Skocz do zawartości
darek120

Wymiana kierownicy z cztero- na trójramienną.

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

posiadam possata z 99 roku w którym jest zamontowana kierownica czteroramienna , ja natomiast chciałbym zamontować sobie kiere trójramienną i moje pytanko to, czy jest jakaś różnica w montażu czy poprostu normalnie wyciągam czteroramienną wkładam trójramienną i wszystko śmiga

 

z góry dziękuję za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to nie jest dokładnie tak że kupujesz 3 ramienna i przekładasz.

Jest kilka różnych średnic wieloklinów.Nawet kupując druga czteroramienną kierownicę możesz mieć problem.

Także dokładnie zmierz średnicę i przy zakupie sprawdż czy średnice są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się przmierzam do wymiany na trójramienną, wieloklin sprawdze a co z taśmią od poduchy bo nigdy tam nie grzebałem pasuje ze starej czteroromiennej? Znalazłem taką za 600zł z poduchą cena myśle dobra stan igła :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też się przmierzam do wymiany na trójramienną, wieloklin sprawdze a co z taśmią od poduchy bo nigdy tam nie grzebałem pasuje ze starej czteroromiennej? Znalazłem taką za 600zł z poduchą cena myśle dobra stan igła

 

Przekładałem w 3 BG z 2002 (modelowo 2003). Wszystko P&P, tasma ta sama. Mam wrażenie, ze w jednym aucie skoro były montowane różne kierownice to wieloklin jest ten sam. Z wyglądu to nawet od B4 by pasowała kierownica. Bodaj w Golfie 1 była mniejsza średnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RomanS, dzięki po wypłacie wrzucam nową kiere, wkońcu pozbęde się gumowca :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walter, a bardzo proszę ;)

 

Muszę przyznać, że różnica jest odczuwalna :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RomanS, pewnie że wyczuwalna, siedziałem u kumpla w Pasku i nakręciłem się na trójramienną kiere :rotfl: nie mierzyłem ale jest chyba mniejszej średnicy grubsza w dotyku :niepewny: tak spytam z Anglika podejdzie bo koleś coś o tym wspominał nie chce sie naciąć a na miejscu jej nie zdąże wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiera ma mniejszą średnicę,za to ciężej się nią kręci ale ładnie wygląda i leży w rękach,wszystko pasuje wkładając ją w miejsce od 4-ramiennej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiera ma mniejszą średnicę,

 

Tak, dokładnie 1 cm na średnicy ;) Dla mnie różnica żadna, musiałbym jakimś dynamometrem mierzyć aby stwierdzić różnicę siły, ale może z wiekiem po prostu to wyczucie maleje :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dick45

myślę że różnica jest większa nie mierzyłem ale wydaje się sporo mniejsza. mam taką trójramnienną skórzaną nic nie jest ciężej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RomanS, Dick45,

jeśli macie standardowe opony to może nie ma różnicy,ja mam 225 i jednak było czuć,ale na początku ,człowiek do wszystkirgo się przyzwyczia co ładne i dobrze leży w ręku :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja miałem w Polo kierownice HP Raid 28mm i opony 215/40/16 i dopiero był hard core :evil: W łapie mam jak Pudzian od tego kręcenia :rotfl: A z tą kierą też dam rade bo gumowiec mnie już dobije zresztą po 180 tys. gładka już się zrobiła pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie pod temat zwiazany z przekladka kierownicy,t/z interesuje mnie poduszka jak ja przelozyc,czy z cztero ramiennej pasuje do troj ramiennej noi czy samemu mozna to zrobic czy trzeba szpeca ,noi jakie koszty :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podlacze sie pod temat zwiazany z przekladka kierownicy,t/z interesuje mnie poduszka jak ja przelozyc,czy z cztero ramiennej pasuje do troj ramiennej noi czy samemu mozna to zrobic czy trzeba szpeca ,noi jakie koszty

Kolejny raz próbujesz sie o...... :rotfl:

Wzrokowo nawet widać, że trójramienna ma inny kształt, a jak zamontować to jest szeroki opis na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość basti69
Z tego co się orientuję to nie jest dokładnie tak że kupujesz 3 ramienna i przekładasz.

Jest kilka różnych średnic wieloklinów.Nawet kupując druga czteroramienną kierownicę możesz mieć problem.

Także dokładnie zmierz średnicę i przy zakupie sprawdż czy średnice są takie same.

 

 

Witam. Właśnie jestem po zmianie kierownicy z 4 na 3 ramienną. Nie ma żadnych problemów, wszystko pasuje idealnie. Wieloklin ten sam, taśma ta sama, wtyczka to taśmy taka sama. Zachęcam do zmiany; ja kupiłem kierownice z poduszką w skórze za 500 zł. Dużo lepiej się prezentuje i przyjemniej się prowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie zakładając nowego tematu -

chciałem się zapytać:

jak to było z tymi kierownicami, od czego zależało to że jedne 3b miały już trójramienną, a inne nie, ba nawet 3b fl miały jeszcze czteroramienną..

"o co kaman"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wyposażenia; większość miała czteroramienne, a bogatsze "wypasione" już trójramienne.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, u mnie w basisie jest trójramienna... ale głowy sobie nie dam uciąć że w niemcowie nie zmienili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnego dosiawdzenia wiem ze wymiana 4-ramiennej kierownicy plastikowej na 3-ramienna skórzana to kwestia odkrecenia sruby.

W samochodzie szwagra ja bylem przy wymianie, kosztowalo go to stara kierownice 4-ramienna plastikowa + doplata 100zl (mial swoja skórzana 3-ramienna bez poduchy).

Koszt poduszki z przelozeniem kierownic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały odkop, ale mam pewne wątpliwości przed zakupem. Czy wszystkie skórzane kierownice trójramienne są identyczne? Z tego co widzę na Allegro niektóre się różnią obszyciem np. porównajcie te dwie

 

669588811_2

 

S5006219.JPG

 

Widać różnicę na dole w miejscach łączenia, w kierownicy nr1 są one lekko wypukłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności