Skocz do zawartości
skcrack

Halogeny w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam się do pytanka, znaczy się bardzo ciężko jest rozmontować to ustrojstwo, tzn. ciągnę za ten plastik włącznika i nie chce za żadne skarby zejść. Od strony zegarów spoko jeden zatrzask i się odchyla ale z drugiej od strony drzwi porażka

kiedy odchylisz od strony zegarow, powinien pokazac sie od gory taki szary pionowy niewielki bolec - przesun go w strone zegarow (jest on polaczony z zatrzaskiem od strony drzwi). ja za pierwszym razem stracilem cierpliwosc (nie znajac jeszcze jego budowy) i wyrwalem ustrojstwo na sile - jakos przezyl :)

kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedy odchylisz od strony zegarow, powinien pokazac sie od gory taki szary pionowy niewielki bolec - przesun go w strone zegarow (jest on polaczony z zatrzaskiem od strony drzwi

Hej,

wielkie dzięki za odpowiedź, widziałem ten wypustek i zastanawiałem się co to może być, nigdy bym nie wpadł, że to trzeba przesunąć.

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Nie mam zamontowanych seryjnie halogenów przednich w B4 i przełącznik jest jednostopniowy tylko na tylnie, czy instalacja do przodu jest pociągnięta i oddzielne przekaźniki na przód są podłączone?.Czy wystarczy zmienić przełącznik na dwustopniowy i podpiąć halogeny?Nie przyglądałem się bliżej instalacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim jest instalacja, przełącznika nie musisz zmieniać - będą się świeciły razem przód i tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz kable poprowadzone do halogenów to i masz już przekaźnik do nich i zmianisz przełącznik na dwustopniowy będzie działało jak w oryginale czyli jedno wyciągnięcie-halogeny przód, dwa wyciągnięcia-przeciwmgielne tył. Chyba że nie chcesz zmieniać przełącznika to będzie działać jak opisał kolega t-tk a zawsze możesz wyjąć żarówki z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będą się świeciły razem przód i tył.

Może być problem na przeglądzie - światła muszą działać niezależnie.

Przednie i tylne włącza się przy innej widoczności, poza tym przednie można włączać w nocy na drodze z ciągiem zakrętów. Tylne będzie wówczas oślepiać jadących za nami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładasz 70 i masz fabryczny włącznik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiązanie to jednak kupno włącznika z halogenami przednimi.Też przerabiałem ten tamat - za haluny ori hella w idealnym stanie dałem 55zł/szt ;) a za włącznik z halogenami 60 zł ( w moim rejonie na szrotach chcieli 150 za włącznik a za haluny 80 od sztuki ) :631:. Nic nie trzeba przerabiać, ciągnąć kabli itp :D. Teraz po regeneracji odbłyśników w reflektorach i założeniu przekaźników na nie i włączeniu halogenów to normalnie ogień przed autem :D. Montaż halogenów szczerze polecam tym którzy ich jeszcze nie mają :cool:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, idzie długi weekend może będzie trochę czasu aby się dokładniej przyjżeć

 

---------- Post added at 20:44 ---------- Previous post was at 11:25 ----------

 

Po zdjęciu wyłącznika, z wiązką była jeszcze jedna nie podpięta czerwona wtyczka,czy ona jest od el regulacji świateł?Przy lampach tez mam nie podpiętą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - to jest wtyczka do reg.poł. reflektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam banalne pytanie ;) wyjąłem ostatnio blendy i okazuje sie, że są kompletne wtyczki pod halogeny, już je kupiłem ale.. i Pytanie - czy w otworach montażowych - tam gdzie wkreca sie śrubki mocujące halogeny - oryginalnie znajdują sie jakieś spinki czy blaszki z gwintem ? bo u mnie same tylko dziurki w plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było. Dałem wkręta i już prawie roczek śmigam:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja te blaszki wyciąnołem z ,,dawcy,, :gwizdze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Z czystej ciekawości podjechałem do ASO i tak - idzie tam plastikowy "wcisk" wkręca sie blachowkręt i po sprawie. Teraz najlepsze - cena za 1 szt. 1,32 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItajcie

Mam pytanie dotyczące przekaźnika. W rozpisce jest to przekaźnik 10 (nr 53), u mnie przekaźnika nie ma a jest tylko blaszka łącząca styki. Czy przy montowaniu przednich halogenów powinno się zamontować przekaźnik? Powiem że przy włączniku dwustopniowym po włączeniu świateł pozycyjnych przekaźnik nr 53 włożony do poz 10 włącza się (halogeny i przeciwmgielne z tyłu włączają sie dopiero po włączeniu przełącznikiem).

1.Ma byc przekaźnik czy blaszka wystarczy?

2.Gniazdo na przekaźnik ma jakby więcej otworów niz na 4 styki (chyba 6). Od czego one są?

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam blaszkę i działa. Ale pewnie z przekaźnikiem będzie działało lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy ktos kiedys probowal przelozyc szkla halogenow chinskich do ori? i czy to zda egzamin czy nie pekkaja? mam jedno szklo walniete i nie wiem czy kupic podrobki i przelozyc czy ori po 40 zl szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup same szkło na allegro za ~15 zł, jak pęknie to kupisz następne. Nie ma sensu kupować całych halogenów tylko dla samych szkieł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak szklo to tak jak mowisz ok15 a caly halogen 20. sproboje i zobacze co to bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności