Skocz do zawartości
Pasek_B4

Nagrzewnica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów. Mam taką małą zagwozdkę, idzie zima jak widać za oknami, a w passacie nawiew ciepłego powietrza nie działa na nogi. Pytanie jakie nasuwa się samo to dlaczego ciepłe powietrze leci na szybę, na twarz, na twarz z nogami ale już na same nogi nie leci, a właściwie leci, ale w zasadzie zimne powietrze. Pomocy Passat B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Forumowiczów. Mam taką małą zagwozdkę, idzie zima jak widać za oknami, a w passacie nawiew ciepłego powietrza nie działa na nogi. Pytanie jakie nasuwa się samo to dlaczego ciepłe powietrze leci na szybę, na twarz, na twarz z nogami ale już na same nogi nie leci, a właściwie leci, ale w zasadzie zimne powietrze. Pomocy Passat B4

 

Witam. Masz coś nie tak z przepustnicami sterującymi powietrzem lub z cięgnami sterującymi tymi klapkami. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to żeby było śmieszniej teraz od kilku dni niema w ogóle ciepłego powietrza, na żadnym z ustawień, i co dalej robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czaro 35i

witam.sprawdzales plastikowe ciegna od linek za pokretlem??? u mnie bylo podobnie pekl uchwycik od linki cieplo zimno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet nie bardzo wiem jak się tam dostać, a co gorsza przeraża mnie rozbieranie całej tapicerki tylko dla przewodu żeby było to możliwe to jak to w miarę łatwo i szybko się z tym uporać, ma ktoś jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w B3 wyjał bym panel z pokrętłami i tam szukal przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam B4 i może poszukam czegoś w książkach i na forum ale jeszcze nie wiem co znajdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubus

prawdopodobnie odczepily ci sie uchwyty mocujace linki ktore poruszaja suwnicami kierujacymy powietrze w odpowiednie kanaly (na szyby, nawiewy czy na podloge)

 

proponuje:

 

sciagnac oslone pokręteł, jest zaczepiona na zatrzask, lekoo srobokretem plaskim od dolu i wyskoczy...

 

potem odkrecamy 4 srobki mocujace caly panel sterowania nawiewami:

04.jpg

 

 

delikanie wysun caly panel,,,, jest bardzo delikany i latwo go polamac... sprawdz czy obudowy linek sa przymocowane do panela i czy linki nie wyskoczyly z zaczepow

 

 

ja wymienialem caly panel bo poprzedni wlasciciel "ukrecil" pokretlo

 

 

281572026_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!!

Ja niedawno miałem ten sam problem; nie maiłem nawiewu na nogi; Niestety w b4 jest trochę rozbierania; nie tylko odkręca się mocowanie z przodu panelu sterującego ale również jeszcze inne dodatkowe elementy (niestety nie można wyjąć w go tak łatwo) jest na forum instrukcja zdaje się od golfa jak się rozbiera po kolei wszystkie elementy żeby nie połamać niczego;

Najprawdopodobniej wyczepiła się linka lub wyłamało się mocowanie jej; radziłbym również sprawdzić filtr kabinowy po prawej stronie pod maską jak jest zapchany to ogólnie wieje słabo

 

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr wymieniam zgodnie z instrukcją czyli co 10.000 km więc to na pewno nie on,

czy może być np oś innego? jak kręcę pokrętłem od powietrza to słychać jak klapka sie otwiera lub zamyka (chyba że jest tam jakiś pstryczek powodujący trzask zamykania)

 

a może ktoś wie czy jest np jakiś dodatkowy zawór odcinający nagrzewnice czy tylko steruje sie samymi klapkami do kratek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie... mam to samo i Siebie w B3 nie działa mi na nogi... nie chce tego rozbierać teraz wszystko zimne... ale może być jeszcze zimniej ... a tu nie ma tego ogrzewanka...

Podpinam sie pod temat... czekam na jakieś informacje dodatkowe.

pozdro 4all :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest na forum instrukcja zdaje się od golfa jak się rozbiera po kolei wszystkie elementy

a dokładniej tu http://vwgolf.pl/index.php?id=wymiananagrzewnicy z tym ze to opis do passata a nie do golfa :ok: ale musze was zmartwić jeżeli wyskoczyła wam linka w obudowie nagrzewnicy to niestety linki sa od dołu obudowy i nie dostaniecie się tam bez jej wykrecenia sam wymieniałem w miniony weekend nagrzewnice i jest z tym troszkę zabawy jedynie łatwiej dostępną linką jest od nawiewu na kabine znajduje się po lewej stronie patrząc z fotela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejżewam że jeśli wszystko jest ok i nagle znika któryś nawiew, np na nogi, to najprawdopodobniej musiało sie poprostu coś przytkać, choćby liśćmi lub sparciałą tą gąbką z klapki nagrzewnicy.

Albo odczepiła i przemieściła się rura prowadząca nawiew na nogi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

nie dalej jak 2 miesiączki temu miałem demontowaną całą deske rozdzielczą i wiem jak to wyglada, jest nie wesoło!!!. z tego co opisujesz PASEK_B4 to najprawdopodobniej jest problem w linkach (lub coś ci w panelu starowania sie uktęciło). szkoda ze nie jesteś z pod białegostoku to byśmy się zgadali i można by było zrobić. a jeszcze jedno nie ma żadnego zaworka odcinającego nagrzewnice. Podsumowując tak czy siak czeka ciebie rozbieranie przedniego panelu nawiewów.

POZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, dziękuję za pomoc, jestem z siebie bardzo dumny ominąłem cały proces rozbierania i składania paneli nawiewu. Wraz z moim mechanikiem wypróbowaliśmy inny sposób i tu uwaga!!! tylko płukanie nagrzewnicy oraz odpowietrzenie nie pomogło, ale zrobiłem taki myk i zamieniłem przewody doprowadzające i odprowadzające płyn w nagrzewnicy. i tu muszę napisać już na samym wstępie że powietrze jest dosłownie gorące. Płyn do płukania chłodnicy kupiłem na stacji jakiś w niebieskiej butelce chyba FLUSH. Pozdrawia i dziękuje jeszcze raz za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że sama zamiana węży na nagrzewnicy dała taki efekt? :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubus
Że sama zamiana węży na nagrzewnicy dała taki efekt? :niepewny:
widac poprostu sie czym zapchalo... jak podlaczyl odwrotnie to obieg sie cofnal i przeplukalo nagrzewnice... zeby mu sie tylko teraz co innego nie zapchalo ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie odpukać nic na razie się nie dzieje. Poczekam jeszcze trochę i wypłuczę resztę o ile coś bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh spox hmmm nie wpadł bym na to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamis

No tak,...to teraz kolej na mnie. :przestraszony:

Parę dni temu dmuchałem sobie ciepełkiem na szybę a tu coś pacnęło głucho w nawiewie i zaczęło dmuchać tylko na kabinę.Zamkniecie nawiewów na kabinę powoduje,że powietrze wyciska się przez wszystkie szczeliny i tylko resztki idą na szybę.Cięgła przy pokrętłach chodzą normalnie,czyli coś w głębokościach.

Jak przeczytałem i obejrzałem ten opis na forum Golfa,to włos się jeży,ale chyba nie będzie to takie trudne.

A tak przy okazji pytanko.Jak włączam ciepłe powietrze najpierw pojawia się zapaszek jakby gorącego żelazka czy prasowanego płótna a potem ciepło.Filtra kabinowego nie mam.Za to klima jest.Czy to pieczarki mi się zalęgły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności