Skocz do zawartości
jendral

Aktywacja KONTROLEK

Rekomendowane odpowiedzi

ak masz pełny FIS to oczywiście takie komunikaty będziesz miał.KOmunikaty mogą być wyświetlane w różnych językach-tu pomocny będzie VAG.Pzdr.

 

różne języki ale nie Polski ;( Chyba że coś się zmieniło od czasu gdy się tym interesowałem :(

Edytowane przez tomaszek-1234-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a co z tymi komunikatami które pokazuje kolega pogromca

na wyświetlaczu da się rade czy zrobić czy to tylko foto montaż ??

różne języki ale nie ;( Chyba że coś się zmieniło od czasu gdy się tym interesowałem

I o co pytasz? Bo z twoich postów ciężko coś wywnioskować. O jakie komunikaty pytasz?

A na koniec stwierdzę ze jeśli kolega pogromca coś wstawił na forum, to było to dość dokładnie opisane, jak to zrobić. Wiec chyba nie rozumiem twojego pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o te 2 komunikaty już oczywiście znalazłem już wątek kolegi pogromcy. i tam jest wszystko czarno na białym jak to zrobić.

 

Ale kolega Patryk_ zaintrygował mnie słowami iż te komunikaty mogą być wyświetlane w różnych językach więc może coś się zmieniło i można w pasku ustawić polski na dużym fis-ie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale kolega Patryk_ zaintrygował mnie słowami iż te komunikaty mogą być wyświetlane w różnych językach więc może coś się zmieniło i można w pasku ustawić polski na dużym fis-ie ?

Pisząc o różnych językach, miał na myśli języki standardowo dostępne w liczniku, niestety nie ma tam polskiego.

Z chęciom Pomogę w wykonaniu pełnej diagnostyki vag Jak i również kodowaniu zmianie języka i udostępnieniu map navi

Ale o tym powinieneś chyba wiedzieć. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale o tym powinieneś chyba wiedzieć.
] No jasne że wiem też jestem zdziwiony iż prędzej kolega zasugerował iż możliwa jest zmiana języka (wywnioskowałem z jego wypowiedzi iż ma na myśli Polski ) i dlatego byłem bardzo zaskoczony bo z tego co się orientuje NIE BYŁO I NIE MA DO DZIŚ i raczej jeśli sami czegoś nie zwojujemy to nici z tego bo Vw raczej nie inaczej olewa Polaków a szkoda bo zapewne nie tylko mnie irytują te komunikaty.

 

Z tego co kiedyś wynotowałem jest tak

00001 - Deutsch (German)

00002 - Englisch (English)

00003 - Französisch (French)

00004 - Italienisch (Italian)

00005 - Spanisch (Spanish)

00006 - Portugiesisch (Portuguese)

00007 - Kein Text

00008 - Tschechisch (Czechoslovakia)

 

Jeśli się mylę proszę kolegów o zweryfikowanie moich informacji

Edytowane przez tomaszek-1234-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też jestem zdziwiony iż prędzej kolega zasugerował iż możliwa jest zmiana języka (wywnioskowałem z jego wypowiedzi iż ma na myśli Polski )

W wypowiedzi kolegi nic nie wskazuje na to ze można zmienić język na polski, zasugerował tylko ze komunikaty mogą się wyświetlać w różnych językach w zależności od tego jaki jest aktualnie ustawiony.

A lista języków jest jak najbardziej aktualna i w tym temacie raczej nic się nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W wypowiedzi kolegi nic nie wskazuje na to ze można zmienić język na polski, zasugerował tylko ze komunikaty mogą się wyświetlać w różnych językach w zależności od tego jaki jest aktualnie ustawiony.

A lista języków jest jak najbardziej aktualna i w tym temacie raczej nic się nie zmieni

Widocznie źle odczytałem jego intencje <moja wina ;)>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazlem nic na temat kontrolki otwartej maski wiec pytam - czy mozna ja aktywowac?

 

Do zamka maski dochodza jakies przewody wiec wnioskuje z tego ze jest tam jakis czujnik, na desce jest nieaktywna kontrolka ktora przedstawia samochod z otwarta klapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znalazlem nic na temat kontrolki otwartej maski wiec pytam - czy mozna ja aktywowac?

 

Do zamka maski dochodza jakies przewody wiec wnioskuje z tego ze jest tam jakis czujnik, na desce jest nieaktywna kontrolka ktora przedstawia samochod z otwarta klapa.

jak nacisniesz centralny przy otwartej masce i po tym ja zamkniesz mrogna ci migacze moze to kable do czujnika zwiazanego z alarmem lub od czujnika oleju ktora zgasnie po otwarciu maski i jej zamknieciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli codierung jest np. 16xxx to z pasami bedzie 18xxx

 

 

ja miałem 0XXXX i jakieś tam liczby nie pamiętam dokładnie ale wpisałem tylko z przodu 18XXX i się uaktywniła kontrolka pasow,u kolegi w a3 zrobiłem tak samo i tez zadziałała

100% pewny sposob u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDS pokazuje podpowiedzi co i jak zakodować. W module komfortu liczba 2 dodana do odpowiedniej liczby w kodowaniu odpowiada za załączenie kontrolki pasów. I u Twojego kolegi zadziałało, ale jeśli Ty miałeś np. 15 i wpisałeś 18 to poza kontrolką pasów mogłeś nieświadomie uruchomić np. kontrolę hamulców (klocków). O ile pamiętam, to +4 odpowiada za czujnik ilości płynu w spryskiwaczu itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwitam czy jest morzliwe przepragromowanie wyswietlacza z wersi angielskiej a wlasciwie chodzi mi by pokazywal spalanie w kilometrach a nie w milach pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cwitam czy jest morzliwe przepragromowanie wyswietlacza z wersi angielskiej a wlasciwie chodzi mi by pokazywal spalanie w kilometrach a nie w milach pozdrawiam

Poczekaj chwilę,zadajesz już to samo pytanie w drugim wątku...Tak,jest możliwość-VAG'iem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kodowanie zegarów jest pięciocyfrowe, musisz środkową cyfrę zmienić na "1" XX1XX. teraz masz XX4XX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jahjah

witam sorki ze sie podpinam pod watek ale jestem nowy i ni emoge zakladac nowych tematow mam passata 97 rok 1.6 no i co mnie w nim najbardziej boli to zielone zegary mam pytanko czy jest jakis sposob zeby to zmienic ktos mi powiedzial ze mozna w komuterze cos przestawic i zmienic podswietlanie jesli nie to co trzeba zrobic wymienic cala deche?? z gory dzieki za odpowiedzi:kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam sorki ze sie podpinam pod watek ale jestem nowy i ni emoge zakladac nowych tematow mam passata 97 rok 1.6 no i co mnie w nim najbardziej boli to zielone zegary mam pytanko czy jest jakis sposob zeby to zmienic ktos mi powiedzial ze mozna w komuterze cos przestawic i zmienic podswietlanie jesli nie to co trzeba zrobic wymienic cala deche?? z gory dzieki za odpowiedzi:kwiatek

 

Da się,przelutowując parę rzeczy ;) Poczytaj to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=41435&highlight=zmiana+pod%B6wietlenia+zegar%F3w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,sorki ze sie wcinam w temat,mam pytanie odnosnie kontrolki oleju po przekreceniu kluczyka nie swieci mi kontrolka oleju,a ccyba powinna i dopiero po odpaleniu powinna zgasnac.Moze to cos z czujnikim jak tak to gdzie on sie znajduje ?pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,sorki ze sie wcinam w temat,mam pytanie odnosnie kontrolki oleju po przekreceniu kluczyka nie swieci mi kontrolka oleju,a ccyba powinna i dopiero po odpaleniu powinna zgasnac.Moze to cos z czujnikim jak tak to gdzie on sie znajduje ?pozd.

w B5 nie zapala się ona przy przekręceniu kluczyka w poz. zapłon :D więc wszystko masz oki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie odnosnie kontrolki oleju po przekreceniu kluczyka nie swieci mi kontrolka oleju,a ccyba powinna i dopiero po odpaleniu powinna zgasnac.

Kontrolka oleju zapala się po przekręceniu kluczyka na jakieś 2 sekundy po czym gaśnie, chyba ze masz duży wyświetlacz miedzy zegarami, to wtedy ta kontrolka zapali się dopiero jak w silniku będzie za niskie ciśnienie oleju.

 

---------- Post added at 10:51 ---------- Previous post was at 10:47 ----------

 

18. 17qe6.jpg[center:d7c12b1694]CIŚNIENIE I POZIOM OLEJU W SILNIKU[/center:d7c12b1694]

Lampka sygnalizacyjna zapala się po włączeniu zapłonu i sprawdza przez kilka sekund system.

Jeżeli nie gaśnie i dod.słyszymy 3-krotny dźwięk ostrzegawczy, to należy nie uruchamiać silnika i sprawdzić stan oleju.

 

Lampka miga na czerwono -&gt; za niskie ciśnienie oleju

Jeśli w czasie jazdy, przy obrotach powyżej 1500/min kontrolka miga, to należy niezwłocznie się zatrzymać i sprawdzić poziom oleju. Gdy jest w normie, to nie można uruchamiać silnika i należy wezwać fachową pomoc.

 

Lampa świeci się na żółto -&gt; poziom oleju za niski

Należy sprawdzić poziom oleju po najbliższym tankowaniu i w razie potrzeby uzupełnić.

!Otwarcie pokrywy silnika dezaktywuje system. Swoje działanie wznawia po przejechaniu ok.100m

 

Lampka miga na żółto -&gt; czujnik poziomu oleju silnikowego

Jeśli wystąpiła usterka w czujniku kontrolującym stan oleju w silniku, to kontrolka miga wielokrotnie i słyszalny jest dźwięk ostrzegawczy.

W czasie od wykrycia usterki do wizyty w warsztacie, należy regularnie sprawdzać poziom oleju, najlepiej przy tankowaniu pojazdu.

I mały opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki,tego nie wiedzialem,chyba dopiero sie zaswieci przy braku stanu.pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności