrzegam różnicę w fakturze obudowy, niektóre wydają się bardziej gładkie. Już chyba z godzinę oglądam i nie wiem czy mam jakieś przewidzenia czy może rzeczywiście coś się zmieniało przez lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą drugą i jest ona opisywana wg wlepy w bagażniku kierownica sportowa pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką jak na foto poniżej, rok Paska 1998 a modelowo wg. VIN 99

26082009263.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy airbag z tej kierownicy

889212985.th.jpg

pasuje bezproblemowo do tej kierownicy?

8843629841.th.jpg

Uważam, że powinny być te same, ale chciałbym się upewnić, żeby nie było niemiłego zaskoczenia, jeżeli by nie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie same, mam taką kombinację u siebie.

 

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=678146&postcount=55

 

Poducha pochodzi z kierownicy jak na pierwszym foto. Kierownice różnią się tylko rodzajem skóry. Kierownica którą kupiłem osobno pochodzi z Leona - wszystko pasuje idealnie.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kierownica od VW B6 będzie pasowała do B5FL?

Znajomy ma takowa do sprzedania za mała kasę i sie zastanawiam nad kupnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś zmieniłem od golfa IV i powiem wrażenia są zaje...:D

jak dla mnie lżej się kręci, pewniej trzyma się w łapie niż 4, no i montaż 4 min i po kłopocie:)

mam ten drugi typ, tą bardziej śliską

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a powiedźcie mi czy warto barć kierownicę trójkę ale w starym typie czy szukać nowego typu? Ta ze zdjęcia jest to kierownica starego typu??

 

C13006952_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a powiedźcie mi czy warto barć kierownicę trójkę ale w starym typie czy szukać nowego typu? Ta ze zdjęcia jest to kierownica starego typu??

 

Ty będziesz ją macał ;), więc Twój wybór bo poza rodzajem skóry nie różnią się niczym. Brałbym tą która będzie mniej wylatana, bez względu na rodzaj skóry, choć mi osobiście bardziej pasuje gładka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w przekroju jest identycznie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswieze nieco watek. mam problem. chce wlozyc do paska kierownice 3ke i niektorzy pisali ze tasma ta sama jednak u ja nie moglem wlozyc kierownicy bo wtyczka jest troszke wieksza od otworu w kierownicy. czyli tasme musze tez wymienic. do tego zauwazylem ze w 4ce sa dwa kabelki zakonczone wsowkami ktore sa podpiete pod kierownice. w 3 rowniez sa dwa takie kabelki(oprocz tego z wtyczka do poduszki) ale miejsce na wsowke jest tylko jedno.moze mi ktos powiedziec gdzie wpiac te wtyczki??moze ktos ma jakis rysunek jak wszystko jest tam zbudowane i podlaczone..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności